zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Seniorzy

W trosce o dobro mieszkańców Urząd Miasta Legionowo podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia legionowian, a zwłaszcza seniorów. Samorząd Legionowski od wielu lat jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi seniorów. Współpraca ta odbywa się na zasadach wspierania i powierzania zadań, których celem jest integracja środowiska.

Pomimo wszystko, istnieje olbrzymia potrzeba kierowania do seniorów niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych innych rozwiązań interdyscyplinarnych, tak by współpraca samorządu legionowskiego została poszerzona.

 • EdukacjaGrafika promująca projekt Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego”

  Bezpłatny kurs on-line „Komunikatywny senior”

  dodano: 25 listopada 2020
  W imieniu Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy osoby dorosłe powyżej 65 roku życia na bezpłatny kurs on-line z języka angielskiego w ramach projektu pt. „Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego”.
 • KomunikatySeniorka w maseczce, autor: Bicanski.

  Senioralny wolontariat

  dodano: 23 listopada 2020

  Wolontariusze ze Stowarzyszania Pomocy Potrzebującym NADZIEJA wespół z Centrum Integracji Społecznej (CIS) podjęli się dostarczania obiadów dla osób nisko sytuowanych z terenu Legionowa. Na ten cel pozyskano fundusze w wysokości 6 000 zł od Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 • KomunikatyGrafika Cyfrowy Wolonariusz. Co należy zrobić żeby zostać cyfowym wlonariuszem.

  Dołącz do pomocy seniorom

  dodano: 13 listopada 2020

  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii. Aby ograniczyć ryzyko zarażenia się koronawirusem seniorów, powołano do życia mechanizm, który łączą osoby chcące pomóc osobom po 75 roku życia, a które potrzebują wsparcia. W akcje zaangażowany jest także Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie, który na co dzień udziela pomocy osobom potrzebującym.

 • KomunikatyStarszy mężczyzna - senior w maseczce. Źródło zdjęcia: pixabay.com.

  Wsparcie dla Seniorów - oferta Urzędu i NGO dla osób starszych

  dodano: 13 listopada 2020

  Seniorze, uważaj na siebie! W dużych skupiskach ludzi koronawirus i inne wirusy łatwiej się rozprzestrzeniają. Dlatego też – ogranicz wyjścia z domu i unikaj miejsc publicznych. Poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach. Skorzystaj z infolinii, dzięki której otrzymasz pomoc w zrobieniu zakupów.

 • SeniorzyNa zdjęciu strażak w kombinezonie ochronnym wrzuca worki ze śmieciami do kontenera. Źródło: wirtualnelegionowo.pl

  Strażacy pomagają osobom na kwarantannie

  dodano: 02 listopada 2020

  Ośrodek Pomocy Społecznej i Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie udzielają pomocy osobom objętym kwarantanną w czasie epidemii koronawirusa. Osoby znajdujące się w takiej sytuacji i pozostające w izolacji (zgłoszone do sanepidu), w szczególności osoby samotne, chore, seniorzy mogą uzyskać pomoc w formie żywności i leków.