zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Pomoc dla Ukrainy

Poniżej publikujemy artykuły związane z pomocą dla osób przybywających z terenu Ukrainy ogarniętej wojną po tym jak Federacja Rosyjska brutalnie napadła na niepodległy ukraiński naród 24 lutego 2022 r. Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • Plakat informujący o wydarzeniu dzień kobiet po ukraińsku

  Dzień kobiet po ukraińsku

  Data wydarzenia: 02 marca 2024
  Zapraszamy na dzień kobiet po ukraińsku do Sceny po sąsiedzku 2 marca o godz. 15:00.
 • Pomoc dla UkrainyZrzut ekranu strony GiveAndGetHelp.com/ua

  Anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy GiveAndGetHelp.com już po ukraińsku!

  dodano: 2 maja 2023

  W dzisiejszych czasach Internet to nie tylko miejsce szybkiego pozyskiwania informacji, ale także nawiązywania kontaktów, relacji, otrzymywania życzliwych porad. Dzięki uruchomieniu platformy GiveAndGetHelp.com również w języku ukraińskim, osoby posługujące się tym językiem, mogą uzyskać darmową pomoc psychologiczną oraz wsparcie od innych użytkowników serwisu. W serwisie dostępny jest również dział z newsami i poradami w języku ukraińskim. To kolejny krok w rozwoju platformy GiveAndGetHelp.com.

 • KomunikatyGrafika promująca informacje o szczepieniach dla ukraińskich rodziców

  Infolinia dla ukraińskich rodziców nt szczepień

  dodano: 18 kwietnia 2023

  Informacje na temat szczepień oraz praw i obowiązków związanych ze szczepieniami ochronnymi ujętymi w polskim Programie Szczepień Ochronnych w języku ukraińskim dla opiekunów dzieci z Ukrainy dostępne są pod adresem www.szczepieniaua.pl. Specjalnie stworzona platforma helpdesku dla ukraińskich rodziców daje możliwość porozmawiania z ekspertami lub użycia live chat, który odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

 • Komunikatyserce w barwach flagi Ukrainy

  Fundusz Solidarności z Ukrainą – dotacje na działania integracyjne

  dodano: 20 lutego 2023
  Fundacja Batorego zaprasza organizacje społeczne, które podejmują działania na rzecz adaptacji i integracji uchodźców i uchodźczyń w środowisku lokalnym do składania wniosków o dotację w Funduszu Solidarności z Ukrainą.
 • KomunikatyGrafika informująca o szkoleniu dla kobiet z Ukrainy, w tle kobieta trzymająca się za głowę

  Warsztat dla kobiet z Ukrainy pt. „Droga do nowej siebie”

  dodano: 25 stycznia 2023

  Warsztat dla kobiet pt. „Droga do nowej siebie” poprowadzą pochodzące z Ukrainy psycholożki z platformy HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com, zapewniającej bezpłatne wsparcie psychologiczne i informacyjne przymusowym migrantom z Ukrainy.

 • KomunikatyNapis: Uważąj na fałszywe SMSy

  Komunikat w sprawie fałszywej wiadomości e-mail

  dodano: 20 stycznia 2023
  CERT Polska poinformował w mediach społecznościowych o fałszywej wiadomości e-mailowej, której autorzy podszywali się pod sekretariat Departamentu Spraw Międzynarodowych i Migracji MSWiA. W mailu sugerowano konieczność rzekomego zgłoszenia uchodźców z Ukrainy według załączonego do wiadomości formularza.
 • Pomoc dla UkrainySpotkanie grupy wsparcia

  Spotkanie grupy wsparcia

  dodano: 20 października 2022
  Klub Integracji Społecznej przy Ośrodku Pomocy Społecznej zaprasza wszystkie osoby dorosłe będące obywatelami Ukrainy i zamieszkujące na terenie Legionowa do udziału w spotkaniach grupy wsparcia.
 • Pomoc dla UkrainyPlakat CIC Warszawa

  Безкоштовні консультування та мовна допомога для біженців з України

  dodano: 29 września 2022

  Особи, що втікають від війни в Україні, можуть розраховувати на безкоштовну допомогу. Фонд ADRA Polska у співпраці з організацією CARE відкрив у Варшаві Інтеграційний центр для іноземців. Осередок пропонує інформаційну і юридичну допомогу, підтримку спеціаліста з питань працевлаштування та психолога, уроки польської мови, догляд за дітьми під час консультування та навіть масаж для зняття стресу.

 • Pomoc dla UkrainyKobieta otwierająca drzwi z logo ADRA Polska, za dzrwiami kolejka osób

  Bezpłatna pomoc doradcza i językowa dla uchodźców z Ukrainy

  dodano: 29 września 2022

  Osoby uciekające przed wojną w Ukrainie mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Fundacja ADRA Polska w partnerstwie z organizacją CARE otworzyła w Warszawie Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców. Placówka oferuje pomoc informacyjną i prawną, wsparcie doradcy zawodowego i psychologa, lekcje języka polskiego, opiekę nad dziećmi na czas konsultacji a nawet masaż odstresowujący. 

 • KomunikatyLogo Zus | Zakład Ubezpieczeń Społecznych

  ZUS: 248 tys. ubezpieczonych cudzoziemców w woj. mazowieckim

  dodano: 9 sierpnia 2022
  Od początku 2022 roku systematycznie rośnie liczba cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS. Na koniec czerwca było ich już ponad milion, w tym 248 tys. w województwie mazowieckim. Większość to obywatele Ukrainy, na koniec pierwszego półrocza w regionie było ich 151,7 tysięcy.
 • Pomoc dla Ukrainy

  „Sąsiedzka pomoc” – nabór wniosków «Допомога сусіду» - набір заявок

  dodano: 15 lipca 2022

  W ramach otrzymanego dofinansowania przez Gminę Miejską Legionowo w ramach Programu wsparcia uchodźców z Ukrainy „Sąsiedzka pomoc” ogłaszamy nabór uczestników programu.

 • ZdrowieLogo Polski Czerwony Krzyż

  Rejestracja i wsparcie dla osób zrelokowanych wskutek wojny na Ukrainie

  dodano: 15 lipca 2022
  Wsparcie Finansowe Czerwonego Krzyża jest przeznaczone dla osób przemieszczonych wskutek konfliktu na Ukrainie, które spełniają poniższe warunki: