zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • ZdrowieGrafika wyróżniająca z napisem: Koronawirus Statystyka w powiecie legionowskim

  [Aktualizacja 24.11] Koronawirus. Statystyka w pow. legionowskim

  dodano: 24 listopada 2020

  [Aktualizacja 24.11.2020] Decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego od 24 listopada stacje epidemiologiczne nie będą podawać komunikatów na temat koronawirusa.

  Poniżej przedstawiamy aktualizowane komunikaty Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie dla obszaru całego powiatu legionowskiego.

 • KORONAWIRUSNa zdjęciu kobieta w maseczce oraz komórka koronawirusa.

  Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji!

  dodano: 24 listopada 2020

  Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku – to objawy, które powinny skłonić Cię do działania. Najważniejsza jest samoizolacja i telefon do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Od jego decyzji zależy dalsze postępowanie.

 • ZdrowieNa zdjęciu komórki wirusa.

  Kolejne kroki w walce z koronawirusem

  dodano: 21 listopada 2020

  Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, Premier przedstawił kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej. 

 • ZdrowieNa zdjęciu mama z dzieckiem - dziewczynką, siedzące przy laptopie.

  Twoje dziecko zostało objęte kwarantanną lub izolacją? Dowiedz się jak postępować

  dodano: 18 listopada 2020

  Jeżeli Twoje dziecko miało bliski kontakt z osobą zarażoną koronawirusem – zostaje objęte kwarantanną. Jeżeli natomiast ma pozytywny wynik testu – nałożona jest na niego izolacja. W obydwu przypadkach przysługuje Ci prawo do zasiłku i wolne w pracy z tytułu opieki nad dzieckiem.

 • ZdrowieNa zdjęciu postacie wycięte z kartki papieru. Źródło zdjęcia - gov.pl.

  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kwarantannie

  dodano: 16 listopada 2020

  Kwarantanna to termin, który towarzyszy nam na co dzień od początku epidemii koronawirusa. Żeby rozwiać wątpliwości, zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje na ten temat. Podstawowym celem kwarantanny jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny! To od Twojego postępowania zależy bezpieczeństwo innych osób.

 • SportGrafika wyróżniająca - Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie. W tle mapa Polski i przekreślony symbol koronawirusa.

  Regulacje dotyczące organizacji imprez i zawodów sportowych

  dodano: 13 listopada 2020

  Od soboty, 7 listopada, weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 • KomunikatyGrafika Cyfrowy Wolonariusz. Co należy zrobić żeby zostać cyfowym wlonariuszem.

  Dołącz do pomocy seniorom

  dodano: 13 listopada 2020

  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii. Aby ograniczyć ryzyko zarażenia się koronawirusem seniorów, powołano do życia mechanizm, który łączą osoby chcące pomóc osobom po 75 roku życia, a które potrzebują wsparcia. W akcje zaangażowany jest także Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie, który na co dzień udziela pomocy osobom potrzebującym.

 • KomunikatyStarszy mężczyzna - senior w maseczce. Źródło zdjęcia: pixabay.com.

  Wsparcie dla Seniorów - oferta Urzędu i NGO dla osób starszych

  dodano: 13 listopada 2020

  Seniorze, uważaj na siebie! W dużych skupiskach ludzi koronawirus i inne wirusy łatwiej się rozprzestrzeniają. Dlatego też – ogranicz wyjścia z domu i unikaj miejsc publicznych. Poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach. Skorzystaj z infolinii, dzięki której otrzymasz pomoc w zrobieniu zakupów.

 • ZdrowiePobieranie krwi. Źródło zdjęcia: pixabay.com

  Potrzebne osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19

  dodano: 09 listopada 2020
  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie apeluje do wszystkich osób, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe, do oddawania osocza krwi.
 • EdukacjaDłoń na klawiaturze laptopa.

  Nauka zdalna w Legionowie

  dodano: 06 listopada 2020

  Od 9 listopada do 29 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla klas I-III szkół podstawowych. Zajęcia w szkołach prowadzonych przez miasto odbywać się będą z wykorzystaniem aplikacji Teams i dziennika elektronicznego zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Lekcje będą mogły być skrócone do 30 minut. Zerówki w szkołach i przedszkola pracować będą bez zmian.

 • ZdrowieUrządzenie do dezyfekcji.

  Nowe urządzenia do dezynfekcji

  dodano: 05 listopada 2020
  Urząd Miasta Legionowo zakupił dwa urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Będą one wykorzystywane według bieżących potrzeb w placówkach oświatowych i instytucjach kultury oraz innych budynkach publicznych. Ta inwestycja jest konieczna, by zapewnić bezpieczniejsze funkcjonowanie instytucji w okresie epidemii koronawirusa.
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  [Aktualizacja] Zmiany w obsłudze klienta w urzędzie

  dodano: 05 listopada 2020

  Zachęcamy do skorzystania z obsługi telefonicznej, e-mailowej lub za pośrednictwem systemu e-PUAP. Jeśli sprawa wymaga bezpośredniej rozmowy, możliwa jest wizyta w urzędzie – wówczas prosimy o wcześniejsze umówienie się i zachowanie wszelkich środków ostrożności. Od 2.11 br. Urząd Miasta Legionowo jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00.

 • ZdrowieGrafika wyróżniająca z napisem Rynek on-line Legionowo #zostanwdomu. W tle owoce i warzywa.

  Rynek on-line #zostanwdomu

  dodano: 05 listopada 2020

  Świeże warzywa, wiejskie jajka lub ciasta domowej roboty. Chcąc wesprzeć lokalnych sprzedawców i ułatwić klientom dotarcie do nich przypominamy o naszym rynku on-line.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Pilne

  [Aktualizacja] Nowe obostrzenia w Polsce

  dodano: 04 listopada 2020

  Nowe restrykcje mają trwać od soboty 7 listopada do 29 listopada.

 • KomunikatyChryzantemy. Źródło: AdobeStock

  ARiMR: Pomoc dla posiadaczy chryzantem

  dodano: 04 listopada 2020

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.