zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Wyniki ze zgłoszeń "Zgłoś kopciucha"

Archiwum: luty-sierpień 2018

Legenda: Nie dotyczy Legionowa
Akcja "Zgłoś Kopciucha" ma na celu edukowanie i przekonanie do wymiany pieca mieszkańców, których domy są postrzegane w sąsiedztwie jako najbardziej uciążliwe dla środowiska. Podczas kontroli Ekopatrol i Straż Miejska w każdym przypadku informuje mieszkańców o możliwych dotacjach, o szkodliwości smogu oraz o tym, że według obowiązujących przepisów wszystkie stare piece muszą być wymienione do 2023 roku.
Data zgłoszenia Ulica Opis zgłoszenia Wyniki kontroli
2018-09-03 Wrzesińska Czarny śmierdzący duszący dym, okna otworzyć nie można dzieci to wdychają Straż miejska nie potwierdziła spalania odpadów. Kuchnia kaflowa opalana węglem i drewnem.
2018-09-08 Wrzesińska Czarny dym, sadza sie sypie na pobliskie działki, nie ma czym oddychać nam nagrany film ale nie można go dodać może trzeba rozbudować aplikacje zgłoszeń Straż miejska nie potwierdziła spalania odpadów. Kuchnia kaflowa opalana węglem i drewnem.
2018-09-09 Jana III Sobieskiego róg Chrobrego kłębiący i śmierdzący dym z komina w pomieszczeniu gospodarczym - czuć jakby były spalane śmieci Ekopatrol stwierdził ogrzewanie gazowe.
2018-09-15 Jana III Sobieskiego róg Chrobrego śmierdzący dym z komina części gospodarczej - śmierdzi jak spalane śmieci - kolejne zgłoszenie i nikt z tym nic nie robi Straż miejska nie stwierdziła nieprawidłowości. W budynku gospodarczym były palone pocięte gałęzie.
2018-09-18 Plantowa Ciemny dym i zapach spalanego plastiku. Ekopatrol nie stwierdził nieprawidłowości. Pod wskazanymi adresami budynki są ogrzewane węglem, drewnem lub gazem. Pod żadnym ze wskazanych adresów nie potwierdzono spalania odpadów.
2018-09-19 Jana III Sobieskiego róg Chrobrego kłębiący i śmierdzący dym z komina w pomieszczeniu gospodarczym - czuć jakby były spalane śmieci - PROSZĘ SPRAWDZIĆ POMIESZCZENIE GOSPODARCZE!!!!!!!!! NIE OGRZEWANIE W DOMU
Straż miejska nie stwierdziła nieprawidłowości. W budynku gospodarczym były palone pocięte gałęzie.
2018-09-19 Jana III Sobieskiego róg Chrobrego kłębiący i śmierdzący dym z komina w BUDYNKU GOSPODARCZYM !!!!!!- czuć jakby były spalane śmieci -NIE W BUDYNKU MIESZKALNYM!!!!!
2018-09-24 Jana III Sobieskiego róg Chrobrego śmierdzący szary dym z komina w budynku gospodarczym obok domu mieszkalnego-jakby spalane śmieci i plastik Straż miejska nie stwierdziła nieprawidłowości.
2018-09-26 Kościuszki Gęste, szare kłęby dymu, smród chemikaliów. Cały parking piętrowy przy PKP, oraz perony były zadymione śmierdzącym chemią i dymem. Ten problem z tych posesji powtarza się regularnie i wielokrotnie każdego sezonu grzewczego. Dym i smród witają wysiadających na PKP. Posesja wielokrotnie kontrolowana. Budynek ogrzewany węglem i drewnem.
2018-09-28 Batorego Żółto-siny, gryzący dym na całą okolicę! Sezon grzewczy się jeszcze nie zaczął, a Państwo z Batorego już rozpoczeli swoją rakotwórczą misję wytrucia sąsiadów... Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-09-29 Sobieskiego Czarny, kłebiacy dym, okropny smrod wskazujący na spalanie śmieci lub niskiej jakości opału. Posesja wielokrotnie kontrolowana przez straż miejską. Budynek ogrzewany z pieca zasilanego eko-groszkiem.
2018-10-01 Zegrzyńska Bardzo czarny, kłębiony dym, rozlegający szeroko na całą pobliską okolicę, również Grudzie. Kłębiący dym z tej posesji pojawia regularnie. Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-01 Partyzantów Bardzo czarny, kłębiący dym rozlęgający nad ulicami Partyzantów oraz Grudzie. Smrodliwe dymy z tego domu pojawiają bardzo regularnie w sezonie grzewczym:-(( Właściciele, podobno, posiadają dwa piece. Gazowy oraz stary piec. Wygląda na to, że korzystają głównie ze starego w sezonie grzewczym.. Obserwując regularne zadymienie nad domem, kiedy jest zimno. Prośba o sprawdzenie powietrza dronem nad tą posesją za jakiś czas, kiedy spadną jeszcze temperatury. Dziękujemy. Dziękuję. Budynek ogrzewany gazem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-05 Kwiatowa Kleisty zolto-szaro-zielony duszacy dym. Budynek znajduje sie niedaleko przedszkola i szkoly! Budynek jest w trakcie zmiany ogrzewania z węglowego na pomy ciepła.
2018-10-10 Kościuszki Ciemny dym o drażniącym zapachu Straż miejska stwierdziła ogrzewanie ekogrszkiem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-12 Kościuszki Czarno-rudy kłębiący się dym Budynek ogrzewany przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legionowie
2018-10-13 Zegrzyńska Mieszkańcy tej posesji notorycznie trują innych ludzi! Zróbcie Państwo w końcu coś w tej sprawie. Przez tych ludzi nie da się oddychać! W tamtym roku problem był ten sam! Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-17 Modlińska Wieliszew Czarny dym wydobywający się z głównego komina fabryki, zapach spalonego lakieru. Przeważnie w nocy. Nie dotyczy Legionowa
2018-10-17 Piotra Skargi Bardzo gęsty czarny dym Straż Miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak uwag.
2018-10-17 Piotra Skargi Czarny, klebiocy, cuchnacy dym z komina Straż Miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak uwag.
2018-10-17 Daliowa samego dymu już nie widać bo ciemno ale tak śmierdzi i dusi że się okna nie da otworzyć wieczorem, boli gardło od samego oddychania na balkonie. Pod wskazanym adresem budynek ogrzewany jest elektrycznie.
2018-10-18 Sobieskiego Składowanie odpadów na posesji, czarny dym i odór Nie istnieje podany adres.
2018-10-18 Sobieskiego Czarny dym Budynek ogrzewany węglem i drewnem.
2018-10-18 Sobieskiego Czarny dym, smród Nie istnieje podany adres.
