zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Seniorzy

W trosce o dobro mieszkańców Urząd Miasta Legionowo podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia legionowian, a zwłaszcza seniorów. Samorząd Legionowski od wielu lat jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi seniorów. Współpraca ta odbywa się na zasadach wspierania i powierzania zadań, których celem jest integracja środowiska.

Pomimo wszystko, istnieje olbrzymia potrzeba kierowania do seniorów niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych innych rozwiązań interdyscyplinarnych, tak by współpraca samorządu legionowskiego została poszerzona.

 • ZdrowieNa zdjęciu od lewej osoba na wózku inwalidzkim, po prawej stronie osoba towarzysząca

  Owocna współpraca

  dodano: 28 grudnia 2020

  Projekt „Współpraca-Integracja-Pomoc” to wyjątkowe zadanie realizowane przez miasto Legionowo na przestrzeni ostatnich dwóch lat (od września 2018 r. do listopada 2020 r.). Partnerem była lokalna organizacja pozarządowa działającą na rzecz osób niepełnosprawnych – Koło Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym przy TPD w Legionowie. Wartość projektu to prawie 450 tys. zł.

 • SeniorzyKilkaset paczek z jedzeniem ustawionych jedna przy drugiej

  Podarunki pełne smaku

  dodano: 24 grudnia 2020

  Dzięki współpracy legionowskiego OPS-u, firmy Reckitt Benckiser oraz stowarzyszenia Aktywny Nowy Dwór, na stoły podopiecznych ośrodka trafiły okazałe zestawy wigilijnych potraw. W środę i czwartek przygotowane przez nowodworski hotel Mazovia dania otrzymało 450 mieszkańców Legionowa.

 • KulturaPłyty Kolęda Legionowo, w tle choinka bożonarodzeniowa.

  Płyty "Kolęda Legionowo"

  dodano: 18 grudnia 2020
  Stowarzyszenie Potrzebującym "Nadzieja" przy wsparciu finansowym z ratusza wydało płytę CD z opowiadaniami o około świątecznej tematyce, czytanymi przez znanego aktora Jarosława Boberka. Choć wydawnictwo dedykowane jest przede wszystkim legionowskim seniorom, każdy kto zechce, będzie mógł otrzymać egzemplarz płyty w informacji ratusza.
 • SeniorzySenior i osoba w kombinezonie ochronnym.

  Wojsko połączy na święta

  dodano: 10 grudnia 2020
  Żołnierze Wojska Polskiego w okresie przedświątecznym, od 21 do 24 grudnia br. zorganizują wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi przebywającymi w szpitalach i placówkach opiekuńczych oraz kombatantami, a ich rodzinami i bliskimi.
 • SeniorzyGrafika promująca projekt Telewizji Pokolenia.

  Telewizja dla dojrzałych!

  dodano: 07 grudnia 2020
  Fundacja Zaczyn z nieukrywaną dumą przedstawia projekt, nad którym pracowała od kilku miesięcy. Specjalnie dla Dojrzałych Wspaniałych stworzono Telewizję Pokolenia.