zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • InwestycjeZdjęcie ul. Orzechowa

  Bieżące remonty

  dodano: 26 lipca 2018

  Korzystając z sezonu letniego, firmy budowlane ruszyły z pracami remontowymi na terenie miasta. Przepraszamy za utrudnienia.

  więcej
 • InwestycjeProjekt

  Nowe nawierzchnie

  dodano: 25 lipca 2018

  Lada chwila ruszy budowa drogi gen. Władysława Sikorskiego na odcinku od ul. Tadeusza Wardenckiego do ul. Olszankowej w Legionowie.

  więcej
 • Inwestycje

  Legionowo jedną z najmniej zadłużonych gmin

  dodano: 16 lipca 2018

  W opublikowanym niedawno raporcie Ministerstwa Finansów, pośród 2478 gmin w Polsce Legionowo znalazło się na bardzo odległej, 1885 pozycji pod względem zadłużenia.

  więcej
 • Inwestycje

  Legionowo pierwsze w Polsce

  dodano: 27 kwietnia 2018

  Legionowo najlepszy miastem w Polsce. Prezydent Roman Smogorzewski odebrał nagrodę wczoraj (27.04) podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie. Organizatorzy plebiscytu Gospodarny Samorząd wybrali pięć najlepszych samorządów spośród blisko 2800 jednostek w kraju.

  więcej
 • Inwestycje(14.02) w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod hasłem: Czyste powietrze w metropolii. W konferencji udział wzięli: Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Witold Malarowski, wójt Gminy Izabelin, Michał Landowski, zastępca prezydenta Pruszkowa oraz Daniel Putkiewicz, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Legionowo reprezentował Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta.

  Czyste powietrze w metropolii

  dodano: 15 lutego 2018

  Warszawa oraz gminy metropolii wspólnie walczą z zanieczyszczeniami powietrza. Kluczową sprawą jest wymiana i modernizacja źródeł ogrzewania. Wczoraj (14.02) w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod hasłem: Czyste powietrze w metropolii. W konferencji udział wzięli: Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Witold Malarowski, wójt Gminy Izabelin, Michał Landowski, zastępca prezydenta Pruszkowa oraz Daniel Putkiewicz, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Legionowo reprezentował Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta.

  więcej
 • InwestycjeUlica Strużańska

  Nie będzie zmiany granic

  dodano: 01 lutego 2018

  Podczas wczorajszej (31.01) sesji, radni Rady Miasta Legionowo przegłosowali uchwałę o odstąpieniu od procedury zmiany granic. Władze Legionowa jednocześnie podkreślają, żeliczą na to, że Wójt Gminy Jabłonna dotrzyma słowa i zrealizuje inwestycje poprawiające bezpieczeństwo użytkowników ulicy Strużańskiej, takie jak oświetlenie drogi czy budowa ścieżki rowerowej i chodnika.

  więcej
 • InwestycjeInicjatywy lokalnej

  Wszystko co mieszkańcy powinni wiedzieć o inicjatywie lokalnej w Legionowie

  dodano: 10 stycznia 2018

  W 2010 r. w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie wprowadzono definicję inicjatywy lokalnej i przepisy ją regulujące.

  więcej