2018-10-19 Kościuszki Ciemny dym o drażniącym zapachu Budynki ogrzewane węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-19 Wrzesinska Czarny dym, duszące powietrze Straż miejska nie potwierdziła spalania odpadów. Kuchnia kaflowa opalana ekogroszkiem, węglem i drewnem.
2018-10-19 Piotra Skargi czarny gesty dym. Nie da sie oddychac. Straż Miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak uwag.
2018-10-19 Piotra Skargi kleby czarnego, gryzacego dymu. Straż Miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak uwag.
2018-10-20 Kordeckiego Czarny dym przez dłuższych czas, nie mozna przejść obok bo gryzie w gardło. Po jakims czasie dym bym Ok, to naprawdę wyglada na śmieci albo totalnie słabej jakości opał (zakazany juz przez uchwale antysmogowa). Budynek jest ogrzewany gazem. W budynku znajduje się również piec węglowy używany sporadycznie. W kotłowni znajdują się nieduże ilości drewna i węgla.
2018-10-22 Warszawska Czarny , gęsty dym. Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Właścicielka jest zainteresowana miejską dotacją na wymianę pieca na gazowy.
2018-10-22 Al. Legionów śmierdzący dym Budynek ogrzewany gazem.
2018-10-22 Al. Legionów Gęsty dym, kopciuch na posesji Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń
2018-10-22 Al. Legionów Gęsty dym, w całej okolicy śmierdzi Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń
2018-10-23 Złota Gesty śmierdzący dym, notorycznie wydobywający się z posesji na której jest nie tylko dom mieszkalny Budynek ogrzewany drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-23 Chotomów, ul.Słoneczna Notorycznie pojawia się czarny, kłębiący się dym. Nie dotyczy Legionowa
2018-10-24 Kościuszki czarny, kłębiący się dym Budynek ogrzewany węglem i drewnem.
2018-10-24 Piotra Skargi Ciemny, cuchnący dym z komina Straż Miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak uwag.
2018-10-24 Kościuszki kłębiący, duszący dym, który widać z daleka, czuć na peronach pkp; taka sytuacja w tym budynku powtarza się często w godz. wieczornych; w okolicach stacji pkp legionowo jest największy smród i smog w mieście, ten teren powinien być patrolowany przez Straż Miejską codziennie; jest to wstydliwa wizytówka Legionowa, na którą zwracają uwagę przyjezdni i mieszkańcy; Budynek kontrolowany wielokrotnie. Budynek ogrzewany jest węglem i drewnem o wilgotności 10%. Piec węglowy o wysokiej sprawności cieplnej sięgającej 80% dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin.
2018-10-25 Sobieskiego Smród śmieci, niskiej jakości opału, czarny dym Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węgelm i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-25 Sobieskiego Smród śmieci, niskiej jakości opału, czarny dym Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węgelm i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-26 Piotra Skargi Ciemny, obfity, kłębiący dym o dziwnym zapachu Straż Miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak uwag.
2018-10-26 Piotra Skargi Cuchnacy czarny dym z komina posesji.na Piotra Skargi Straż Miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak uwag.
2018-10-31 Grzybowa Na Grzybowej znajduje się stary dom z którego wieczorami wydobywa się duszący dym. Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Właściciel jest zainteresowany miejską dotacją na wymianę pieca na gazowy.
2018-10-31 Zbigniewa Herberta kłębiący dym, śmierdzący idący na całe osiedle... Budynek ogrzewany drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-31 Batorego Śmierdzacym bardzo, ciemny dym. Powtarza się to regularnie. Proszę o sprawdzenie Straż miejska stwierdziła ogrzewanie ekogroszkiem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-31 Batorego Śmierdzacy, czarny dym Pod podanym adresem znajdują się opuszczone zgliszcza po spalonym budynku
2018-10-31 Parkowa Strasznie kopci, ostatnio palili liście na działce. Częsty smród. Srtaż miejska stwierdziła ogrzewanie gazowe.
2018-10-31 Lwowska Gęsta chmura dymu. Otoczenie mocno zadymione. Z trudem można oddychać. Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-10-31 Olszankowa Smród i dym z komina ciemny i gęsty. Właściciel jest w trakcie zmiany źródła ciepła na gaz.
2018-11-06 Sowińskiego Śmierdzący, gryzący dym Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-11-07 Wrzesinska Ciemny dym unoszący sie nad następnymi posesjami, gryzie w gardło, dym dostaje sie przez otwarte okno do domu w którym śpi małe dziecko ręce opadają bo ile razy można zgłaszać tych samych i pala dalej Straż miejska nie potwierdziła spalania odpadów. Kuchnia kaflowa opalana ekogroszkiem, węglem i drewnem.
2018-11-09 Kościuszki Gigantyczny dym z komina, który przesłania całą ulicę. Potworny smród. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak uwag.
2018-11-12 Kościuszki Jak wracam z pociągu między 19 a 21, to często z tego domu unoszą się kłęby czarnego dymu. Czasami zasmradzają całą okolicę. Budynek kontrolowany wielokrotnie. Budynek ogrzewany jest węglem i drewnem o wilgotności 10%. Piec węglowy o wysokiej sprawności cieplnej sięgającej 80% dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin.
2018-11-13 Modlińska Z beżowo-żółtego domu wydobywa się silnie duszący i gryzący gęsty szaro-brązowy dym. Nie dotyczy Legionowa
2018-11-13 Lubelska Duszacy dym z komina posesji. Mie da sie oddychac Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak uwag.
2018-11-14 Okrzei Przy ul Okrzei znajdują się budynki, z tego który znajduje się blisko Spktrum Sportu wydobywaly się kłęby czarnego dymu A okolica śmierdziała Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazowe. W budynku znajduje się również piec na węgiel. Brak uwag.
2018-11-14 Grzybowa Duszący biało szary dym Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Właściciel jest zainteresowany miejską dotacją na wymianę pieca na gazowy.
2018-11-15 Jasnogórska Gigantyczny śmierdzący dym, który spowija całą działkę. Od lat mimo licznych próśb oraz dzieci z astmą w sąsiedztwie właścicielka posesji zasłania się wiekiem lub faktem, że sama w piecu nie rozpala (albo twierdzi że to wnuk albo że syn). Oficjalnie pali węglem i drzewem, ale po dłuższej rozmowie przyznaje, że na początek tylko jedną buteleczką lub kartonikiem po soku. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazowe. Brak uwag.
2018-11-15 Kwiatowa Żółty dym, śmierdzący, lecący do dołu! A obok jest żłobek Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak uwag.
