zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

NGO

Ewa Sobierajska - Główny Specjalista
ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

Urząd Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, pok.3.41,
tel. 22 766 40 07, email: ngo@um.Legionowo.

Obok instytucji państwa oraz podmiotów for-profit, nastawionych na zysk istnieją organizacje, które ani nie są nastawione na zysk (non-profit), ani nie stanowią elementu struktury państwa – są zatem trzecim sektorem.

Inne terminy, uważane za równoznaczne z terminem organizacja pozarządowa to:

 • organizacja non-profit, ponieważ nie działa dla zysku;
 • organizacja wolontarystyczna (ochotnicza), ponieważ w większości opiera swą działalność na pracy ochotników;
 • organizacja społeczna (obywatelska), ponieważ obszarem aktywności tych organizacji jest najczęściej szeroko rozumiana pomoc społeczna, ochrona zdrowia i edukacja, czyli działaniu dla dobra publicznego.
 • trzeci sektor, ponieważ nie są tożsame z administracją publiczną (I sektor), ani biznesem (II sektor).

W użyciu jest także skrót NGO, od non-governmental organization (organizacja pozarządowa po angielsku).

źródło: pozytek.gov.pl

Przydatne linki:

 • KomunikatyNa grafice: Społecznik Roku 2020

  Zgłoś „Społecznika Roku 2020”

  dodano: 14 września 2020

  Znasz osobę, która bezinteresownie pomaga innym w czasie epidemii? A może kogoś, kto od lat udziela się społecznie, wspierając najbardziej potrzebujących i aktywizując społeczności lokalne? Zgłoś ją do dwunastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2020 r.

 • NGOGrafika promująca projekt wESpół - wspieramy ekonomię społeczną

  Program dla podmiotów ekonomii społecznej: “wESpół wspieramy ekonomię społeczną”

  dodano: 19 sierpnia 2020

  Epidemia COVID-19 zmieniła wiele w codziennym życiu i działaniu organizacji społecznych. Podmioty ekonomii społecznej, których misją jest wspieranie najsłabszych i najbardziej potrzebujących, z dnia na dzień same znalazły się w dramatycznej sytuacji, często stając przed wizją końca swojej działalności.

 • Program WspółpracyGrafika wyróżniająca | źródło: pixabay.com

  Konsultacje programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2021 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego

  dodano: 17 lipca 2020

  Zarządzeniem nr 149/2020 z dnia 14 lipca 2020 r. Prezydent Miasta Legionowo ogłosił przeprowadzenie konsultacji społecznych programu współpracy w 2021 r. i zaprasza zainteresowanych mieszkańców oraz organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w pracach nad przygotowaniem strategicznego dokumentu, regulującego współpracę legionowskiego samorządu z III sektorem.

 • KomunikatyZapowiedź webinarium 9 lipca

  Webinarium informacyjne o programie "Europa dla obywateli"

  dodano: 09 lipca 2020

  W związku z otwartymi naborami wniosków Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne on-line, które odbędzie się w dniu: 9 lipca o godz. 13:00.

 • KomunikatyGrafika: Komunikat

  Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok

  dodano: 07 lipca 2020

  Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 3 do 17 lipca br.

 • Akcje informacyjneGrafika promująca webinary w ramach programu

  Europa dla obywateli

  dodano: 25 czerwca 2020

  W związku z trwającymi naborami wniosków Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli samorządów, NGO oraz innych organizacji i instytucji nienastawionych na zysk działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury oraz edukacji na spotkania informacyjne na temat programu europejskiego "Europa dla obywateli" online.

 • KomunikatyOgłoszenie

  Koalicje dla Niepodległej

  dodano: 16 czerwca 2020

  Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do składania wniosków o dotacje z programu „Koalicje dla Niepodległej” – #wiktoria 1920 (Priorytet 2, Schemat 2A). O środki mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Nabór potrwa do 15 lipca 2020 r. do godz. 15.59, a budżet programu to 2 mln zł.

 • NGOOgłoszenie

  Ankieta o korzystaniu z Tarczy Antykryzysowej przez PES

  dodano: 19 maja 2020

  Stowarzyszenie LOWES przedstawia ankietę, która dotyczy wykorzystania pakietu „Tarczy Antykryzysowej” przez podmioty ekonomii społecznej (stan na dzień 30 kwietnia br.) oraz zebrania potrzeb organizacji pozarządowych w związku z trudnościami w działaniu spowodowanymi epidemią. Jej wyniki pozwolą na dopasowanie rozwiązań "Tarczy" do potrzeb organizacji i innych podmiotów.

 • Na zdjęciu: osoba sporządzająca notatki

  Konsultacje online z Beatą Wachniewską-Mazurek

  Data wydarzenia: 13 maja 2020

  Wygraliście konkurs, macie dotację, realizujecie zadanie publiczne, umowa z samorządem podpisana, działania zaplanowane...Niestety ze względu na kwarantannę, zmianę przepisów czy inne nagłe sytuacje, których nie mogliście przewidzieć, wywiązanie się z umowy zawartej z samorządem staje się problemem... Zanim zaczniecie rwać włosy z głowy, czy panicznie wydzwaniać do urzędu, warto dowiedzieć się jakie są możliwości prawne w obszarze renegocjowania umowy.