zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Wszystkie

 • Edukacja

  Siedmiu na miejsce

  dodano: 18 lipca 2019

  Podobnie jak w całym kraju, także w Legionowie uczniowie mają problem z dostaniem się do wybranych szkół. Rekrutacyjny chaos ma ścisły związek z wprowadzoną bez niezbędnych analiz i przygotowania reformą edukacji. 16 lipca uczniowie poznali wyniki rekrutacji do II Liceum Ogólnokształcącego w Legionowie. Pomimo zwiększenia liczby miejsc, podobnie jak w pozostałych miastach w Polsce, wielu chętnych nie znalazło swojego nazwiska w systemie.

  więcej
 • Prawie milion na wymianę pieców i termomodernizację

  dodano: 17 lipca 2019

  Już niebawem Legionowo otrzyma wsparcie unijne na poprawę efektywności energetycznej w komunalnych budynkach mieszkalnych. W ramach inwestycji wykonana zostanie modernizacja urządzeń grzewczych i termomodernizacja trzech obiektów mieszkalnych, położonych przy ulicach: Przemysłowej 16, Słowackiego 13 i Przemysłowej 4. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 950 tys. zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj (17.07) wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz prezydent Roman Smogorzewski.

  więcej
 • Ochrona wódWoda

  Monitoring poziomu wód gruntowych w Legionowie w latach 2013-2019

  dodano: 16 lipca 2019

  Od 2013 roku funkcjonuje w Legionowie system monitoringu wód podziemnych. Otwory badawcze (piezometry) zlokalizowane są w północno- zachodniej części miasta, w dzielnicy III Parcela.

  więcej
 • Targowisko kultury otwarte

  dodano: 15 lipca 2019

  Dobiegły końca prace remontowe na legionowskim targowisku. Fragment placu targowego położony od ul. Piłsudskiego w stronę ulicy Warszawskiej całkowicie zmienił wygląd. Oficjalne otwarcie odbyło się w niedzielę (14.07) i przyciągnęło setki zaciekawionych legionowian.

  więcej
 • KomunikatyMiejsce w którym znadjuje się skwer

  Konsultacje nazwy dla skweru

  dodano: 15 lipca 2019

  Na podstawie zarządzenia Nr 233/2019 Prezydenta Miasta Legionowo z dnia 11 lipca 2019 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w Gminie Miejskiej Legionowo dot. nadania nazwy skwerowi w Legionowie. Informujemy o możliwości oddania swojego głosu poprzez formularz konsultacyjny od 15 do 31 lipca br. włącznie.

  więcej
 • Ule na legionowskim Ratuszu

  Wizyta u pszczół

  dodano: 12 lipca 2019

  Pszczoły, które swoje ule mają na dachu legionowskiego Ratusza odwiedził dziś (12.07) Przewodniczący Rady Miasta Ryszard Brański oraz Naczelnik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych. Podczas wizyty posadzili oni lawendę, kocimiętkę, jeżówkę purpurową, jeżówkę pysznogłową i szałwię omszoną.

  więcej
 • Automatyczny system podlewania w Parku Kościuszkowców

  Automatyczny system podlewania w Parku Kościuszkowców

  dodano: 12 lipca 2019

  Zainstalowany został automatyczny system podlewania w Parku Kościuszkowców na terenie Osiedla Piaski. Od 1.00 w nocy będzie włączać się kolejno 8 stref podlewania.

  więcej
 • Lodowisko jeszcze w tym roku

  dodano: 11 lipca 2019

  Nie tylko zadaszone lodowisko, ale też boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Taki obiekt powstanie jeszcze w tym roku przy DPD Arena Legionowo. Dzisiaj (11.07) KZB Legionowo sp. z o.o. podpisało umowę z warszawską firmą Moris-Polska Sp. z o.o. Inwestycja ma być zakończona w ciągu 150 dni od dnia wprowadzenia na budowę.

  więcej
 • Piotr Kołodziński

  Zmarł Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie

  dodano: 11 lipca 2019

  Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w środę (10 lipca) na wieczną służbę odszedł Prezes OSP Legionowo Druh Piotr Kołodziński. Był on związany z Ochotniczą Strażą Pożarną w Legionowie od 1965. W swojej karierze był m.in. harcmistrzem, funkcjonariuszem KP PSP Legionowo. Jest jednym z założycieli ZZS „Florian”.

  więcej
 • NGOOgłoszenie

  Program Współpracy na 2020 r.

  dodano: 11 lipca 2019

  Trwają konsultacje społeczne programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2020 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego

  więcej