zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

NGO

Ewa Sobierajska - Główny Specjalista
ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

Urząd Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, pok.3.41,
tel. 22 766 40 07, email: ngo@um.Legionowo.

Obok instytucji państwa oraz podmiotów for-profit, nastawionych na zysk istnieją organizacje, które ani nie są nastawione na zysk (non-profit), ani nie stanowią elementu struktury państwa – są zatem trzecim sektorem.

Inne terminy, uważane za równoznaczne z terminem organizacja pozarządowa to:

 • organizacja non-profit, ponieważ nie działa dla zysku;
 • organizacja wolontarystyczna (ochotnicza), ponieważ w większości opiera swą działalność na pracy ochotników;
 • organizacja społeczna (obywatelska), ponieważ obszarem aktywności tych organizacji jest najczęściej szeroko rozumiana pomoc społeczna, ochrona zdrowia i edukacja, czyli działaniu dla dobra publicznego.
 • trzeci sektor, ponieważ nie są tożsame z administracją publiczną (I sektor), ani biznesem (II sektor).

W użyciu jest także skrót NGO, od non-governmental organization (organizacja pozarządowa po angielsku).

źródło: pozytek.gov.pl

Przydatne linki:

Święto Organizacji Pozarządowych

W poniedziałek 28 czerwca w Ratuszu odbyło się pierwsze spotkanie ze Stanisławą Retmaniak – animatorką, ekspertką ekonomii społecznej, w którym wzięli udział przedstawiciele legionowskiego samorządu, Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz organizacji pozarządowych.

Więcej informacji w linku:  Święto Organizacji Pozarządowych

 • KomunikatyKilka dłoni różnych osób zetkniętych ze sobą w tak zwanego żółwika

  I Forum Organizacji Pozarządowych, czyli Święto Organizacji Pozarządowych (ŚOP)

  dodano: 27 lipca 2021

  W poniedziałek 19 lipca 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządu, Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i animatorki ze Stowarzyszenia Boris Stanisławy Retmaniak w sprawie imprezy roboczo nazwanej "Forum Organizacji Pozarządowych".

 • KomunikatyNa zdjęciu spotkanie

  I Forum Organizacji Pozarządowych - informacje po spotkaniu

  dodano: 19 lipca 2021

  W poniedziałek 28 czerwca w Ratuszu odbyło się spotkanie ze Stanisławą Retmaniak – animatorką, ekspertką ekonomii społecznej, w którym wzięli udział przedstawiciele legionowskiego samorządu, Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz organizacji pozarządowych.

 • KomunikatyGrafika prezentująca zrzut ekranu z formularza rejetracyjnego wydarzenia.

  Spotkanie #CEO4ProNGO

  dodano: 19 marca 2021
  Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach akcji #CEO4ProNGO, podczas którego zaproszeni goście opowiedzą o networkingu, C-level oraz komunikacji w biznesie.
 • NGOGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  Mini pakiet pomocowy dla organizacji pozarządowych w 2021 r.

  dodano: 3 marca 2021

  Epidemia COVID-19 zmieniła wiele w codziennym życiu Legionowa, instytucji i działaniu organizacji społecznych.

  Gmina Miejska Legionowo - Urząd Miasta Legionowo stara się dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących i udzielić im niezbędnego wsparcia, poprzez swoje jednostki organizacyjne lub organizacje pozarządowe w zależności od rodzaju koniecznej pomocy.

 • NGO

  Multicowork - nowa forma wsparcia dla NGO i okazja do współpracy z biznesem

  dodano: 22 lutego 2021
  Projekt Multicowork powstał jako odpowiedź na potrzeby biznesu oraz NGO związane z podnoszeniem komfortu pracy. Celem projektu jest poprawa warunków pracy zdalnej dla pracowników oddelegowanych do pracy poza biurem.
 • KomunikatyNa grafice informacje dotyczące wydarzenia - Spotkanie w ramach #CEO4ProNGO.

  Spotkanie #CEO4ProNGO już we wtorek!

  dodano: 22 lutego 2021
  Fundacja Pro NGO zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu #CEO4ProNGO, podczas którego przedstawiciele biznesu, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z organizacjami pozarządowymi.
 • Program WspółpracyNa zdjęciu: sześć dłoni splecionych w okrąg.

  Program Współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2021 roku z organizacjami pozarządowymi

  dodano: 30 listopada 2020

  Zgodnie z art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057) Rada Miasta Legionowo w dniu 25 listopada 2020 r. uchwaliła Program Współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2021 roku z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

 • KomunikatyGrafika z zaproszeniem na szkolenie internetowe - Cyberbezpieczeństwo w organizacjach pozarządowych.

  Szkolenie. Cyberbezpieczeństwo w Organizacjach Pozarządowych

  dodano: 18 listopada 2020
  Zapraszamy serdecznie na darmowe szkolenie dedykowane NGO - "Cyberbezpieczeństwo w Organizacjach Pozarządowych".
 • NGOGrafika promująca program Zaprojektuj działanie!