2018-11-16 Długa Duszący dym uniemożliwiający oddychanie. Sytuacja ciągle powtarza się. Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglowe. Właściciel nieruchomości jest zainteresowany skorzystaniem z dotacji gminnej na wymianę kotła z węglowego na gazowe
2018-11-17 Chopina Czarny duszący dym wydobywał się z kominów Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak uwag.
2018-11-17 Jasnogórska Całe rondo w dymie. Widoczność zerowa. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak uwag.
2018-11-17 Kwiatowa Ciemno żółty dym opadajacy w dół , strasznie gryzący W dwóch lokalach zamontowano powietrzne pompy ciepła w ramach umowy użyczenia przez gminę. W pozostałych ogrzewanie węglowe. Właściciele tych mieszkań starają się o podłączenie sieci gazowej.
2018-11-17 Grudzie Czarny kłębiący się dym, aż ciężko oddychać idąc ulicą... Prosimy o: CZĘSTE I REGULARNE KONTROLE NA ULICY GRUDZIE, PARTYZANTÓW ORAZ OKOLICE. KARANIE TRUCICIELI ORAZ M O B I L I Z A C J E D O W YM I A N Y P I E C Ó W. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-17 Partyzantów Kłębiący, intensywny dym. Często i regularnie się wydobywa spod tego adresu. Mieszkańcy Grudzia PROSIMY O: BIEŻĄCE KONTROLE POSESJI (GŁÓWNIE STARYCH DOMÓW). ZA MAŁO TYCH NA TYM TERENIE. KARANIE KOPCIUCHÓW. ZACHECANIE DO NATYCHMIASTOWEGO SKORYSTANIE Z DOTACJI NA ZAKUP/ WYMIANE PIECA, ZEBY POZNIEJ CI LUDZIE NIE MUSIELI POKRYWAC TEGO WYDATKU Z WLASNEJ KIESZENI. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-11-17 Górnośląska Bardzo chemicznie pachnący dym. Dym nie wydobywa się z komina domu mieszkalnego a z komina umieszczonego w gołębniku, który znajduje się za domem. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazem. Brak zastrzeżeń.
2018-11-17 Kwiatowa Dysponuję nagraniem kłębów dymu wydobywających się z komina i zadymienia okolicy przy bezchmurnym niebie. Robi wrażenie !!! W dwóch lokalach zamontowano powietrzne pompy ciepła w ramach umowy użyczenia przez gminę. W pozostałych ogrzewanie węglowe. Właściciele tych mieszkań starają się o podłączenie sieci gazowej.
2018-11-18 Batorego Czarny duszący dym wydobywający się z komina, zadymiona była cała okolica łącznie z rondem PW. Ograniczona widoczność dla kierowców. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-18 Kościuszki Duszący dym, który dociera aż do stacji PKP i uniemożliwia oddychanie pasażerom oczekującym na pociąg. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-18 Jasnogórska Obrzydliwy żółty, gęsty dym w kolorze domu snujący się po całej okolicy. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-20 Graniczna Czarny dym z komina który aż zatykał i nie dało się oddychać Nie dotyczy Legionowa
2018-11-20 Graniczna Z komina wydobywal bardzo czarny dym opadajacy na chodnik gdzie strasznie smierdzialo aż zatykalo i nie dało się oddychać Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-20 Kościuszki biały gęsty dym. gryzący w gardło. Na posesji jeden budynek ogrzewany jest węglem i drewnem, a drugi gazem. Brak zastrzeżeń.
2018-11-21 Schabowskiego gryzący dym z komina codziennie popołudniami Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-22 Bałtycka Kłęby duszącego dymu , na całej ulicy ! Nie ma czym oddychać !!! Codziennie powtarzana rano 8-9- jak dzieci idą do szkoły , ta sama sytuacja ! !!!! Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-23 Zegrzyńska Gęsty, kłębiący dym przez który ciężko się oddycha. Może Ekopatrol wpłynie na tych mieszkańców i wymienią oni piec przestając tym samym truć innych! Proszę o interwencję. Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglowe.
2018-11-23 Lwowska Żółty dym z posesji. Bardzo duszący. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-24 Stefana Czarnieckiego Czarny, duszący, kłębiący intensywny dym Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-24 Stefana Czarnieckiego Czarny kłębiący się dym Nieruchomość była wielokrotnie patrolowana przez straż miejska. Z wywiadu z sąsiadami straż miejska otrzymała informację, że budynek od grudnia nie jest przez nikogo zamieszkiwany.
2018-11-24 Piaskowa ciemny dym, żrący, duszący, tworzący czrną mgłę Nie istnieje podany adres.
2018-11-25 Suwalna Na ulicy Suwalnej, mały domek przy ulicy- duży klebiacy i gryzacy się dym Budynek ogrzewany drewnem i węglem.
2018-11-25 Schabowskiego Często po 16 duże kłęby dymu spowodowane prawdopodobnie nieumiejętnym rozpalaniem w piecu... Proszę sprawdzić czym domownicy palą i czy nie są to śmieci bo smród od nich jest niesamowity Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-25 Polna Podczas godziny 16.00 można było zaobserwować szary dym unoszacy się z komina. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie drewnem. Na nieruchomości spalano odpady. Właściciel został ukarany mandatem karnym.
2018-11-26 Kwiatowa Szary duszący dym!!!
Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak uwag.
2018-11-27 Moniuszki / Langiewicza Ciemno - szary , prawie czarny klebiacy sie dym
2018-11-27 Artura Grottgera chmura czarnego dymu z niskiej przypudówki w podwórku lecąca wprost w moje kuchenne okna. Sytuacja powtarza sie za każdym razem i rok temu i teraz mimo próśb jest to samo. śmierdzący dym .dysponuję nagraniem z dnia dzisiejszego 27 wtorek. budynek pierwszy biały od ulicy. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-11-27 Piotra Skargi Kłęby gryzącego w gardło, śmierdzącego dymu, prawdopodobnie palone liście. Brak konkretnego adresu.
2018-11-28 Jagiellońska Praktycznie prawie codziennie czarny smołowaty dym w olbrzymich ilościach. Smród i szary pył spowija okolice włącznie z lidlem. Straż miejska podczas kontroli stwierdziła ogrzewanie węglowe. Węgiel posiada certyfikat. Właściciel nieruchomości jest w trakcie zmiany ogrzewania na gazowe.
2018-11-30 Jagiellońska Codziennie z komina wydobywa się czarny śmierdzący szczypiący w oczy i gardło dym. Zrobiłam zdjęcie z wczorajszego spaceru z dzieckiem tylko tą drogą nie mogę dodać. Proszę o interwencję. Straż miejska podczas kontroli stwierdziła ogrzewanie węglowe. Węgiel posiada certyfikat. Właściciel nieruchomości jest w trakcie zmiany ogrzewania na gazowe.
