zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Grafika wyróżniająca: Statystyka w powiecie legionowskim związana z koronawirusem

  [Aktualizacja 02.04] Koronawirus. Statystyka w pow. legionowskim

  dodano: 02 kwietnia 2020

  Poniżej przedstawiamy aktualizowane komunikaty Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie dla obszaru całego powiatu legionowskiego.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Grafika wyróżniająca: Komunikat

  Bezpłatna pomoc prawna przez Internet

  dodano: 02 kwietnia 2020

  W związku z przeciedziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19 pomoc prawna będzie udzielana przez Internet. Szczegóły na grafice poniżej.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Ważne

  Informacja dot. prowadzonych postępowań - projekty miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

  dodano: 02 kwietnia 2020

  Uprzejmie informuję, że na podstawie art. 15zzs ust.1 pkt 10 ustawy z dnia 2 marca 2020 roku (Dz.U z 2020r., poz. 374, 567, 568) o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych bieg terminu postępowania:

 • KORONAWIRUSGrafika wyróżniająca: Ważne

  Termin opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego przesunięty

  dodano: 01 kwietnia 2020

  Informujemy, że termin uiszczenia opłaty z tytułu użytkowania wieczystego został wydłużony do 30 czerwca 2020 r. zgodnie z art. 15j „Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw”.

 • KORONAWIRUSGrafika wyróżniająca: Pilne

  Kolejne kroki w walce z koronawirusem

  dodano: 31 marca 2020

  Wprowadzono kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

 • SamorządoweGrafika wyróżniająca: Oświadczenie

  Oświadczenie ws. przeprowadzenia wyborów prezydenckich

  dodano: 30 marca 2020

  Szanowni Państwo,

  Ustawa Kodeks Wyborczy zobowiązuje mnie do zorganizowania i przeprowadzenia wyborów. Jako doświadczony samorządowiec, wsłuchujący się w głos mieszkańców, czując odpowiedzialność za ich zdrowie i bezpieczeństwo w związku z obecną sytuacją uważam, że przeprowadzenie wyborów w terminie 10 maja stanowi poważne zagrożenie.

 • EdukacjaGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Stypendia artystyczne

  dodano: 30 marca 2020
  W związku ze stanem epidemii koronawirusa panującej w całym kraju, dopuszczona zostaje dodatkowa forma składania wniosków o przyznanie stypendium artystycznego dla osób szczególnie wyróżniających się w dziedzinie twórczości artystycznej. Na czas trwania problemu należy składać dokumenty, wraz z załącznikami, w formie skanu na adres mailowy: kancelaria@um.legionowo.pl (oryginały będą wymagane w późniejszym terminie). Wnioski niezmiennie należy składać do 30 kwietnia br.
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Jana Kantego/Fot. jankantylegionowo.pl

  Msza święta online. Gdzie oglądać transmisję z Legionowa?

  dodano: 30 marca 2020

  W związku z zaistniałą sytuacją legionowskie parafie zapraszają na transmisje online nabożeństw na swoich kanałach na YouTubie. Jednocześnie ze względu na ograniczenia platformy zwracają się z prośbą o subskrypcje. W Internecie możemy na żywo obejrzeć msze z Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Jana Kantego oraz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Grafika wyróżniająca: Komunikat

  Targowisko nadal zamknięte

  dodano: 30 marca 2020

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie działając w ochronie zdrowia publicznego mieszkańców powiatu, podtrzymuje decyzję o zasadności zamknięcia Targowiska Miejskiego w Legionowie dla handlu obwoźnego.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Grafika wyróżniająca: Komunikat

  Kwarantanna graniczna

  dodano: 30 marca 2020

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie informuje, że wprowadzaniem danych osób objętych kwarantanną graniczną do systemu EWP (informacje dla policji i inspekcji sanitarnej) zajmuje się Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Wojewódzkiego, właściwy terenowo dla miejsca przekroczenia granicy.

 • KORONAWIRUSGrafika wyróżniająca: Ambulans/fot. gazeta miejscowa.pl

  Podziękowania i apel legionowskich ratowników oraz NZOZ Legionowo

  dodano: 26 marca 2020

  Drodzy Państwo, wobec stanu epidemii wirusa COVID-19 (koronawirus), chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc materialną jakiej doświadczamy każdego dnia od mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Nikt z nas nie potrafi przewidzieć czasu trwania aktualnego stanu epidemiologicznego, który wymusza na nas stosowanie wyspecjalizowanych środków ochrony indywidualnej.

