zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Straż Miejska w Legionowie

ul. Jagiellońska 26B
adres do korespondencji: ul. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo

Godziny pracy: 7:00-22:00

Działania Straży podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta nie są tylko działaniami ukierunkowanymi na poprawę porządku, ale również na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, chociażby poprzez prowadzenie programu profilaktycznego, który obejmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, a skupia wszystkie instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


z archiwum:

Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.


Aktualności:

 • Straż MiejskaDrzwi samochodowe z napisem straż miejska

  Strażnicy miejscy w akcji

  dodano: 1 lutego 2024

  Na przestrzeni ostatnich dni Straż Miejska w Legionowie podjęła kilka interwencji, które odbiły się echem w lokalnych mediach. W przypadku pierwszej z nich chodziło o udaremnienie kradzieży oraz powstrzymanie bójki. W drugim przypadku działania monitoringu miejskiego skoordynowane z patrolem straży umożliwiły pomoc półprzytomnej nastolatce.

 • KomunikatyOsoba bezdomna

  Mrozy zagrażają bezdomnym - Straż Miejska prosi o czujność

  dodano: 8 stycznia 2024
  W związku z obecnymi niskimi temperaturami, Straż Miejska z Legionowa przeprowadziła kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności. Dzięki współpracy z Caritas udzielone zostało również wsparcie żywnościowe.
 • Samorządowe

  W trosce o bezpieczeństwo

  dodano: 5 grudnia 2023

  Mając na względzie pieszych, a zwłaszcza dzieci, Straż Miejska w Legionowie zwróciła się do starostwa powiatowego o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Sobieskiego.

 • Straż MiejskaOkrągły odblask z uśmiechniętą buźką

  Na Straży Odblasku

  dodano: 13 listopada 2023

  Odblaski są prostym, ale skutecznym narzędziem poprawy bezpieczeństwa na drodze. Komendant Straży Miejskiej w Legionowie, Adam Nadworski, na antenie radia "Bezpieczna Podróż" opowiadał jak skutecznie ochronić się przed potencjalnymi zagrożeniami, na które są narażenie tak zwani „niechronieni uczestnicy ruchu”.

 • KomunikatyNapis - Komunikat

  Kontrole umów na odbiór odpadów komunalnych

  dodano: 14 lipca 2023
  Straż Miejska w Legionowie informuje, iż na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2021 r., poz. 888 ze zm.) prowadzi kontrole przedsiębiorców w zakresie posiadania aktualnych umów na odbiór odpadów komunalnych.
 • KomunikatyDzik

  „Dziki” - apel

  dodano: 11 maja 2023
  W ostatnim czasie coraz częściej na terenie osiedli i działek położonych przy terenach leśnych pojawiają się dziki. Tylko w lutym br. Legionowska Straż Miejska interweniowała w tej sprawie aż sześć razy.
 • Straż MiejskaBok samochodu z oznaczeniem Straż Miejska

  Na straży bezpieczeństwa

  dodano: 15 lipca 2022
  Dzięki profesjonalnej postawie legionowskich strażników miejskich we czwartek (14.07) udało się obezwładnić i przekazać w ręce policji, poszukiwanego nakazem mężczyznę.
 • Straż MiejskaBok samochodu z oznaczeniem Straż Miejska

  Straż Miejska pomogła w ujęciu awanturnika

  dodano: 15 kwietnia 2022
  Awantury pijanego mężczyzny w jednym z legionowskich sklepów zakończyły się ujęciem i trzymiesięcznym aresztem tymczasowym. To jednak nie koniec, bowiem zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 • Straż MiejskaNa zdjęciu lis na skraju drogi

  Lisy w mieście

  dodano: 11 kwietnia 2022

  Straż Miejska w Legionowie otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących przebywania lisów na terenie naszego miasta. Spowodowane jest to ich okresem godowym, kiedy to te żyjące samotnie zwierzęta łączą się w pary do czasu odchowania młodych. W tym okresie chętnie przenoszą się na obszary zurbanizowane, blisko osiedli ludzkich, ponieważ mają tam łatwiejszy dostęp do pożywienia.

 • KomunikatyNapis na drzwiach auta - Straż Miejska.

  Ujęcie rowerzysty

  dodano: 15 czerwca 2021

  W dniu wczorajszym (14.06.2021r.) patrol Straży Miejskiej w Legionowie zauważył rowerzystę jadącego zygzakiem ul. Piłsudskiego. Poruszający się jednośladem mężczyzna został ujęty przez strażników, a na miejsce wezwano patrol Policji. Po przebadaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 1,02mg/l (ponad 2 promile) "wesołym rajdowcem" zajęła się Policja.