2018-11-30 Czarnieckiego / Skargi Nie są wywożone , leżą za garażem od strony ul. P.Skargi.Posesja jest chyba wynajmowana robotnikom . Straż miejska nie stwierdziła zalegania odpadów. Nieruchomość była wielokrotnie patrolowana. Z wywiadu z sąsiadami straż miejska otrzymała informację, że budynek od grudnia nie jest przez nikogo zamieszkiwany.
2018-12-01 Partyzantów Chotomów (przy wiadukcie) Bardzo czarny gryzący dym Nie dotyczy Legionowa
2018-12-02 F. Żwirki czarny śmierdzący dym
Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak uwag.
2018-12-03 Batorego Kłębiący się dym
2018-12-04 Batorego Znów siwo-żółty gryzący dym, który spowija całą okolicę na odległość kilku przecznic. Nie daje się oddychać.
2018-12-04 Wigury Czarny, śmierdzący dym, gęsty, w całej okolicy śmierdzi
2018-12-05 Piastowska Bialy intensywny,duszący dym.
Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazowe.
2018-12-05 Mazowiecka Biłly kłębiący i intensywny dym.
2018-12-06 Batorego Podpowiedź: dym nie wydobywa się z komina na domu, lecz z komina kotłowni/przybudówki w głębi podwórka. Straż miejska skontrolowała budynek gospodarczy. Nie stwierdzono uchybień.
2018-12-07 Złota /chodzi o lewą część budynku Śmierdzący duszący dym Ekopatrol stwierdził ogrzewanie drewnem.
2018-12-07 Narutowicza Dym o niejednolitej barwie, bardzo często śmierdzący. Stwierdzono ogrzewanie węglowe. Właściciel zainteresowany dotacją gminną na wymianę pieca.
2018-12-09 ul. Norwida/ Ogrodowej, dom smierdzący dym , niedający oddychać na skrzyżowaniu ulic i w okolicy, sytuacja od wielu lat w sezonie grzewczym Budynek kontrolowany wielokrotnie. Budynek ogrzewany węglem i drewnem.
2018-12-10 Kościuszki Bardzo kłębiasty, duszący dym z komina Nieruchomość kontrolowana wielokrotnie. Mieszkańcy ogrzewają budynek węglem i drewem.
2018-12-11 Batorego Ciemno żółty gęsty kłębiący się dym zatruwa od wielu lat okolice ronda AK i sąsiednich ulic . Pali najprawdopodobniej złym trującym paliwem i starymi oknami . Budynek kontrolowany wielokrotnie przez straż miejską i ekopatrol. Kontrole nie wykazały nieprawidłowości.
2018-12-11 Reymonta Czarny, duszacy i smierdzacy dym. Czuć w mieszkaniu nawet przy zamknietych oknach, jak zawsze w sezonie grzewczym!!!!!! Czy ktos w koncu cos z tym zrobi? Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-12-12 Targowa Dwie posesje na jednej działce. W obu spalane prawdopodobnie świeże drewno lub kiepskiej jakosci węgiel. Dziecko chore na astme ma dzięki tym Państwu problemy z oddychaniem. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-12-15 Artura Grottgera Ciemny, ciężki śmierdzący dym codziennie od rana Straż miejska stwierdziła ogrzewanie ekogroszkiem.
2018-12-15 Schabowskiego Czarny śmierdzący dym wydobywa się regularnie z obydwu domów na posesji Straż miejska stwierdziła pustostan.
2018-12-15 Aleja Legionów Śmierdzący dym Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglowe. Właściciel jest zainteresowany dotacją gminną na wymianą pieca.
2018-12-15 Targowa Gęsty, czarny, opadający dym.
Straż miejska i Ekopatrol stwierdzili ogrzewanie węglem i drewnem.
2018-12-15 Aleja Legionów Brunatny, kłębiący się dym.
2018-12-17 Handlowa Czarny, kłębiący się dym.
2018-12-17 Bałtycka Gryzący, gęsty dym- nie sposób wytrzymać. Całe osiedle zadymione. Kopci regularnie. Budynek ma dwa lokale. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazowe w jednym z nich, a w drugim węglowe.
2018-12-17 Daliowa Dymi na całe osiedle. Ciężko jest oddychać- nie można otworzyć okna. Nawet przy wietrznej pogodzie dym wlatuje między bloki i tu zostaje bo wiatr nie ma jak go przewiać. Dom prywatny- może ktoś z miasta mógłby go poinformować o dotacjach.
Kontrola Ekopatrolu stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak uwag.
2018-12-17 Przemysłowa Bardzo gęsty czarny dym. Od wielu lat kopci. Może powinien zostać poinformowany o dotacjach Miasta Legionowo lub programie Czyste Powietrze.
2018-12-17 Przemysłowa Dom bliźniak od wielu lat truje powietrze. Gęste kłęby dymu są tak gryzące, że nie da się przejść. Mam małe dziecko i nie mogę wyjść z domu, bo wszędzie dym.
2018-12-17 Warszawska Zółtawy gęsty, gryzący dym, nie da się przejść z Bukowca do Centrum miasta pod wiaduktem, żeby nie nawdychać się smogu.
2018-12-18 Jagiellońska Klebiacy się dym, bardzo ciemny. Myślę że z rok temu dzwoniłam na straż w tej sprawie i powiedziano mi że mają wymienić. Jak widać minęło dużo czasu i nic. Piękne centrum miasta. Straż miejska podczas kontroli stwierdziła ogrzewanie węglowe. Węgiel posiada certyfikat. Właściciel nieruchomości jest w trakcie zmiany ogrzewania na gazowe.
2018-12-18 Wileńska Jasny bardzo duszący dym o intensywnym zapachu. Kontrola Straży miejskiej stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak uwag.
2018-12-18 ul. Leśna, Łajski Czarny kłębiący dym z komina Nie dotyczy Legionowa
2018-12-19 Kwiatowa czarny kłębiący się dym, zapach spalonych produktów ropopochodnych (plastik) najprawdopodobniej z nielegalnej rozbiórki samochodów z posesji obok. W jedym z lokali została użyczona przez gminę powietrzna pompa ciepła. Drugi lokal jest ogrzewany węglem i drewnem.
2018-12-20 Jagiellonska Obserwuję bardzo czarny, kłębiący się dym codziennie w godzinach porannych Nieruchomość kontrolowana wielokrotnie. Straż miejska podczas kontroli stwierdziła ogrzewanie węglowe. Węgiel posiada certyfikat. Właściciel nieruchomości jest w trakcie zmiany ogrzewania na gazowe.
2018-12-20 Barska Czarny, smierdzacy dym Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazowe w budynku mieszkalnym. Budynek działalności gospodarczej.jest ogrzewany drewnem.
