zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

KARTA LEGIONOWIANINA

 

 

Bilety w ramach oferty „Warszawa+” można kupić (poprzez doładowanie karty) wyłącznie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Punkt w Legionowie mieści się w Centrum Komunikacyjnym - ul. Kościuszki 8a. Koszty związane z jego działaniem pokrywa pokrywa Miasto Legionowo. POP na dworcu funkcjonuje w następujących godzinach: poniedziałek-wtorek 11:00-19:00 oraz środa, czwartek, piątek 07:00-15:00.

Zdjęcia do Karty Legionowianina są wykonywane na miejscu!

Cena biletów w ramach biletu metropolitalnego - "Warszawa+"

 • Bilet 30-dniowy (ważny w obu strefach): 120 zł - normalny | 60 zł - ulgowy
 • Bilet 90-dniowy (ważny w obu strefach): 330 zł - normalny | 165 zł - ulgowy

Bilety dofinansowuje Gmina Legionowo.

Telefony kontaktowe:

 • Punkt Obsługi Pasażera - "Karty Legionowianina" - /22/ 732 04 84
  Centrum Komunikacyjne, ul. Kościuszki 8a - godz. pn.-wt.: 11:00-19:00 oraz śr.-pt.: 07:00-15:00
 • Wyrabianie "Karty Legionowianina" - /22/ 766 45 38
  Urząd Miasta Legionowo, ul. Piłsudskiego 41 - godz. pon. 08:00 - 16:00 i wt.- pt.: 08:00-16:00

Opłata za połączenia zgodnie ze stawką operatora.

Przypominamy, że stare Karty Legionowianina zachowują ważność. Wystarczy je doładować. Mieszkańcy, którzy nie posiadali wcześniej Karty Legionowianina, mogą ją wyrobić w ratuszu miejskim (ul. Piłsudskiego 41) w punkcie wyrabiania Karty Legionowianina.

Uwaga! Biletomaty ZTM nie są przystosowane do obsługi w nowym programie.


Aby otrzymać "Kartę Legionowianina" należy:

- Bezbłędnie wypełnić wniosek.
- Wysłać go do Urzędu Miasta - kliknąć przycisk "WYŚLIJ WNIOSEK".
- Przyjść do Urzędu Miasta Legionowo do punktu wyrabiania "Karty Legionowianina"
z następującymi dokumentami:

 • dokumenty wymagane do wyrobienia „Karty Legionowianina” dla osób uczących się (nie posiadających PIT-u za rok poprzedni),
 • pierwszą stroną PIT-u za rok poprzedni,
 • potwierdzeniem złożenia PIT-u (pieczęć wpływu, potwierdzenie nadania z poczty, UPO),
 • dowodem osobistym lub inny dokumentem tożsamości ze zdjęciem.
 • pierwszą stroną PIT-u za rok poprzedni rodzica bądź opiekuna (rozliczającego się w Urzędzie Skarbowym w Legionowie i mieszkającego na terenie gminy Legionowo),
 • potwierdzeniem złożenia PIT-u/ów (pieczęć wpływu, potwierdzenie nadania z poczty, UPO),
 • ważną legitymacją szkolną/studencką,
 • dowodem osobistym rodzica lub inny dokumentem tożsamości ze zdjęciem.
 • Karta (po sprawdzeniu uprawnień) zostanie wydana "od ręki".

UWAGA: Dzieci/studenci nie rozliczający podatku dochodowego od osób fizycznych za rok poprzedni do wyrobienia „Karty Legionowianina” przychodzą minimum z jednym z rodziców.


Oferta „Warszawa+” skierowana jest do gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają codziennie z komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Dokładniej do tych samorządów, które są gotowe na wyższe dopłaty do funkcjonowania komunikacji, oferując w zamian swoim mieszkańcom możliwość tańszego podróżowania komunikacją miejską.

Tańsze bilety mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej (posiadającej zdjęcie oraz imię i nazwisko właściciela) karcie wydawanej mieszkańcom przez gminy. Karta Legionowianina wydawana jest osobom, które zamieszkują w Legionowie i rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Legionowie oraz dla dzieci tych osób. Szczegóły dotyczące wydawania Kart Legionowianina zawierają: