zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • ZdrowieGrafika wyróżniająca z napisem: Koronawirus Statystyka w powiecie legionowskim

  [Aktualizacja 26.02] Koronawirus. Statystyka w pow. legionowskim

  dodano: 26 lutego 2021

  [Aktualizacja 24.11.2020] Decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego od 24 listopada stacje epidemiologiczne nie będą podawać komunikatów na temat koronawirusa.

  Poniżej przedstawiamy aktualizowane dane Ministerstwa Zdrowia dla obszaru powiatu legionowskiego.

 • ZdrowieGrafika przedstawia, że maseczki nie będą już mogły być zastępowane chustami, szalikami, czy przyłbicami.

  Maseczki podstawową ochroną

  dodano: 24 lutego 2021
  Rząd wprowadza obowiązek używania maseczek do zasłaniania ust i nosa. Zakazane będzie używanie szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.
 • ZdrowieGrafika promującą szczepienia przeciw Covid-19 w domu.

  Wyjazdowe punkty szczepień już działają

  dodano: 23 lutego 2021
  Mazowiecki oddział NFZ poinformował o utworzeniu wyjazdowych punktów szczepień na koronawirusa. Dotrą one do tych pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą przyjąć szczepionki w przychodni. Punkty wyjazdowe nie będą zastępować zespołów mobilnych z populacyjnych punktów, ale wspierać ich pracę. Legionowo obsługiwane jest przez trzy punkty: Nowodworskie Centrum Medyczne, ZOZ Szpitala Powiatowego w Sochaczewie oraz Corten Medic.
 • EdukacjaGrafika wyróżniająca z napisem - Pilne

  PM nr 5 - koronawirus

  dodano: 23 lutego 2021
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Zamknięcie PSZOK-u w dniach 20-27.02.2020 r.

  dodano: 18 lutego 2021

  Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie zamknięty w dniach 20-27.02.2021.

 • ZdrowieGrafika z numerem telefonu: 664 908 556

  Numer telefonu przydatny w rejestracji na szczepienia

  dodano: 11 lutego 2021

  Korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji i danych kontaktowych to podstawa! Zapisz w swoim telefonie numer 664 908 556, ponieważ usłyszysz o nim jeszcze nie raz. Jest bardzo przydatny, bo dzięki niemu możesz zarejestrować się na szczepienie. Z tego numeru dostaniesz też SMS-a, jeśli nie udało Ci się dodzwonić na infolinię 989. Kiedy odpowiesz na naszą wiadomość, my poinformujemy Cię kiedy pojawią się nowe terminy szczepień w Twojej okolicy.

 • ZdrowieGrafika z napisem - Zmiany w zasadach bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności

  Nowe zasady w reżimie sanitarnym od 12 lutego

  dodano: 05 lutego 2021

  W ramach określonego reżimu sanitarnego administracja rządowa podjęła decyzję o otworzeniu hoteli, stoków, kin, teatrów, basenów. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie. Celem jest powoli i ostrożnie wracać do normalności, stale jednak przypominając, że pandemia trwa. Każdego dnia do szpitali trafiają nowi chorzy, niektórzy przegrywają walkę z wirusem. Pamiętajmy zatem o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Miejmy zdrowie nasze, ale też innych zawsze na pierwszym miejscu.

 • EdukacjaSzczepionka na koronawirusa

  Ruszają szczepienia nauczycieli

  dodano: 05 lutego 2021

  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek (8 lutego) ruszy rejestracja na szczepienia dla nauczycieli. Pierwsze szczepionki zostaną podane pedagogom w piątek (12 lutego). Uprawnionych do szczepień w tej grupie jest ok. 430 tys. osób.

 • ZdrowieNa zdjęciu pacjentka siedząca na łóżku szpitalnym u lekarki

  Zalecenia dotyczące postępowania u osób z chorobą COVID-19 leczonych w domu

  dodano: 04 lutego 2021

  Stanowisko konsultantów krajowych: medycyny rodzinnej, chorób zakaźnych oraz anestezjologii i intensywnej terapii we współpracy z Radą Medyczną przy Premierze RP z dnia 01.02.2021

 • ZdrowieGrafika z napisem - #SzczepimySię Stop Covid-19

  #SzczepimySię dla siebie i innych

  dodano: 04 lutego 2021

  Od roku świat zmaga się z pandemią COVID-19. Ale od niedawna dysponujemy pierwszym skutecznym rozwiązaniem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się koronawirusa powodującego tę chorobę. Szczepienia - bo o nich mowa, to sposób na przerwanie łańcucha zachorowań, a w konsekwencji możliwość uniknięcia kolejnych ograniczeń społeczno-gospodarczych. Dlaczego warto się zaszczepić? Powodów można znaleźć wiele. Jednak najważniejszy z nich to zdrowie i życie każdego z nas.

 • EdukacjaUczennica trzymająca w ustach ołówek, siedzi przy laptopie

  Ministerstwo Edukacji i Nauki - informacja o funkcjonowaniu szkół

  dodano: 02 lutego 2021

  Od poniedziałku, 1 lutego br. nadal obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Ministerstwo Edukacji i Nauki zmieniło rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

 • EdukacjaBudynek główny Muzeum Historycznego w Legionowie

  Muzeum ponownie otwarte

  dodano: 01 lutego 2021

  Muzea od dziś, tj. od 1 lutego, mogą rozpocząć funkcjonowanie w ścisłym rygorze sanitarnym uwzględniającym 1 osobę na 15 m2. W związku z tym, na podstawie nowego regulaminu otwiera się na zwiedzających legionowskie muzeum.

 • ZdrowieTelefon trzymany w dłoniach

  Wszystkie rządowe numery telefonów związane z COVID-19 i szczepieniami

  dodano: 01 lutego 2021

  Od początku epidemii koronawirusa Ministerstwo Zdrowia uruchomiło kilka numerów telefonu, żeby uzyskanie niezbędnych informacji było jeszcze prostsze. Teraz można je odnaleźć w specjalnej zakładce, gdzie udzielane są informacje na temat koronawirusa i szczepień przeciw COVID-19. Pamiętaj, dla swojego bezpieczeństwa korzystaj tylko ze sprawdzonych danych kontaktowych!