zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Seniorzy

W trosce o dobro mieszkańców Urząd Miasta Legionowo podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia legionowian, a zwłaszcza seniorów. Samorząd Legionowski od wielu lat jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi seniorów. Współpraca ta odbywa się na zasadach wspierania i powierzania zadań, których celem jest integracja środowiska.

Pomimo wszystko, istnieje olbrzymia potrzeba kierowania do seniorów niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych innych rozwiązań interdyscyplinarnych, tak by współpraca samorządu legionowskiego została poszerzona.

 • EdukacjaOsoba pisząca na klawiaturze

  Internet to szansa ale też zagrożenia. Uważaj na cyberoszustów

  dodano: 8 kwietnia 2021

  Pamiętajmy, żeby w każdej sytuacji zachować czujność, szczególnie wtedy, kiedy chodzi o nasze oszczędności. Zarówno w sytuacjach, kiedy nieznajomy prosi nas o pomoc finansową, a także wówczas, gdy dokonujemy zakupów przez Internet.

 • KomunikatyGrafika została podzielona na 6 częśći. Na trzech znajdują się osoby korzystajaće z bankowości elektronicznej, laptopów.

  Bezpieczny e-senior

  dodano: 30 marca 2021
  Osobisty rachunek bankowy, przelewy, zakupy online i płatności kartą to dla wielu seniorów wciąż niedostępne sposoby na załatwianie codziennych spraw. Co zrobić, aby przybliżyć seniorom technikę cyfrową i dzięki niej zadbać o ich bezpieczeństwo finansowe, a nawet zdrowotne? Kluczem do zmiany tej sytuacji może być edukacja.
 • KomunikatyKlawiatura. Na klawiszach znajdują się dwie dłonie.

  Kompendium - jak nie dać się oszukać w Internecie

  dodano: 17 marca 2021
  Cyberprzestępcy w 99% przypadkach wykorzystują nieuwagę, pośpiech i naiwność ludzką, a nie zaawansowane oprogramowanie czy nowe technologie! Internet tak jak każde inne miejsce nie powinien zwalniać z czujności i zachowania zdrowego rozsądku, gdyż tak jak nie uwierzymy, że w życiu realnym nikt obcy nie przekaże nam fortuny, tak samo w Internecie nie powinniśmy wierzyć w „nadzwyczajne okazje”! Lepiej stracić trzy niepewne okazje, niż raz dać się oszukać.
 • SeniorzyŻyczenia: Z okazji Waszego Święta 8 marca myślimy o Was szczególnie ciepło, choć my mężczyźni zdajemy sobie sprawę, że zasługujecie na nasze pozytywne uczucia przez cały rok. Każdego dnia przychodzi Wam stawiać czoła coraz to nowym wyzwaniom, dźwigając bagaż chorób, samotności i nierzadko trudnych oraz bolesnych doświadczeń. W tym szczególnym dniu przekazujemy Wam dobre i płynące z głębi serca słowa, które podniosą na duchu wlewając nadzieję i sprawiając, że chce się żyć pomimo przeciwności losu.   Życzymy Wam samych miłych chwil przeżytych w gronie najbliższych, przyjaznych Wam ludzi – bez trosk i kłopotów dnia codziennego. Niech uśmiech nie schodzi z Waszych twarzy, nie tylko w Dniu Kobiet, ale w całym jakże trudnym roku.

  Drogie Panie!

  dodano: 8 marca 2021
  Z okazji Waszego Święta 8 marca myślimy o Was szczególnie ciepło, choć my mężczyźni zdajemy sobie sprawę, że zasługujecie na nasze pozytywne uczucia przez cały rok. Każdego dnia przychodzi Wam stawiać czoła coraz to nowym wyzwaniom, dźwigając bagaż chorób, samotności i nierzadko trudnych oraz bolesnych doświadczeń.
 • KomunikatyWolontariusz z zakupami. Wolontariusz rozmawiający przez telefon.

  Program "Wspieraj Seniora" przedłużony na I kwartał 2021 r.

  dodano: 18 stycznia 2021
  W związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przedłuża realizację programu „Wspieraj Seniora” w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, na I kwartał 2021 r. z ewentualną możliwością wydłużenia jego realizacji o kolejne miesiące, w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju.