zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Kultura

 • KulturaGrafika promująca imprtezę o nazwie - Operetka na wynos!

  Operetka na wynos!

  dodano: 8 czerwca 2021

  Zapraszamy na 4 plenerowe koncerty operetkowe w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków (Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, Damian Domalewski – wokal) oraz tancerzy baletu Teatru Scena Kamienica z największymi przebojami takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i inni! Nie zabraknie licznych anegdot związanych z lekką odmianą opery w wydaniu prowadzącego Macieja Michałkowskiego. Tak jak przed dwoma wiekami wędrowne trupy teatralne odwiedzały miasta i wsie, tak i my pragniemy umilić czas koncertami dostarczanymi bezpośrednio pod miejsce zamieszkania!

 • KulturaGrafika promująca konkurs - Zostań architektem przyszłości. W tle grafika typowa dla gry minecraft - złożona z pixeli.

  Głosowanie – Zostań architektem przyszłości

  dodano: 7 czerwca 2021
  Znamy już projekty, na które będzie można głosować w ramach konkursu „Zostań architektem przyszłości”. Ostatecznie to 20 wizji przyszłości Legionowa wyłonionych przez komisję konkursową spośród stu siedemdziesięciu ośmiu, które zostały do nas nadesłane. Głosowanie odbywa się poprzez specjalny formularz.
 • KulturaGrafika z informacja, że ruszył nabór do XXII edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego.

  Można już zgłaszać kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego

  dodano: 4 czerwca 2021
  Już po raz 22. Samorząd Województwa Mazowieckiego nagrodzi wybitnych mieszkańców Mazowsza. Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych mieszkańcom regionu za zasługi w zakresie promocji kultury i twórczości artystycznej. Zgłoszenia można przesyłać do 21 czerwca br.
 • KulturaNa zdjęciu denar rzymski

  Muzealny zabytek czerwca

  dodano: 1 czerwca 2021

  W listopadzie 2018 r. do zbiorów Muzeum Historycznego w Legionowie decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków został przekazany denar rzymski, znaleziony w miejscowości Nieporęt, pow. legionowski.

 • KulturaNa grafice napis Academica

  Academica w Poczytalni

  dodano: 31 maja 2021

  Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła do Academiki, czyli cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych  Z elektronicznych zbiorów Biblioteki Narodowej w pełni legalnie można skorzystać w Poczytalni (1. piętro dworca kolejowego). Więcej informacji w wypożyczalni.