2018-12-21 Ul.Polna Bardzo ciemny, gęsty dym tworzący wręcz chmurę nad domem Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-12-21 Gdańska Biały duszący i intensywny dym. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. W budynku jest prowadzona modernizacja kotłowni przy dotacji gminy. W najbliższym czasie ma zostać zamontowany piec gazowy.
2018-12-22 Gnieźnieńska Ciemny, kłębiocy się dym. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem. Brak zastrzeżeń.
2018-12-23 Grzybowa Żółty, gęsty, gryzący dym od pół godziny.
Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Właściciel jest zainteresowany miejską dotacją na wymianę pieca na gazowy.
2018-12-24 Grzybowa Gęsty żółty, bardzo intensywny dym unoszący się nad całą okolicą
2018-12-25 Grzybowa Czarny, gęsty, smierdzacy, duszący, kłębiący się dym Nie dotyczy Legionowa
2018-12-26 Wigury Czarny, ciężki, opadający dym z komina Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-12-27 Jagiellonska Czarny dym,duszacy Nieruchomość kontrolowana wielokrotnie. Straż miejska podczas kontroli stwierdziła ogrzewanie węglowe. Węgiel posiada certyfikat. Właściciel nieruchomości jest w trakcie zmiany ogrzewania na gazowe.
2018-12-28 Polna Szar dym, okropny smród . Powtarza się to permanentnie!!!! A odczuwam najmocniej latem kiedy nie możemy wywietrzyć mieszakan , gdyż smród przenika i unosi się w całym domu Budynek kontrolowany przez Ekopatrol. Stwierdzono ogrzewanie węglowe. Właściciel zainteresowany dotacjami gminnymi na wymianę pieca.
2018-12-28 Józefa Mireckiego Początkowo myślałem, że to pożar lecz po zbliżeniu się zauważyłem że czarny dym, który przykrywał całą ulicę i okolicę unosi się z komina. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2018-12-29 Sowińskiego Czarny gęsty kłębiący się dym. Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Drewno o wilgotności 14%. Właściciel planuje modernizację kotłowni.
2018-12-29 Sobieskiego Ciemny gęsty dym. Budynek ogrzewany węglem. Właściciel jest w trakcie wymiany ogrzewania na gazowe. Właściciel podpisał umowę z gminą o dotację na wymianę źródła ciepła.
2018-12-29 Batorego Duszacy,smierdzacy dym
Lokale budynku ogrzewane węglem i drewnem. W budynku prowadzono wielokrotnie kontrolę straży miejskiej i Ekopatrolu.
2018-12-29 Batorego Duszacy,smierdzacy dym
2018-12-29 Orląt Lwowskich Śmierdzący, kłębiący, czarny dym. Na posesji są dwa budynki, gospodarczy i mieszkalny, z obydwu kominów wydobywał się taki sam dym. Budynek kontrolowany przez Ekopatrol. Stwierdzono ogrzewanie węglowe. Właściciel jest zainteresowany dotacjami gminnymi na wymianę pieca.
2018-12-30 Orląt Lwowskich Duszący dym roznoszący się na całą okolicę. Budynek kontrolowany przez Ekopatrol. Stwierdzono ogrzewanie węglowe. Właściciel jest zainteresowany dotacjami gminnymi na wymianę pieca.
2018-12-30 Lwowska Bardzo duszacy i gesty dym z posesji Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2018-12-31 Kwiatowa czarny gryzący dym W budynku znajdują się piece węglowe i gazowy. Budynek ogrzewany węglem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-01-10 Struzanska Z komina leci czarny i duszacy dym prosze o kontrole
Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń.
2019-01-11 Kopernika Zolty dom z przybudowki obok domu.
2019-01-11 Daliowa Dym czarny śmierdzący ,klebioncy,gryzacy
2019-01-11 Kamienica przy samym rondzie żaba w Warszawie Gesty sarny duszący dym. Smród i gęsta mgła.
Nie dotyczy Legionowa
2019-01-13 Modlińska, Jabłonna Witam , jest to firma M, która specjalizuje się w usuwaniu Filtrów. Te auta jeżdżą potem w Legionowie. Proszę zająć się tym, aby ukrócić proceder usuwania filtrów z aut w naszym Powiecie.
2019-01-16 Piotra Skargi Czarny , duszący ,kłębiący się dym Budynek kontrolowany wielokrotnie. W części nieruchomości zostało stwierdzone ogrzewanie gazowe (dotacja gminna na wymianę pieca z węglowego na gazowy); Druga część nieruchomości ogrzewana jest węglem i drewnem. Drewno o wilgotności 10%. Właściciel tej części nieruchomoci jest również zainteresowany wymianą pieca na gazowy przy dotacji z gminy.
2019-01-16 Norwida Czarny dym z komina. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2019-01-16 Grudzie Czarny, gęsty dym wydobywajacy się z posesji na ulicy Grudzie. Dom dość zapuszczony, na łańcuchu psy. Od dłuższego czasu kiedy palą w piecu widoczny jest dym. Czuć brzydki zapach. Prosimy o interwencję. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazowe. Brak zastrzeżeń.
2019-01-17 Czarnieckiego Co kilka godzin a komina wydobywa się gryzący i duszący dym Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglowe. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-01-17 Ogrodowa Kłęby czarnego i szarego dymu, który strasznie drapie w gardle i nie da się oddychać, czuć palony plastik i deski z impregnatem. Dodatkowo uprzejmie chciałbym zgłosić fakt pozostawienia skutera przy bloku trzepaku ul. Norwida 7 (od trzech miesięcy leży opuszczony, niszczeje, są dwa kaski obok, nikt się nie interesuje, może jest kradziony? Proszę o interwencje i pozdrawiam serdecznie. Pod wskazanym adresem w styczniu br. został wymieniony piec z węglowego na gazowy. Właściciel skorzystał z dotacji gminnej. Aktualnie poza piecem gazowym właściciel nie ma innego źródła ciapła; Ekopatrol przekazał informację o opuszczonym skuterze Straży Miejskiej, która zajmie się sprawą.
2019-01-19 Kolejowa Gęsty, ostry i gryzący dym. Sytuacja powtarza sie regularnie ok g.10-11. Cała okolica jest zadymiona, nie można wyjść z domu. Straż miejska stwierdziła w jednym budynku ogrzewanie gazowe w drugim węglowe.
2019-01-19 Ul. Zakopiańska Ciemny, gesty i skierdzacy dym z komina. Powoduje mgłe w całej okolicy, okropne Ekopatrol stwierdził ogrzewanie gazowe.
2019-01-20 Ul. Batorego-Skorupki Poz. Zanieczyszczenia 400ng/m3 Brak konkretnego adresu.
