zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Zygmunt Pryszmont (1925-2019) - tytuł nadano 10.11.2006

Data dodania: 24 grudnia 2016
Zygmunt Pryszmont - tytuł nadano 30.08.2008 r.

Działacz Polskiego Czerwonego Krzyża. W 1978 r. zorganizował Zarząd rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie, pełniąc w nim do dnia śmierci funkcję Prezesa. Z Jego inicjatywy powstał Punkt Opieki nad chorymi w domu przy Zarządzie Rejonowym PCK w Legionowie.

Cofnij

Gorący orędownik i propagator honorowego krwiodawstwa. Z wielkim zapałem organizował Kluby Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie i na Mazowszu. Jego działalność czerwonokrzyska łączyła w sobie walory wychowawcze i promujące organizację. Do śmierci szerzył oświatę zdrowotną na spotkaniach z honorowymi dawcami krwi i z młodzieżą szkolną w Legionowie.