  Webinaria z cyklu "Zaprojektuj działanie!"

  dodano: 18 listopada 2020
  zapraszamy do udziału w kolejnych wykładach eksperckich z cyklu "Zaprojektuj działanie!", organizowanych przez polski Punkt Kontaktowy programu "Europa dla obywateli". Cykl powstał z myślą o odbiorcach programu "Europa dla obywateli" i ma na celu wzmocnienie kompetencji i wzbogacenie wiedzy w zakresie realizacji projektów.
 • NGOGrafika promująca projekt - zaprojektuj działanie programu Europa dla obywateli.

  Webinarium „Animacja społeczności lokalnych”

  dodano: 22 października 2020

  Punkt kontaktowy programu "Europa dla obywateli" zaprasza do udziału w kolejnych wykładach eksperckich z cyklu "Zaprojektuj działanie!". Cykl ma na celu wzmocnienie kompetencji i wzbogacenie wiedzy w zakresie realizacji projektów. Spotkania odbywają się w formie webinariów. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz rejestracyjny.

 • NGOOsoby siedzące przy stole podczas wspólnej pracy zespołowej.

  Spotkanie informacyjne dot. możliwości sfinansowania usług, mających na celu rozwój podmiotów ekonomii społecznej

  dodano: 22 października 2020

  Spotkanie organizowane jest przez Lokalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej LOWES. Wsparcie jest dedykowane na rozwój niezależności finansowej, zapraszamy w związku z tym podmioty ekonomii społecznej (tj. fundacje, stowarzyszenia etc.), które prowadzą albo zamierzają prowadzić odpłatną działalność statutową.

 • NGONa zdjęciu kilka osób, kobieta zapisuje coś w zeszycie

  Konsultacje projektu Programu Współpracy Wojewody Mazowieckiego na rok 2021

  dodano: 15 października 2020

  Konsultacje projektu „Programu Współpracy Wojewody Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021” rozpoczną się po 28 września 2020 roku.

 • NGONa zdjęciu kilka osób, kobieta pisząca w zeszycie

  Inkubator pomysłów – nowatorskie rozwiązania dotyczące włączania społecznego

  dodano: 13 października 2020

  Jak sprawić, by osoby z różnych powodów wykluczone z życia społecznego stały się jego uczestnikami? Jak wyrównywać szanse? Jak pomóc odnajdywać się w społeczności i włączać w jej tworzenie? Do 26 października trwa nabór do Inkubatora pomysłów, gdzie można zgłaszać skuteczne rozwiązania tych kwestii.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca - Urząd Miasta

  Informacja z konsultacji społecznych

  dodano: 1 października 2020

  Informacja z konsultacji społecznych w Gminie Miejskiej Legionowo  w sprawie programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2021 roku  z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami  prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

 • KomunikatyNa grafice: Społecznik Roku 2020

  Zgłoś „Społecznika Roku 2020”

  dodano: 14 września 2020

  Znasz osobę, która bezinteresownie pomaga innym w czasie epidemii? A może kogoś, kto od lat udziela się społecznie, wspierając najbardziej potrzebujących i aktywizując społeczności lokalne? Zgłoś ją do dwunastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2020 r.

 • NGOGrafika promująca projekt wESpół - wspieramy ekonomię społeczną

  Program dla podmiotów ekonomii społecznej: “wESpół wspieramy ekonomię społeczną”

  dodano: 19 sierpnia 2020

  Epidemia COVID-19 zmieniła wiele w codziennym życiu i działaniu organizacji społecznych. Podmioty ekonomii społecznej, których misją jest wspieranie najsłabszych i najbardziej potrzebujących, z dnia na dzień same znalazły się w dramatycznej sytuacji, często stając przed wizją końca swojej działalności.

 • Program WspółpracyGrafika wyróżniająca | źródło: pixabay.com

  Konsultacje programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2021 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego

  dodano: 17 lipca 2020

  Zarządzeniem nr 149/2020 z dnia 14 lipca 2020 r. Prezydent Miasta Legionowo ogłosił przeprowadzenie konsultacji społecznych programu współpracy w 2021 r. i zaprasza zainteresowanych mieszkańców oraz organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w pracach nad przygotowaniem strategicznego dokumentu, regulującego współpracę legionowskiego samorządu z III sektorem.

 • KomunikatyZapowiedź webinarium 9 lipca

  Webinarium informacyjne o programie "Europa dla obywateli"

  dodano: 9 lipca 2020

  W związku z otwartymi naborami wniosków Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne on-line, które odbędzie się w dniu: 9 lipca o godz. 13:00.

 • KomunikatyGrafika: Komunikat

  Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok

  dodano: 7 lipca 2020

  Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 3 do 17 lipca br.

 • Akcje informacyjneGrafika promująca webinary w ramach programu

  Europa dla obywateli

  dodano: 25 czerwca 2020

  W związku z trwającymi naborami wniosków Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli samorządów, NGO oraz innych organizacji i instytucji nienastawionych na zysk działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury oraz edukacji na spotkania informacyjne na temat programu europejskiego "Europa dla obywateli" online.