2019-01-20 Akacjowa Gęsty, brunatny, duszący dym, z daleka wyglądało jak pożar
Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2019-01-21 Topolowa Brązowy, duszący dym
2019-01-21 Bałtycka bardzo smierdzacy klebiacy się dym Przeciwko właścicielowi nieruchomości toczy się postępowanie sądowe za spalanie odpadów.
2019-01-21 Batorego Siwy duszący dym roznoszący się na dwa kwartały ulic - pół kilometra wokół tego domu nie daje się oddychać! Trują całą okolicę! Czy ktoś z tym coś wreszcie zrobi? Budynek kontrolowany wielokrotnie przez straż miejską i ekopatrol. Budynki ogrzewane węglem i drewnem. Kontrole nie wykazały nieprawidłowości.
2019-01-22 Suwalna Gesty gryzacy siwy dym na cala okolice, prosze zapytac sasiadow. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2019-01-22 Krucza Gosc handluje mandarynkami ktos tam byl i czul swat palenia opon Brak konkretnego adresu.
2019-01-23 Spokojna duszacy kłebiacy się dym codziennie pala jakieś śmieci albo mają opał bez atestów Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazowe. W budynku znajduje się również piec węglowy. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-01-23 Suwalna Siwy gesty gryzacy dym z komina w domku przy Suwalnej Straż miejska prowadzi postępowanie we wskazanej sprawie.
2019-01-24 Kolejowa Czarny kłębiący się dym, bardzo śmierdzi. Podczas mrozow taki dym ulatnia się z tej pozesji każdego popołudnia i rano Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2019-01-24 al. 3 Maja ciemny dym, straszny smród
Blok wielorodzinny spółdzielczy zasilany przez PEC.
2019-01-24 Długa Duszący, żółty dym.
Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2019-01-24 Baczyńskiego Dym o rożnej barwie, gryzący
2019-01-25 Targowa bardzo czarny dym, niezwykle duszący, szczypiący w oczy, gardło; dym o zapachu palącego się plastiku W kotłowni budynków stwierdzono węgiel. Właściciele zobowiązali się zgłosić do UM Legionowo celem uzyskania dotacji na wymianę pieca.
2019-01-25 Sienkiewicza Czarny śmierdzący dym Nieruchomość kontrolowana wielokrotnie przez Ekopatrol. Budynek ogrzewany gazem. W budynku znajduje się dodatkowy piec węglowy używany sporadycznie. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-01-25 Strużańska Gesty czarny dym....W zabudowaniach gospodarczych Brak konkretnego adresu.
2019-01-25 przemysłowa bardzo gęsty klębiacy się i gryzący w gardle dym W budynku znajdują się lokale ogrzewane węglowo. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-01-26 Kosciuszki Czarny dym z komina Budynek ogrzewany węglem, drewnem i gazem.
2019-01-26 Okrzei Ciemno szary i brunatny dym z komina Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2019-01-27 ul.Olszankowa Gęsty , ciemny dym, który rozchodzi się po okolicy. Nie można oddychać, bo szczypie w nos i gardło. Po powrocie do domu dzieci mają ubrania przesiąknięte dymem i smrodem plastiku i palonej gumy. Pan czuje się bezkarny, wręcz śmieje się sąsiadom w twarz. Straż miejska stwierdziła spalanie lakierowanych futryn okiennych i innych odpadów. Właściciel nieruchomości ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.
2019-01-28 Długa od Zegrzyńskiej do kościoła Biały, śmierdzący dym, śmierdzi w domu nie do wytrzymania, nie można oddychać. Brak konkretnego adresu.
2019-01-29 KWIATOWA Brunatny dym z komina i smród W dwóch lokalach zamontowano powietrzne pompy ciepła w ramach umowy użyczenia przez gminę. W pozostałych ogrzewanie węglowe. Właściciele tych mieszkań starają się o podłączenie sieci gazowej.
2019-01-30 Al. Legionów Brązowy śmierdzący dym z komina Straż Miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-01-30 Sienkiewicza Siwy dym, opadający w dół, jakby ktoś na podwórzu gaz dumny puścił! Właściciel założył gaz i chce zlikwidować całkowicie piec węglowy, gdy wypali zgromadzony opał. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-01-30 Kolejowa Śmierdzący, ciemny dym wydobywający się z komina. Zjawisko zaobserwowane wielokrotnie. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-01-31 Sowińskiego Czarno brązowy dym z komina, smród Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-02-02 Al. 3 maja Czarny dym, opadający na ziemie
Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Nie stwierdzono spalania odpaów.
2019-02-02 Batorego Gesty kłębiący się dym.
2019-02-02 Jasnogórska Masakra Budynek kontrolowany wielokrotnie. Ogrzewanie węglowe. Nie stwierdzono spalania odpadów. Właściciel wie o dotacjach gminnych na wymianę pieca na gazowy.
2019-02-03 Grzybowa Biały, śmierdzący dym z komina, roznoszacy się na ok.100m. Boisko i miejsce zabaw dla dzieci całe w dymie. Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Brak zastrzeżeń. Właściciel jest zainteresowany miejską dotacją na wymianę pieca na gazowy.
2019-02-03 Wrzesinska biały/intensywny dym z dwoch kominow Brak kontretnego adresu.
2019-02-03 Sienkiewicza Szaro brązowy dym, opadający, śmierdzi jakby ktoś palił odchody!!!!!!!! Właściciel założył gaz i chce zlikwidować całkowicie piec węglowy, gdy wypali zgromadzony opał. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-02-04 Jagiellońska W godzinach porannych 10-11 stale czarny ,duszący dym Nieruchomość kontrolowana wielokrotnie. Straż miejska podczas kontroli stwierdziła ogrzewanie węglowe. Węgiel posiada certyfikat. Właściciel nieruchomości jest w trakcie zmiany ogrzewania na gazowe.
2019-02-08 posesje w kwadracie skrzyżowania ulic Konarskiego oraz Grottgera Od kilku tygodni wieczorem mocno wyczuwalny smród podobny do spalin samochodowych. Nie jestem w stanie zaobserwować z którego domo pochodzi ale wyraźnie w kwadracie skrzyżowania: Konarskiego oraz Grottgera. Przeprowadzono kontrolę ekopatrolu we wskazanym rejonie. W żadnym ze skontrolowanych budynków nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-02-10 Lwowska Nie dało się przejść obok posesji. Okolica całkowicie zaczadzona. Nie można oddychać. Smród unosi się nadal prawie po 2h. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. Brak zastrzeżeń.
2019-02-10 Grudzie Żółtoszary gęsty dym. Posesja bez numeru, ale obok Grudzie (ed. do wiadomości służb). Budynek pokryty eternitem, zaniedbany Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazowe.
2019-02-12 Norwida Czarny dym rozchodzących się wkolo Budynek kontrolowany wielokrotnie. Ogrzewanie węglowe. Właściciel wie o dotacjach gminnych na wymianę pieca na gazowy.