 • KORONAWIRUSGrafika wyróżniająca: Bezpłatna pomoc online

  Zadbaj o zdrowie psychiczne

  dodano: 25 marca 2020

  W tym ciężkim dla nas wszystkich okresie dodatkowe wsparcie ze strony specjalistów jest niezmiernie cenne. Dlatego też uruchomiona została bezpłatna pomoc psychologiczna. Jest ona dostosowana do obecnych warunków i świadczona zarówno przez telefon, jak i online. Koszty tej usługi zostały sfinansowane z budżetu Gminy Miejskiej Legionowo.

 • KORONAWIRUSGrafika wyróżniająca: Pilne

  Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem od 25.03

  dodano: 24 marca 2020

  Ministerstwo Zdrowia przedstawia w skrócie nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.

 • KORONAWIRUSGrafika wyróżniająca: Hufiec ZHP Legionowo

  #Stołeczniprzymaszynach

  dodano: 24 marca 2020

  Hufiec ZHP Legionowo włączył się do akcji domowego szycia maseczek #stołeczniprzymaszynach. W ten sposób pełnoletni harcerze pełnią służbę i pomagają potrzebującym w trakcie pandemii.

 • KORONAWIRUSGrafika wyróżniająca: Ośrodek Pomocy Społecznej w Legioowie logotyp

  Ciepłe posiłki dla seniorów z dostawą do domu

  dodano: 23 marca 2020

  W tym szczególnym okresie Ośrodek Pomocy Społecznej szczególnie skupia się na pomocy seniorom i samotnym osobom starszym. Od dziś (23.03) dzięki pomysłowi Anny Brzezińskiej, dyrektor OPS w Legionowie, rusza dowóz posiłków właśnie dla nich. Rozwozić je będą Wojska Obrony Terytorialnej z pomocą pracowników OPS.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Potrzebujemy Ciebie plakat promujący

  Akcja - Potrzebujemy Ciebie

  dodano: 23 marca 2020
  „W obliczu panującej sytuacji potrzebujemy każdych rąk do pracy na terenie całej Polski!" - z takim apelem do rozpowszechnienia zwróciła się do nas Polska Grupa Farmaceutyczna.
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Ważne

  Świadczenia chorobowe dla osób objętych obowiązkową kwarantanną po przekroczeniu granicy

  dodano: 23 marca 2020

  Osoba, która przekracza granicę państwową, ma obowiązek odbycia obowiązkowej kwarantanny, która trwa 14 dni.

 • KORONAWIRUSGrafika wyróżniająca: Baner informacyjny: Nie jesteś niezniszczalny, kamapnia Urzędu Miasta Legionowo

  OPS i OSP łączą siły w pomocy osobom przebywającym w kwarantannie

  dodano: 20 marca 2020
  Ośrodek Pomocy Społecznej i Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie udzielają pomocy osobom objętym kwarantanną w czasie epidemii koronawirusa. Osoby znajdujące się w takiej sytuacji i pozostające w izolacji (zgłoszone do SANEPIDU) w szczególności osoby samotne, chore, seniorzy mogą uzyskać pomoc w formie żywności i leków.
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Grafika wyróżniająca: Policja /źródło: pixabay.com

  Uwaga na oszukańcze ogłoszenia związane z epidemią koronawirusa

  dodano: 20 marca 2020

  Komenda Główna Policji oraz FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed oszukańczymi ogłoszeniami związanymi np. z potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19, czy przejęciem przez NBP środków klientów zdeponowanych w bankach jako tzw. rezerw krajowych NBP.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Na zdjęciu znajduję się jedno z typowych dań serwowanych w Polsce. Kotlet mielony, groszek z marchewką oraz ziemniaki z koperkiem.

  Sprzedajesz jedzenie na wynos? Zgłoś swój lokal, napiszemy o Tobie! [Aktualizacja]

  dodano: 20 marca 2020
  Jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny, którego działalność musi być obecnie ograniczona, możemy wesprzeć Twoją działalność poprzez nasze kanały informacyjne.