zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Złączyć się z Narodem

Złączyć się z Narodem
31 października 2019
sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
18:00

Spotkanie w ramach Kampanii Społecznej pt. "Złączyć się z Narodem" poświęcone repatriantom z Kazachstanu, organizowane przez Fundację 12 Gwiazd.

W 2015 roku pojechaliśmy do Kazachstanu zrealizować zupełnie inny film, ale tam daleko na kazachskich stepach bardzo szybko zmieniliśmy swoje plany i powstał zupełnie inny obraz…

W takich oto okolicznościach rozpoczęliśmy realizować opowieść o potomkach polskich zesłańców wywiezionych do Kazachstanu. Postanowiliśmy pokazać widzom Ich dramatyczne losy i rozbudzone nadzieje na powrót do kraju swych przodków. Do niedawna nawet Ojczyzna o nich zapomniała, a dzisiaj przez wielu Polaków postrzegani są jako „przybysze ze wschodu”. Oni jednak zdołali zachować polską tradycję i wiarę. Nasz film jest jedynym jak dotąd materiałem w wersji kinowej, który pokazującym prawdziwe historie naszych rodaków i ich współczesne życie. Film polecamy wszystkim widzom, także młodzieży szkolnej. W tym celu przygotowaliśmy konspekt dla nauczycieli zawierający wszystkie najważniejsze informacje o zesłańcach, ich potomkach i nowej ustawie repatriacyjnej i jest on do pobrania poniżej.

Fundacja 12 Gwiazd - celem statutowym Fundacji jest działanie na rzecz upowszechniania kultury poprzez wspieranie polskich produkcji filmowych o tematyce historycznej i patriotycznej. Organizowanie pokazów filmowych i spotkań z twórcami filmu, a także kampanii społecznych. W Polsce produkuje się wiele wartościowych filmów zarówno fabularnych jak i dokumentalnych, które nigdy do kin komercyjnych nie trafiają.

W naszych działaniach wychodzimy naprzeciw widzowi poszukującemu wartościowego kina bez komercji, kina które uczy, bawi, wychowuje i edukuje. Osiągnęliśmy już bardzo zadawalające wyniki frekwencyjne co potwierdza, że obraliśmy właściwy kierunek. Nie jesteśmy skazani na drogie komercyjne działania promocyjno-reklamowe, lecz możemy skorzystać z mediów lokalnych i miejscowych instytucji kultury promując nasz repertuar. Możemy docierać do ośrodków pomocy społecznej i do osób niepełnosprawnych, które ze względów zdrowotnych oraz finansowych na wyjazd do kina nie mogą sobie pozwolić.

/Fundacja 12 Gwiazd/

Złączyć się z NarodemZłączyć się z Narodem