2019-02-13 Słowackiego W budynku socjalnym przy ul. Słowackiego w Legionowie nadal używane są piece węglowe kopciuchy do ogrzewania lokali, gdyż nie ma tam centralnego ogrzewania. Proszę o pilne zajęcie się tym problemem. Straż miejska stwierdziła że lokale budynku są ogrzewane węglem, drewnem lub elektrycznie.
2019-02-14 Daliowa brązowy ciemny i śmierdzący bardzo dym Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglowe. Właściciel zamierza wymienić w 2019 roku ogrzewanie na gazowe przy dotacji gminnej.
2019-02-14 Batorego Czarny kłębiący się dym zasnuł teren od Batorego po Kościuszki (!), nie można oddychać! Budynek kontrolowany wielokrotnie. Ogrzewanie węglowe. Właściciel planuje skorzystać z programu "Czyste powietrze"
2019-02-15 czarnieckiego Bardzo żólty kłębiący dym,straszny smrud czadu na całej ulicy Właściciel nieruchomości ogrzewa budynek węglem i drewnem. Nie wykazano spalania odpadów. Właściciel nieruchomości został poinformowany o dotacjach, które są udzielane na wymianę źródła ciepła ze środków Gminy Miejskiej Legionowo.
2019-02-17 Warszawska Gryzący siwy gesty dym Straż miejska stwierdziła że budynek nie jest zamieszkiwany.
2019-02-17 Krakowaska Brunatny dym, zapach plastiku Jedna część budynku ogrzewana węglem i drewnem. Druga część budynku ogrzewana gazem.
2019-02-19 Reymonta Gęsty, żółto-szary dym. W promieniu kilkunastu metrów od posesji widoczność na ulicy jest utrudniona, ciężko jest oddychać. To już nie pierwszy raz... Proszę o interwencję Nieruchomość kontrolowana przez Ekopatrol. Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Właściciel planuje modernizację ogrzewania.
2019-02-19 Suwalna Pan ma warsztat którego komin jest ulokowany nisko na wysokości okien sąsiedniej zabudowy. Jak zaczyna kopcić to wszyscy dookoła mają smród w domach, nie można przejść w pobliżu jego zabudowy ze względu na gryzący dym. Nieruchomość kontrolowana przez Ekopatrol. Budynek ogrzewany sezonowanym i suchym drewnem. Brak zastrzeżeń.
2019-02-22 Aleja Legionów Cimny dym Straż miejska stwierdziłą ogrzewanie węglem i drewnem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-02-22 Aleja Legionów Cimny dym Straż miejska stwierdziłą ogrzewanie węglem i drewnem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-02-25 Krakowska brunatny, gęsty dym, smród palonego plastiku Budynek kontrolowany przez straż miejską. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-02-25 Plac zgody Wielokrotnie czarny dym Brak kontretnego adresu.
2019-02-25 Bałtycka Gęsty, głębiący się, śmierdzący dym. Przeciwko właścicielowi nieruchomości toczy się postępowanie sądowe za spalanie odpadów. W najbliższym czasie zarządca budynku planuje modernizację ogrzewania w lokalu na gazowe.
2019-02-26 Kościuszki Bardzo gęsty, żółty, gryzący i śmierdzący dym w wielkich ilościach. Budynek kontrolowany wielokrotnie. Budynek ogrzewany jest węglem i drewnem o wilgotności 10%. Piec węglowy o wysokiej sprawności cieplnej sięgającej 80% dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin.
2019-02-26 Bałtycka Gęsty, czarny, kłębiący się śmierdzący dym Przeciwko właścicielowi nieruchomości toczy się postępowanie sądowe za spalanie odpadów. W 2019 r. zarządca budynku planuje modernizację ogrzewania w lokalu na gazowe.
2019-02-27 Bałtycka Gęsty, czarny, kłębiący się dym. Przeciwko właścicielowi nieruchomości toczy się postępowanie sądowe za spalanie odpadów. W 2019 r. zarządca budynku planuje modernizację ogrzewania w lokalu na gazowe.
2019-02-28 Al. Roz żółty duszacy dym Budynek jest niezamieszkiwany.
2019-02-28 Polna Ciężki śmierdzący , nie dający oddychać dym. Idąc ulica można się udusić!!!! Budynek kontrolowany przez Ekopatrol. Stwierdzono ogrzewanie węglowe. Nie potwierdzono spalania odpadów.
2019-03-01 Langiewicza Bardzo czarny duszacy dym Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Drewno o wilgotności 15%. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-03-02 Bałtycka Gęsty śmierdzący duszący dym. Przeciwko właścicielowi nieruchomości toczy się postępowanie sądowe za spalanie odpadów. W 2019 r. zarządca budynku planuje modernizację ogrzewania w lokalu na gazowe.
2019-03-02 Zegrzyńska Duszący dym z komina. Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-03-08 Grottgera Bardzo gęsty kłębiący się dym, siwy zadymiający całą okolicę. Straż miejska stwierdziła ogrzewanie peletem i ekogroszkiem.
2019-03-10 Górnośląska Smierdzacy bialy dym z komina, z budynku w drugiej linii posesji Budynek ogrzewany drewnem. Drewno o wilgotności 11%. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-03-10 Miedziana Góra Czarny dym, smród plastiku Nie dotyczy Legionowa
2019-03-11 parking w Legionowie codziennie, od poniedziałku do piątku, podjeżdża pod Biedronkę smolarka, która skutecznie zasmradza powietrze w całej okolicy. Panowie ze smolarki zupełnie nic nie robią sobie z próśb okolicznych mieszkańców o uszanowanie prawa do oddychania w miarę czystym powietrzem. Wielokrotnie wzywana w tej sprawie policja tez nic nie wskórała. Sytuacja ta trwa nieprzerwanie od około roku, smród ze smolarki jest nie do wytrzymania, śmierdzi wszystko w domu, na podwórku. dodam, że mam dwoje małych dzieci, które od jakiegoś czasu ciągle chorują, lekarze nie są w stanie znaleźć przyczyny nawracających infekcji dróg oddechowych, wskazują na jakość powietrza, jakim dzieci oddychają. podaję nr rejestracyjny pojazdu xxxxxxxxxxx Sprawa przekazana straży miejskiej w Legionowie.
2019-03-12 Wiejska Gęsty, żółtawy dym z komina. Gryząco-kwaśny smród. Sytuacja wielokrotnie się powtarza (palą rano i wieczorami). Dym zasmradza całą okolicę aż do lasu. Nie da się oddychać Nieruchomość wskazana w zgłoszeniu należy administracyjnie do gminy Jabłonna. Nie dotyczy Legionowa
2019-03-14 Krakowska Czarny śmierdzący dym z komina, okropny smród na całym Przystanku. Nie da się oddychać a właśnie szłam z dzieckiem na spacer... Budynek kontrolowany przez straż miejską. Budynek ogrzewany węglem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-03-17 Grottgera Gęsty śmierdzący kłębiący się dym Straż miejska stwierdziła ogrzewanie gazowe.
