zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

NGO

Ewa Sobierajska - Główny Specjalista
ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

Urząd Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, pok.3.41,
tel. 22 766 40 07, email: ngo@um.Legionowo.

Obok instytucji państwa oraz podmiotów for-profit, nastawionych na zysk istnieją organizacje, które ani nie są nastawione na zysk (non-profit), ani nie stanowią elementu struktury państwa – są zatem trzecim sektorem.

Inne terminy, uważane za równoznaczne z terminem organizacja pozarządowa to:

 • organizacja non-profit, ponieważ nie działa dla zysku;
 • organizacja wolontarystyczna (ochotnicza), ponieważ w większości opiera swą działalność na pracy ochotników;
 • organizacja społeczna (obywatelska), ponieważ obszarem aktywności tych organizacji jest najczęściej szeroko rozumiana pomoc społeczna, ochrona zdrowia i edukacja, czyli działaniu dla dobra publicznego.
 • trzeci sektor, ponieważ nie są tożsame z administracją publiczną (I sektor), ani biznesem (II sektor).

W użyciu jest także skrót NGO, od non-governmental organization (organizacja pozarządowa po angielsku).

źródło: pozytek.gov.pl

Przydatne linki:

 • Spotkanie informacyjne Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych z Legionowa

  Spotkanie informacyjne - Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych z Legionowa

  Data wydarzenia: 30 stycznia 2020

  Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we współpracy z Gminną Radą Działalności Pożytku Publicznego w Legionowie i Centrum Przedsiębiorczości i Innowacyjności Urzędu Miasta Legionowo zaprasza na spotkanie informacyjne dot. Funduszy Europejskich dla organizacji pozarządowych z Legionowa, które poprowadzi Magdalena Okulska – konsultantka z Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

  więcej
 • NGOGrafika wyróżniająca: Rusza I etap Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego 2020

  Rusza I etap Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego 2020

  dodano: 17 stycznia 2020

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy 2020. Celem konkursu organizowanego jest wsparcie projektów, które będą rozwijały kompetencje społeczne młodych ludzi przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. Chcemy, by dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie młodzi ludzie rozwinęli swoje umiejętności.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Ogłoszenie

  Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

  dodano: 13 grudnia 2019

  Serdecznie zapraszamy w dniu 16 grudnia 2019 roku na spotkanie dla organizacji pozarządowych, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo.

 • KulturaGrafika wyróżniająca: Kółko utworzone przez uczestników zajęć Artbale

  Legionowskie Senioritki Artbale 2019

  dodano: 12 grudnia 2019

  Zakończyła się kolejna już edycja projektu dedykowanego starszym mieszkańcom Legionowa, pod nazwą „Legionowskie Senioritki Artbale 2019” (z dniem 10 grudnia 2019 r.). Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Legionowo a zrealizowane przez Stowarzyszenia ARTBALE. Do zadania zgłosiło się 28 mieszkańców w wieku emerytalnym i brało stały udział w dwóch grupach ponad 20 osób, młodych duchem i chcących zadbać o aktywność ruchową w miłej atmosferze starszych mieszkańców Legionowa, zamierzających poświęcić trochę swojego wolnego czasu na naukę i wspólne spotkania ze sztuką tańca.

 • NGOGrafika wyróżniająca: Grafika informująca o możliwościach systemu witkac.pl

  WITKAC - pytania i odpowiedzi

  dodano: 04 grudnia 2019

  Prezentujemy Państwu pytania i odpowiedzi dotyczące platformy Witkac.pl. Jednocześnie przypominamy, że Witkac.pl to unikalne narzędzie, znacznie ułatwiające współpracę urzędów z organizacjami pozarządowymi. Jest to kompleksowy system informatyczny usprawniający m.in. ogłaszanie konkursów ofert, nabór i ocenę wniosków dotacyjnych, tworzenie umów oraz składanie i weryfikację sprawozdań.

