zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Edukacja

 • EdukacjaCmentarz-Mauzoleum współcześnie (fot. R. Degiel)

  80. rocznica mordu w Palmirach

  dodano: 21 lutego 2020

  W październiku 1939 r. Niemcy wyznaczyli na komisarycznego burmistrza (wójta) Legionowa Reinholda Marielke. Będąc nastawionym życzliwie do Polaków szybko stał się osobą niewygodną dla lokalnego środowiska volksdeutschy. Uknuty został spisek, którego celem było pozbycie się Marielke i rozprawa z liderami polskiego społeczeństwa w gminach Legionowo i Jabłonna.

  więcej
 • EdukacjaOgloszenie

  Stypendia dla studentów niepełnosprawnych_2020

  dodano: 19 lutego 2020

  O stypendium mogą ubiegać się studenci będący mieszkańcami Legionowa z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, którzy spełniają jednocześnie niżej wymienione warunki:

  więcej
 • EdukacjaNa zdjęciu dwójka dzieci odrabiających lekcje w wieku przedszkolnym

  Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Legionowo na r.szk. 2020/2021

  dodano: 13 lutego 2020

  Postępowanie rekrutacyjne prowadzone będzie z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego w terminach określonych w harmonogramie wynikającym z Zarządzenia Nr 31/2020 Prezydenta Miasta Legionowo z dnia 29 stycznia 2020 r. Strona rekrutacyjna dla rodziców: legionowo.formico.pl Oferta przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Legionowo zostanie udostępniona 3 marca 2020 r. o godz. 12.00.

  więcej
 • EdukacjaNa zdjęciu dziecko rysuje linię prostą w zeszycie linijką i ołówkiem

  Zasady przyjęć do szkół podstawowych na r.szk. 2020/2021

  dodano: 13 lutego 2020

  Do klasy I w szkole podstawowej przyjmowane są: dzieci 7 - letnie (rocznik 2013), objęte obowiązkiem szkolnym; dzieci 6 – letnie (rocznik 2014) zgodnie z wolą rodziców, jeśli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

  więcej
 • EdukacjaNa zdjęciu: strażniczka miejska demonstruje dzieciom zastosowanie koca termicznego

  Bezpieczne ferie

  dodano: 13 lutego 2020

  W styczniu br. Urząd Miasta Legionowo, wraz ze Strażą Miejską i Komisariatem Rzecznym Policji w Warszawie, zorganizował konkurs plastyczny „Bezpieczne ferie” dla uczniów klas 1-3 publicznych szkół podstawowych.

  więcej