zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Pomoc dla Ukrainy

Poniżej publikujemy artykuły związane z pomocą dla osób przybywających z terenu Ukrainy ogarniętej wojną po tym jak Federacja Rosyjska brutalnie napadła na niepodległy ukraiński naród 24 lutego 2022 r. Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KomunikatyLogo Zus | Zakład Ubezpieczeń Społecznych

  ZUS: 248 tys. ubezpieczonych cudzoziemców w woj. mazowieckim

  dodano: 9 sierpnia 2022
  Od początku 2022 roku systematycznie rośnie liczba cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS. Na koniec czerwca było ich już ponad milion, w tym 248 tys. w województwie mazowieckim. Większość to obywatele Ukrainy, na koniec pierwszego półrocza w regionie było ich 151,7 tysięcy.
 • Pomoc dla Ukrainy

  „Sąsiedzka pomoc” – nabór wniosków «Допомога сусіду» - набір заявок

  dodano: 15 lipca 2022

  W ramach otrzymanego dofinansowania przez Gminę Miejską Legionowo w ramach Programu wsparcia uchodźców z Ukrainy „Sąsiedzka pomoc” ogłaszamy nabór uczestników programu.

 • ZdrowieLogo Polski Czerwony Krzyż

  Rejestracja i wsparcie dla osób zrelokowanych wskutek wojny na Ukrainie

  dodano: 15 lipca 2022
  Wsparcie Finansowe Czerwonego Krzyża jest przeznaczone dla osób przemieszczonych wskutek konfliktu na Ukrainie, które spełniają poniższe warunki:
 • Pomoc dla UkrainyЗаняття з історії та культури Польщі

  Заняття з історії та культури Польщі

  dodano: 7 lipca 2022
  Заняття призначені для громадян України, які бажають отримати базові знання з географії, історії та культури Польщі та розширити свій словниковий запас.
 • Pomoc dla UkrainyNa zdjęciu trzy kobiety przed samochodem dostawczym

  Pomoc Ukrainie

  dodano: 7 lipca 2022

  Kolejny transport humanitarny darów z Legionowa trafił na Ukrainę. Tym razem odpowiedzieliśmy na prośbę fundacji charytatywnej „Blagovist Polissya” z miasta partnerskiego Kovel, a dary już trafiły m.in. do Sił Zbrojnych Ukrainy.

 • Pomoc dla UkrainyNa zdjęciu piasek i łopatki

  безкоштовний відпочинок для 40 дітей

  dodano: 1 lipca 2022

  «Фонд Зіронька» планує забезпечити безкоштовний відпочинок для 40 дітей з України віком від 7-15 років з номером Pesel (для біженців з України, які опинилися у Польщі після 24 лютого 2022 року) у період з 20 серпня 2022 року по 29 серпня 2022 року. На базі відпочинку Янтар у Сяноженти

 • Pomoc dla Ukrainy

  Wakacyjne darmowe korepetycje dla obywateli Ukrainy

  dodano: 30 czerwca 2022
  Wakacyjne korepetycje dla Ukraińców – pod tą nazwą kryje się inicjatywa stwarzająca możliwość korzystania z bezpłatnych, korepetycji on-line między innymi języka polskiego podczas letniej przerwy od zajęć szkolnych. Akcja opiera się na bezpłatnym udostępnieniu platformy do korepetycji on-line Tutors.live osobom chcącym prowadzić korepetycje pro bono.
 • Pomoc dla UkrainyNa zdjęciu flaga Ukrainy z logo PCK

  Реєстрація та допомога переселенцям у зв'язку зі збройним конфліктом в Україні

  dodano: 29 czerwca 2022

  Program wsparcia gotówkowego uchodźców z Ukrainy jest realizowany przez Polski Czerwony Krzyż (PCK) we współpracy z Międzynarodową Federacją Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC). Program jest kierowany do osób, które musiały opuścić swoje domy wskutek wojny na Ukrainie (przekroczyły granicę Ukrainy od 24.02. włącznie) oraz nie otrzymały wsparcia finansowego od innej organizacji pozarządowej (osoby będące na liście oczekujących innych organizacji mogą wziąć udział w programie, w programie mogą wziąć udział osoby, które otrzymały wsparcie rządowe - 500+, 300 zł na start).

 • KomunikatyNa zdjęciu karta podarunkowa KIK

  [Aktualizacja] Karty podarunkowe dla uchodźców

  dodano: 28 czerwca 2022

  [Aktualizacja] Wszystkie karty zostały już wydane

  Polski Czerwony Krzyż wraz z firmą KIK przygotował dla uchodźców z Ukrainy karty podarunkowe o wartości 100 zł na dokonanie zakupów w sklepie KIK. Urząd Miasta Legionowo dołączył do akcji i pomoże w ich rozdystrybuowaniu.

 • Komunikatyzarys mapy Ukrainy w barwach ukraińskiej flagi

  Pomoc prawna dla uchodźców z Ukrainy

  dodano: 22 czerwca 2022
  Stowarzyszenie Interwencji Prawnej świadczy porady prawne dla uchodźców z Ukrainy. Możliwy kontakt po ukraińsku, rosyjsku, polsku.
 • Komunikatylogo portalu scienceforukraine.eu

  Baza danych z ofertami pracy dla uchodźców

  dodano: 24 maja 2022
  Prawie każda gmina i powiat w Polsce przyjmują od tygodni ogromne ilości uchodźców. Wiele z tych osób potrzebuje pracy, są wśród nich zarówno pracownicy uczelni ukraińskich, jak i studenci. Została dlatego stworzona specjalna baza, która skupia oferty pracy i inne formy pomocy z instytucji naukowych z ponad 50 krajów na świecie.
 • Pomoc dla UkrainyLogo Vision Express

  Zakończyli akcję rozdawania okularów

  dodano: 9 maja 2022
  Przez ostatnie miesiące pracownicy Vision Express zaangażowali się w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy, przeprowadzając bezpłatne badania wzroku we wszystkich salonach w Polsce.