zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Statystyka w powiecie legionowskim związana z koronawirusem

  [Aktualizacja 10.07] Koronawirus. Statystyka w pow. legionowskim

  dodano: 10 lipca 2020

  Poniżej przedstawiamy aktualizowane komunikaty Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie dla obszaru całego powiatu legionowskiego.

 • EdukacjaNa zdjęciu dziecko bawiące się klockami / źródło: GIS

  Wytyczne GIS dla instytucji opieki nad dziećmi

  dodano: 07 lipca 2020

  Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2 lipca 2020 r. (III aktualizacja) dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

 • KORONAWIRUSBaner promujący kampanię #bądźwidoczny

  #bądźwidoczny - Przedsiębiorcy dla przedsiębiorców

  dodano: 06 lipca 2020

  Z początkiem lipca ruszyła ogólnopolska kampania #bądźwidoczny, której celem jest pomoc przedsiębiorcom w zaistnieniu w środowisku on-line.

 • EdukacjaNa zdjęciu: uczestnicy podpisania umowy na dofinansowanie. W środku zastępca prezydenta miasta Piotr Zadrożny

  Zdalna nauka będzie łatwiejsza

  dodano: 01 lipca 2020
  Legionowo otrzyma od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzania zajęć online. Umowa w tej sprawie została podpisana wczoraj (30.06) przez zastępcę Prezydenta Miasta Piotra Zadrożnego. Sprzęt do szkół trafi na przełomie września i października.
 • Edukacja

  Kolejne bonifikaty dla rodziców

  dodano: 09 czerwca 2020

  Dzięki zaangażowaniu dyrekcji i pracowników placówki oraz łagodzeniu rządowych ograniczeń, Żłobek Miejski zdołał przyjąć niemal wszystkie zgłoszone na zajęcia maluchy. Obecnie trwają prace nad kolejną uchwałą zapewniającą rodzicom dzieci, dla których zabrakło miejsc, zwolnienie z opłat za czerwiec, lipiec i sierpień.

 • ZdrowieAlkohol w czasie pandemii. Alkohol to depresant

  Zamiast alkoholu. Jak radzić sobie ze stresem w czasie epidemii?

  dodano: 08 czerwca 2020

  Ponad połowa badanych w okresie pandemii doświadcza natężonego stresu i pogorszenia stanu zdrowia psychicznego – wynika z raportu z pierwszej części badań „Życie w dobie pandemii” autorstwa zespołu prof. Jana Chodkiewicza z Uniwersytetu Łódzkiego. Choć badania nie są reprezentatywne (zostały przeprowadzone w internecie), nie ulega wątpliwości, że sytuacja jest niepokojąca.

 • KomunikatyNa zdjęciu plac zabaw przy ul. Królowej Jadwigi

  Place zabaw już otwarte, ale apelujemy o rozwagę

  dodano: 04 czerwca 2020

  Od 30 maja możliwe było ponowne otwarcie placów zabaw. Jednak większość z nich nie jest ogrodzona i nie da się skontrolować liczby przebywających na nich osób. Nie jest też możliwa dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu. W związku z tym apelujemy do rodziców i opiekunów o odpowiedzialne zachowanie, które pozwoli na zachowanie zasad bezpieczeństwa zarówno dla ich dzieci, jak i pozostałych.

 • KomunikatyNa zdjęciu warzywa w skrzynkach

  Targowisko wraca do normalności

  dodano: 04 czerwca 2020

  Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa Targowisko Miejskie w Legionowie znów zaczęło tętnić życiem. Od wtorku (2 czerwca) zarządzająca obiektem spółka KZB Legionowo umożliwiła kupcom oraz ich klientom powrót do handlowej codzienności sprzed kryzysu. Jak dotąd skorzystały z tej propozycji setki osób.

 • ZdrowieAlkohol i Koronawirus. Picie alkoholu nie chroni przed zakażeniem koronawirusem

  Alkohol i koronawirus. Obalamy mit o „odkażaniu organizmu”

  dodano: 03 czerwca 2020

  „Zwróciłam uwagę mężczyźnie, który stał za mną w kolejce do kasy, że maseczka nie służy do zasłaniania brody, tylko ust i nosa. W odpowiedzi machnął ręką i stwierdził, że z jego strony nic mi nie grozi, bo regularnie odkaża się od środka – i pokazał na dwie butelki wódki w koszyku. Czy ludzie naprawdę wierzą, że picie zabezpiecza ich przed wirusem?” – pyta na jednym z forów internetowych Małgorzata.