 • NGOGrafika wyróżniająca: Zasady przyznawania dotacji

  Zasady przyznawania dotacji

  dodano: 04 grudnia 2019

  W celu ujednolicenia procedur Prezydent Miasta Legionowo w formie zarządzenia ogłosił Zasady przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu Gminy Legionowo organizacjom pozarządowym oraz innym podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego stanowiące załącznik do Zarządzenia Nr 362/2019 Prezydenta Miasta Legionowo z dnia 29 listopada 2019 r.

 • NGOGrafika wyróżniająca: Połączone ręce symbolizujące współpracę

  Wieloletni programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2020-2022

  dodano: 03 grudnia 2019

  Zgodnie z art. 5a ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688 z późn. zm.) Rada Miasta Legionowo uchwaliła w dniu 27 listopada 2019 roku - uchwałą Nr XIII/183/2019 Wieloletni program współpracy Gminy Miejskiej Legionowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2020-2022.

 • NGOGrafika wyróżniająca: Współpraca

  Program współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2020 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego

  dodano: 03 grudnia 2019

  W dniu 27 listopada 2019 r. Rada Miasta Legionowo podjęła uchwałę Nr XIII/182/2019 w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2020 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego”.

 • Plakat promujący Legionowską Świąteczną Zbiórkę Żywności

  XI Legionowska Świąteczna Zbiórka Żywności

  Data wydarzenia: 13 - 15 grudnia 2019

  Urząd Miasta Legionowo zaprasza chętne do udziału w XI Legionowskiej Świątecznej Zbiórce Żywności organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do kontaktu z koordynatorami zbiórki.

  więcej
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca:

  Zaproszenie do głosowania na kandydatów do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji

  dodano: 14 listopada 2019
  Marszałek Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688 i 1570) prowadzące działalność na terenie województwa mazowieckiego do głosowania na kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności pożytku Publicznego V kadencji.
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Ogłoszenie

  Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

  dodano: 09 października 2019
  Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej tworzą specjalistki i specjaliści z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości społecznej, chcący towarzyszyć Ci na różnych etapach powstawania i rozwoju Twojego podmiotu ekonomii społecznej.
 • Kalendarz wydarzeńGrafika wyróżniająca: Ogłoszenie

  Zaproszenie na posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

  dodano: 09 października 2019

  Zapraszamy na posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Legionowie, które odbędzie się w dniu 21 października 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 12.00 w sali nr 3.44 Urzędzie Miasta Legionowo.

 • NGOGrafika wyróżniająca: Plakat promujący: Liga NGOs - program szkoleń dla trzeciego sektora

  Liga NGOs - program szkoleń dla trzeciego sektora

  dodano: 03 października 2019

  Liga NGOs to innowacyjny program, którego celem jest rozwój, upowszechnianie i promowanie wartości społeczeństwa obywatelskiego.

 • Program WspółpracyGrafika wyróżniająca: Uścisk dłoni

  Protokół z otwartego spotkania konsultacyjnego w dniu 12 września 2019 r.

  dodano: 26 września 2019

  Protokół z otwartego spotkania konsultacyjnego w dniu 12 września 2019 r. w sprawie: Programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2020 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego i Wieloletniego programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2020-2022.

 • Kalendarz wydarzeńGrafika wyróżniająca: Ogłoszenie

  Program Współpracy na 2020 r.

  dodano: 11 września 2019

  Trwają konsultacje społeczne programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2020 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego

 • NGOGrafika wyróżniająca: Ogłoszenie

  Kawiarnia Cafe Pasja i Klub Podróżnika

  dodano: 06 sierpnia 2019

  Fundacja Pasja Życia im. s. Józefy Menendez serdecznie Państwa zaprasza do Kawiarni Cafe Pasja i Klubu Podróżnika w Młodzieżowym Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego w Legionowie przy ul. Strużańskiej 2B