zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A

Seniorzy

W trosce o dobro mieszkańców Urząd Miasta Legionowo podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia legionowian, a zwłaszcza seniorów. Samorząd Legionowski od wielu lat jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi seniorów. Współpraca ta odbywa się na zasadach wspierania i powierzania zadań, których celem jest integracja środowiska.

Pomimo wszystko, istnieje olbrzymia potrzeba kierowania do seniorów niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych innych rozwiązań interdyscyplinarnych, tak by współpraca samorządu legionowskiego została poszerzona.

 • SeniorzyEuropejski Dzień Seniora

  Europejski Dzień Seniora

  Data dodania: 19 października 2017

  Z okazji Europejskiego Dnia Seniora składamy wszystkim legionowskim Seniorom gorące życzenia zdrowia i wielu lat, wypełnionego radością i satysfakcją oraz szacunku i miłości najbliższych. Niech omijają Państwa troski i smutki dnia codziennego. Życzymy spełnienia wszystkich marzeń i zamierzeń, aby stale towarzyszył Wam niegasnący zapał w ich realizacji a w życiu osobistym dopisywały pomyślność i szczęście.

  więcej
 • SeniorzyModelowe funkcjonowanie Rad Seniorów na Mazowszu

  Modelowe funkcjonowanie Rad Seniorów na Mazowszu

  Data dodania: 05 października 2017

  W dniu 03 października 2017 r. Miejska Rada Seniorów w Legionowie gościła Rady seniorów z całego Mazowsza. Uczestnicy spotkania: Przewodniczący Miejskich i Gminnych Rad Seniorów, Zespół Inicjatywy Mazowieckiego Porozumienia Rad Seniorów, Zarząd Ogólnopolskiego Porozumienia o współpracy Rad Seniorów. Uczestnicy wymieniali się dobrymi praktykami. Zaproponowano kolejne spotkania na których będzie wypracowywana strategia mająca na celu wypracowanie metod wsparcia samorządów w realizacji programów na rzecz seniorów.

  więcej
 • SeniorzyNa zdjęciu para seniorów spaceruje po parku

  Niezbędnik bezpiecznego Seniora

  Data dodania: 29 września 2017

  Coraz częściej media donoszą o próbach wyłudzania pieniędzy od osób starszych. Pośpiech, roztargnienie, nadmierna ufność lub pragnienie kontaktu z innymi ludźmi sprawiają, że Seniorzy wyłączają swoje wewnętrzne alarmy i stają się łatwym łupem wszelkiej maści złodziei i wyłudzaczy.

  więcej
 • SeniorzyLegionowska kampania profilaktyczno-edukacyjna - Nie daj się nabrać na

  Nie daj się nabrać na "wnuczka" i "policjanta"

  Data dodania: 06 września 2017

  W Powiecie Legionowskim zainicjowano kampanię profilaktyczno-edukacyjną skierowaną do osób mogących stać się ofiarami oszustów działających metodą m.in. na tzw."wnuczka" czy "na policjanta". Aby informacje dotarły do jak największego grona osób - 10.000 sztuk kolorowych ulotek zostanie, przez dzielnicowych, przekazanych mieszkańcom powiatu. Nie daj się oszukać! Przeczytaj jak działają przestępcy.

  więcej
 • SeniorzyOgólnopolska Karta Seniora

  Ogólnopolska Karta Seniora

  Data dodania: 31 sierpnia 2017

  Każdy Senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną kartę seniora. Wystarczy, że przystąpi do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wypełniając formularz zgłoszeniowy (do pobrania poniżej w pliku lub do odebrania osobiście w Wydziale Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo, III p., pok. 4.25).

  więcej
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w Legionowie