zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Edukacja

 • EdukacjaZdjęcie poglądowe. Liczydło.

  Jak złożyć wniosek - program Dobry Start

  dodano: 9 sierpnia 2022
  Program „Dobry Start” to 300 zł wsparcia dla 4,4 mln uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 roku życia. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.
 • EdukacjaPodpisanie umowy. Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego, mazovia.pl

  Inwestujemy w edukację

  dodano: 13 lipca 2022
  Sprzęt i oprogramowanie za ponad 760 tys złotych trafi do pięciu legionowskich szkół podstawowych. Aż 557 tys to kwota dofinansowania ze środków europejskich (RPO WM 2014-2020).
 • EdukacjaNa grafice medal

  Najlepsi z nagrodami

  dodano: 8 lipca 2022

  108 uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Legionowo uzyskało maksymalne wyniki z jednego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty, w tym: 24 uczniów z matematyki tj: 3 % zdających, 83 uczniów z języka angielskiego tj: 11 % zdających, 1 uczeń z języka rosyjskiego tj: 0,12% zdających. Uczniowie ci otrzymali nagrody rzeczowe w formie kart podarunkowych.

 • EdukacjaNa zdjęciu mężczyźni podczas pracy

  Odłóż telefon i żyj

  dodano: 6 lipca 2022

  Podczas środowego poranka (06.07) przy przejściach dla pieszych zlokalizowanych na ulicy Józefa Sowińskiego pojawiły się wymalowane na biało napisy o treści „Odłóż telefon i żyj”. Jest to akcja zapoczątkowana w Legionowie przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa wynikające z przechodzenia przez ulice i ścieżki rowerowe pieszych wpatrzonych w ekrany telefonów.

 • EdukacjaGrafika promująca bezpieczeństwo nad wodą

  Bezpiecznie nad wodą

  dodano: 5 lipca 2022

  Wakacje w pełni, a wraz z nimi upały i wycieczki nad wodę. Morze, jeziora, stawy, rzeki czy kąpieliska to cudowne miejsca do wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że woda, nawet najspokojniejsza, może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Warto jednak pamiętać, że dobrze spędzony czas nad wodą to czas spędzony w bezpieczny sposób. Jak się zachowywać, aby nasze kąpiele były bezpieczne? Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Ich przestrzeganie pozwoli nam przywieźć z urlopu tylko dobre wspomnienia. Niech kręci nas bezpieczeństwo nad wodą!