Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Zimowy medalista

Data dodania: 25 marca 2019

Michał Perl, zawodnik UKS „Delfin” Legionowo, na Mistrzostwach Świata w pływaniu zimowym w Murmańsku zdobył aż 5 złotych medali i 1 srebrny. Dzięki temu zdobył tytuł najlepszego zawodnika reprezentacji Polski. Gratulacje mieszkającemu na terenie powiatu legionowskiego zawodnikowi złożył prezydent Roman Smogorzewski.

Cofnij

Zawodnik był jednym z członków 12 osobowej reprezentacji Polski. Podczas zawodów basen 25 metrowy do rywalizacji sportowej wykuty był w lodzie pokrywającym jedno z jezior w Murmańsku. Temperatura wody wynosiła 0 stopni, temperatura powietrza minus 5 stopni. Tak ekstremalne warunki nie powstrzymały ponad 400 uczestników z 32 państw na świecie, rywalizujących podczas zawodów.

Michał Perl pierwszego dnia rywalizację rozpoczął od startu na dystansie 100m stylem klasycznym z czasem  1:14,40 sek. Zwyciężył, po raz pierwszy zdobywając złoty medal w kat. 18-29 lat i Puchar Arktyki w open. Później startował w sztafecie 4x50m stylem dowolnym, gdzie reprezentacja Polski po zaciętej walce z reprezentacją Niemiec wywalczyła złote medale.

W niedzielę Michał aż cztery razy płynął w lodowatej wodzie. Pierwsza konkurencja, w której zwyciężył, to 50m stylem klasycznym z czasem 0:32,69 sek. w kat. 18-29 i Puchar Arktyki w open. Druga konkurencja to 50m stylem motylkowym z czasem 0:29,07 sek. (złoty medal w kat.18-29 lat i drugie miejsce w open). Trzecia konkurencja to 50m stylem dowolnym z czasem 0:27,03 sek. (złoty medal w kat.18-29 lat i drugi w open). Czwarta, najtrudniejsza, konkurencja to sztafeta 4x250m stylem dowolnym, w której reprezentacja Polski wywalczyła srebrny medal, ulegając tylko znakomitym reprezentantom Niemiec. W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata Polska uplasowała się na pierwszym miejscu.

Podsumowując na Mistrzostwach Świata w pływaniu zimowym w Murmańsku Michał Perl zdobył aż 5 złotych medali i 1 srebrny. Dzięki temu zdobył tytuł najlepszego zawodnika reprezentacji Polski.

Kolejne mistrzostwa za rok w Słowenii na jeziorze Bled, a za dwa lata mistrzostwa świata w Katowicach. Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego pobyt Michała Perla w Rosji