 • KomunikatyWażne

  Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie

  dodano: 27 maja 2020

  Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwarte będą kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiona została organizacja wesel do 150 osób. Mimo że administracja rządowa odchodzi od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

 • KomunikatyZUS - Zakład Ubezpieczeń Społecznych

  Tarcza antykryzysowa 3.0 - zwolnienie ze składek ZUS dla większej grupy przedsiębiorców

  dodano: 21 maja 2020

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że najnowsza, trzecia odsłona tarczy antykryzysowej już obowiązuje. Co to oznacza dla przedsiębiorców?

 • KomunikatyARMiR, ze zbiorów fotolia, Na zdjęciu pracownik biurowy, kalkulator i laptop

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - otwarcie placówek

  dodano: 18 maja 2020

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 18 maja będzie sukcesywnie otwierała swoje placówki dla rolników. W pierwszej kolejności będą to biura powiatowe i wybrane biura w oddziałach regionalnych. Od 18 maja biura powiatowe będą obsługiwały tylko sprawy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt.

 • ZdrowieBaner - plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy. Na plakacie maltretowana kobieta.

  Plan Awaryjny dla osób zagrożonych przemocą

  dodano: 18 maja 2020

  Rzecznik Praw Obywatelskich odbiera wiele alarmujących sygnałów dotyczących konsekwencji izolacji i kwarantanny dla poczucia bezpieczeństwa osób zagrożonych przemocą domową. Niepokojące są także doświadczenia innych państw. Potwierdzają one gwałtowny wzrost liczby zgłoszeń przypadków przemocy domowej.

 • KomunikatyStos monet i długopisów ułożony na kartce papieru

  Koronawirus uderza w budżet miasta

  dodano: 14 maja 2020
  Trudno jeszcze ocenić, jakie dokładnie skutki finansowe będzie mieć pandemia koronawirusa na budżet Legionowa. W marcu i kwietniu znacząco zmalały dochody miasta m.in. w udziale w podatku dochodowym (PIT i CIT). W tej sytuacji władze miasta podjęły decyzję o zablokowaniu lub ograniczeniu części wydatków bieżących m.in. w zakresie promocji, kultury, sportu i oświaty.
 • Edukacja

  MEN: Szkoły będą zamknięte nie do 26, ale do 7 czerwca. MEN prostuje słowa wiceministra

  dodano: 14 maja 2020

  Wiceminister edukacji poinformował, że w rozporządzeniu zamknięcie szkół zostanie przedłużone do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego - podała Polska Agencja Prasowa na Twitterze.

  [AKTUALIZACJA 14.05 o godz. 21:00]
  W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca br. – poinformowało MEN. Resort edukacji sprostował w ten sposób słowa wiceministra Macieja Kopcia o przedłużeniu tego terminu aż do 26 czerwca.

 • KomunikatyWażne

  Rząd znosi kolejne restrykcje - III etap

  dodano: 13 maja 2020

  Wkraczamy w trzeci zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. To jednak nie koniec. Od 25 maja możliwe będą bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystów i uczniów ósmych klas. Rząd chce także umożliwić  opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych.

 • KomunikatyLogo: Program Wsparcia Doraźnego NIW CRSO

  Rusza nabór wniosków na dofinansowanie z Programu Wsparcia Doraźnego COVID-19

  dodano: 13 maja 2020

  Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego 12 maja 2020 r. uruchamia nabór wniosków na dofinansowanie działalności organizacji pozarządowych z Programu Wsparcia Doraźnego COVID-19.

 • KomunikatyGrafika z napisem: Komunikat

  Co organizacje pozarządowe zyskały dzięki Tarczy Antykryzysowej?

  dodano: 13 maja 2020
  Jesteś organizacją pozarządową i potrzebujesz wsparcia w realizacji celów statutowych? Te rozwiązania są dla Ciebie!
 • KORONAWIRUSWażne

  Legionowski Pakiet Pomocowy - wykaz

  dodano: 08 maja 2020

  W związku z pandemią COVID-19 przedstawiamy szczególne formy pomocy dla mieszkańców i przedsiębiorców z terenu Legionowa. Legionowski Pakiet Pomocowy (LPP) to element programu pomocy, wsparcia i ułatwień w czasie obecnego kryzysu.

 • KomunikatyLogo PUP oraz herby miast z powiatu legionowskiego. Grafika do art. Pomoc dla przedsiębiorców - ankieta/zgłoszenie na konferencję on-line źródło: powiat legionowski

  Pomoc dla przedsiębiorców - ankieta/zgłoszenie na konferencję on-line

  dodano: 08 maja 2020

  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, Urzędami Gmin: Legionowo, Wieliszew, Serock, Nieporęt i Jabłonna zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety na temat Państwa działalności.