zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Prezydent

Roman Smogorzewski jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych: Studium Prawno-Samorządowego Polskiej Akademii Nauk i Psychologii Zarządzania Personelem na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2002 roku pełni funkcję Prezydenta Miasta Legionowo.

W latach 2000-2002 piastował stanowisko Starosty Legionowskiego, a rok wcześniej stanowisko Wicestarosty.

W latach 1994-1999 był radnym Rady Miejskiej. Pracę zawodową rozpoczynał od własnej działalności gospodarczej w latach 1996-1999, a współpracę samorządową od stanowiska dyrektora biura poselskiego posła Andrzeja Smirnowa.

Od urodzenia (1972 r.) w mieszka w Legionowie. Ma żonę i synka, którzy, jak mówi, dają mu siłę do zmagań z codziennymi sprawami. W wolnych chwilach gra w tenisa, siatkówkę i jeździ na rowerze.

Prezydent przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek w godz. 12:00-16:00, pok. nr 3.33, piętro 2, tel. 22 766 40 01, fax 22 784 49 81

Przydatne linki:

Laureat licznych nagród i wyróżnień, wśród których wymienić należy:

 • PrezydentPrezydent Roman Smogorzewski podczas Sesji Rady Miasta Legionowo

  Absolutorium dla prezydenta

  dodano: 28 czerwca 2017
  Niemal jednogłośnie (19 z 22 głosujących) radni udzielili absolutorium prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Uchwałę w tej sprawie podjęto podczas dzisiejszej (28.06) sesji Rady Miasta Legionowo.
 • Prezydentprezydent Roman Smogorzewski został wyróżniony w kategorii „Włodarze”.

  „Perła samorządu” po raz czwarty

  dodano: 29 maja 2017

  Czwarty rok z rzędu kapituła konkursu „Perły Samorządu” wyróżniła Legionowo w konkursie organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Legionowo zajęło wysokie, II miejsce w kategorii miast do 100 tys mieszkańców, a prezydent Roman Smogorzewski został wyróżniony w kategorii „Włodarze”.

 • Prezydent

  Legionowo nagrodzone "Perłą Samorządu"

  dodano: 25 maja 2016

  Trzeci rok z rzędu kapituła konkursu „Perły Samorządu” wyróżniła Legionowo w konkursie organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Prezydent Roman Smogorzewski zajął wysokie, II miejsce w kategorii „Włodarze”, Legionowo w kategorii miast znalazło się tuż za podium – na 4. pozycji.