zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Kalendarz wydarzeń

 • Plakat dot. wykładu: podczas wykładu poświęconego działaniom Flotylli Dnieprzańskiej na Bugu i Narwi w 1944 r. dr Adam Kaczyński przedstawi nie tylko przebieg walk, ale także zaprezentuje unikalne fotografie z epoki oraz omówi konstrukcje kutrów opancerzonych projektu 1124 i 1125 nazywanych potocznie „pływającymi czołgami”

  Prelekcja dr. Adama Kaczyńskiego pt. „Flotylla Dnieprzańska w walkach na Bugu i Narwi w 1944 r.”

  Data wydarzenia: 16 lutego 2020

  Jednym z najmniej znanych epizodów związanych z historią działań wojennych na ziemiach polskich są dzieje sowieckiej Flotylli Dnieprzańskiej, która wykorzystując system rzek i kanałów, w 1945 r. dopłynęła do Berlina. Zanim jednak do tego doszło, marynarze flotylli stoczyli szereg walk na Prypeci, Bugu i Narwi. Jedną z najcięższych bitew stoczonych przez Flotyllę był desant na Serock w październiku 1944 r.

  więcej
 • Grafika promująca spotkanie Grupy Rekonstrukcji Historycznej

  Spotkanie Grupy Rekonstrukcji Historycznej

  Data wydarzenia: 16 lutego 2020

  Muzeum Historyczne zaprasza młodzież szkolną na spotkanie Grupy Rekonstrukcji Historycznej. Spotkanie poprowadzi dr Adam Kaczyński.

  więcej
 • Plakat promujący wydarzenie - karnawał Bajek

  Karnawał Bajek

  Data wydarzenia: 15 - 21 lutego 2020

  Jednostki kultury zapraszają na wyjątkowe spotkania w ramach Karnawału Bajek 2020.

  więcej
 • Baner - Zima w mieście

  Zima w mieście 2020

  Data wydarzenia: 10 - 23 lutego 2020
  Ferie zimowe 2020. Poniżej specjalnie przygotowana oferta na ten czas.
  więcej