2019-03-18 Kolejowa Gesty żółty dym wydobywający się z mniejszego budynku Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Wilgotność drewna 10%. Nie stwierdzono spalania odpadów. Właściciel zainteresowany dotacją gminną na wymianę pieca na gazowy.
2019-03-18 Wierzbowa Notorycznie bardzo gęsty biało szaro zielony dym. Dym niczym gęsta mgła. Film do nagrania Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglowe. Nie stwierdzono spalania odpadów. Właściciel poinformowany o dotacji gminnej na wymianę pieca.
2019-03-20 Wyszyńskiego Czarny, kłębiący, gryzący w gardło i śmierdzący dym rozprzestrzeniający się na całą okolicę. Staż miejska stwierdziła ogrzewanie węglowe. NIe stwierdzono spalania odpadów.
2019-03-22 Bałtycka Biały, gęsty, śmierdzący dym. Czuć w domu. Przez ten dym pieką oczy oraz drapie w gardle. Przeciwko właścicielowi nieruchomości toczy się postępowanie sądowe za spalanie odpadów. W 2019 r. zarządca budynku planuje modernizację ogrzewania w lokalu na gazowe.
2019-03-22 Bałtycka Zróbcie coś! Biały, śmierdzący duszący dym! Śmierdzi w mieszkaniu! Kopci tak już 30 minut! Przeciwko właścicielowi nieruchomości toczy się postępowanie sądowe za spalanie odpadów. W 2019 r. zarządca budynku planuje modernizację ogrzewania w lokalu na gazowe.
2019-03-23 Grottgera Gęsty śmierdzący żółty dym z komina Straż miejska stwierdział ogrzewanie gazowe.
2019-03-24 Szkolna Czarny gęsty dym śmierdzi
Nie dotyczy Legionowa.
2019-03-24 Szkolna Czarny/brązowy, gęsty dym, nieprzyjemny zapach; dym leci na ulicę
2019-03-24 Targowa Dym śmierdzi plastikiem Budynek ogrzewany węglem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-03-25 Długa Biały budynek. Duszący dym wydobywający się z komina. Mieszkańcy tej posesji uważają, że mieszkają sami na tej ulicy i ciągle zanieczyszczają powietrze. Szanowni Państwo nie jesteście jedynymi mieszkańcami tej ulicy. Trochę szacunku do innych ludzi którzy notorycznie duszą się przez WAS! Prosimy o kontrolę!!! Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Nie stwierdzono spalania odpadów. Właściciel planuje wymianę pieca z węglowego na gazowy korzystając z dotacji gminnej
2019-03-28 Grottgera Żółty gęsty śmierdzący dym Budynek ogrzewany gazem oraz węglem i drewnem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-03-29 Targowa Czarno-żółty dym Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglowe. Nie stwierdzono spalania odpadów. Właściciel poinformowany o dotacji gminnej na wymianę pieca.
2019-04-02 Kolejowa Czarny, gryzący w gardło dym rozchodzący się po całej okolicy Budynek ogrzewany węglem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-04-04 Złota 20 stopni a tu klebiace sie dymy nie mozna oka otworzyc Budynek ogrzewany drewnem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-04-04 Kwiatowa czarny smolisty dym, smród palonego plastiku prawdopodobnie z karoserii z nielegalnej rozbiórki samochodów z posesji obok Straż miejska prowadzi postępowanie we wskazanej sprawie.
2019-04-05 Szczygla Delikwent pali podkladami kolejowymi Budynek ogrzewany węglem i drewnem. Nie stwierdzono spalania podkładów kolejowych.
2019-04-09 Bałtycka Gryzące kłęby dymu, nic nie widać w promioeniu 50 metrów!!! Przeciwko właścicielowi nieruchomości toczy się postępowanie sądowe za spalanie odpadów. W najbliższym czasie zarządca budynku planuje modernizację ogrzewania w lokalu na gazowe.
2019-04-09 Czarnieckiego Siwy intensywny dym Ekopatrol stwierdził ogrzewanie węglowe. Nie stwierdzono spalania odpadów. Właściciel poinformowany o dotacji gminnej na wymianę pieca.
2019-04-10 Jasnogórska Niezmiennie czarny jak smoła, gęsty, duszący dym zasmradza okolicę. Właściciel poinformowany o dotacji gminnej na wymianę pieca.
2019-04-11 Jasnogórska Czuć w całej okolicy - nawet przy zamkniętych oknach. Widać z daleka. Właściciel poinformowany o dotacji gminnej na wymianę pieca.
2019-04-12 Grottgera Żółty śmierdzący dym Właściciel poinformowany o dotacji gminnej na wymianę pieca.
2019-04-15 Sowińskiego Cuchnący dym Nie stwierdzono spalania odpadów.
2019-04-15 Bałtycka Gęsty, duszący dym. Powoduje kaszel i łzawienie oczu. Przeciwko właścicielowi nieruchomości toczy się postępowanie sądowe za spalanie odpadów. W 2019 r. zarządca budynku planuje modernizację ogrzewania w lokalu na gazowe.
2019-05-06 Narutowicza Czarny, gęsty dym. Unosił się przez około godzinę. Właściciel poinformowany o dotacji gminnej na wymianę pieca.
2019-05-06 Krakowska Zielony kłębiący się dym. Okropnie pachniał, na początku myślałem że coś się pali. Właściciel poinformowany o dotacji gminnej na wymianę pieca.
2019-05-15 Narutowicza Kłębiący się, siwy, gęsty dym. Właściciel poinformowany o dotacji gminnej na wymianę pieca.
2019-06-22 Wrzesinska Znów kopca Straż miejska nie stwierdziła nieprawidłowości.
2019-06-24 Wrzesinska Czarny dym Straż miejska nie stwierdziła nieprawidłowości.
2019-06-25 Plantowa Notorycznie w tym przedziale czasowym, kłęby dymu z komina i zadymienie okolicy aż do ekranów. Prawdopodobnie ogrzewanie wody śmieciami lub mokrym drzewem. Nie można spokojnie spacerować chodnikiem. Sytuacja powtarza się codziennie, gdy idę w tych godzinach na spacer. Straż miejska nie stwierdziła nieprawidłowości.
2019-06-27 Wrzesinska W tej chwili wyjść na ogród nie można bo dusi dym Straż miejska nie stwierdziła nieprawidłowości.
2019-06-29 Wrzesińska Duszach dym Straż miejska nie stwierdziła nieprawidłowości.