zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Zdrowie

Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych
Zadania i kompetencje Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych.
Naczelnik wydziału: Ewa Milner-Kochańska tel. 22 766 40 08
tel. 22 766 40 90, 22 766 40 91, 22 766 40 08; pok. nr 4.25, 4.26, 4.27 piętro 3

Zapraszamy do słuchania audycji zatytułowanej “Na Zdrowie”, która prowadzona jest w Radio Bezpieczna Podróż.org

 • ZdrowieNa zdjęciu Punkt Pobrań Drive-Thru/fot. Portal samorządowy

  Mobilny Punkt Pobrań Drive-Thru w Legionowie

  dodano: 22 października 2020

  W Legionowie będzie można skorzystać z usług Mobilnego Punktu Pobrań Drive-Thru. Zostanie on uruchomiony na parkingu P&R przy ul. Szwajcarskiej, róg Piaskowej. Będzie można w nim wykonać test zarówno z NFZ (po otrzymaniu odpowiedniego skierowania), jak i prywatnie.

 • ZdrowiePrzybory medyczne oraz strzykawka.

  Ruszają bezpłatne szczepienia dla seniorów

  dodano: 22 października 2020

  Od dziś (22 października) ruszają bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w ramach Miejskiego Programu Zdrowia skierowanego do osób 60+ zamieszkujących w Legionowie. Niestety z programu będzie mogła skorzystać ograniczona liczba legionowskich seniorów (w chwili obecnej jest to 100 osób). Wynika to z rozstrzygnięcia konkursu, do którego zgłosił się tylko jeden podmiot leczniczy, który zaoferował tak małą liczbę szczepień, oraz z faktu, że realizacja szczepień uzależniona jest od niewielkiej dostępności szczepionek przeciw grypie na rynku.

 • ZdrowieNa zdjęciu osoba trzyma termometr

  Jak się zachować kiedy mam objawy COVID-19?

  dodano: 16 października 2020

  Jeśli masz objawy infekcji m.in.: gorączkę, kaszel, odczuwasz duszność lub straciłeś węch lub smak i podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem (wirusem SARS-CoV-2), nie idź do pracy, pozostań w domu i umów telefonicznie termin teleporady lub porady u lekarza POZ.

 • ZdrowieGrafika informująca o wprowadzeniu strefy czerwonej w Legionowie od 17 października

  Legionowo w czerwonej strefie

  dodano: 15 października 2020

  Podczas dzisiejszej (15.10) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o wprowadzeniu strefy czerwonej w ponad stu powiatach. Wśród tych do niej włączonych znalazł się również powiat legionowski. W związku z tym zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, które będzie obowiązywać od 17 października, wprowadzone zostaną bardziej restrykcyjne zasady.

 • ZdrowieNa zdjęciu senior w maseczce, autor: Bicanski

  Godziny dla seniorów wracają od 15 października

  dodano: 12 października 2020

  Godziny dla seniora w sklepach, aptekach i drogeriach, zaostrzone zasady epidemiczne w placówkach opieki i domach pomocy społecznej, a także samoizolacja osób powyżej 70. roku życia – to wprowadzone przez rząd nowe zasady wsparcia osób starszych. Ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na ryzyko zakażenia koronawirusem. Dlatego też apelujemy o szczególną ostrożność, stosowanie zasady „dezynfekcja – dystans – maseczka” i solidarność z seniorami!