zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

NGO

Ewa Sobierajska - Główny Specjalista
ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

Urząd Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, pok.3.41,
tel. 22 766 40 07, email: ngo@um.Legionowo.

Obok instytucji państwa oraz podmiotów for-profit, nastawionych na zysk istnieją organizacje, które ani nie są nastawione na zysk (non-profit), ani nie stanowią elementu struktury państwa – są zatem trzecim sektorem.

Inne terminy, uważane za równoznaczne z terminem organizacja pozarządowa to:

 • organizacja non-profit, ponieważ nie działa dla zysku;
 • organizacja wolontarystyczna (ochotnicza), ponieważ w większości opiera swą działalność na pracy ochotników;
 • organizacja społeczna (obywatelska), ponieważ obszarem aktywności tych organizacji jest najczęściej szeroko rozumiana pomoc społeczna, ochrona zdrowia i edukacja, czyli działaniu dla dobra publicznego.
 • trzeci sektor, ponieważ nie są tożsame z administracją publiczną (I sektor), ani biznesem (II sektor).

W użyciu jest także skrót NGO, od non-governmental organization (organizacja pozarządowa po angielsku).

źródło: pozytek.gov.pl

Przydatne linki:

 • Kalendarz wydarzeńBezpłatne warsztaty o prawie rodzinnym

  Bezpłatne warsztaty o prawie rodzinnym

  dodano: 06 listopada 2018

  Zapraszamy na bezpłatne warsztaty objęte patronatem starosty legionowskiego, których tym razem tematem będą osoby z niepełnosprawnościami w rodzinie i który odbędzie się w czwartek, 8 listopada br. o godz. 18 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo.

  więcej
 • Kalendarz wydarzeńPLakat informacyjny

  Spotkanie: Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych w 2019 roku

  dodano: 15 stycznia 2019

  Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w Legionowie i Centrum Przedsiębiorczości i Innowacyjności zapraszają na otwarte spotkanie pt. „Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych w 2019 roku” z Panią Magdaleną Okulską - konsultantką z Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

  więcej
 • Program WspółpracyOgłoszenie

  Konsultacje społeczne w sprawie programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2020 roku

  dodano: 19 czerwca 2019

  Zarządzenie Nr 203/2019 Prezydenta Miasta Legionowo z dnia 18 czerwca 2019 r. w sprawie przeprowadzania konsultacji społecznych w Gminie Miejskiej Legionowo w sprawie programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2020 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego

  więcej
 • KomunikatyOgłoszenie

  Zarząd Województwa Mazowieckiego - opracowanie Programu współpracy na 2020 rok

  dodano: 09 lipca 2019

  Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, w imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego, zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 3 do 17 lipca br.

  więcej
 • NGOOgłoszenie

  Kawiarnia Cafe Pasja i Klub Podróżnika

  dodano: 06 sierpnia 2019

  Fundacja Pasja Życia im. s. Józefy Menendez serdecznie Państwa zaprasza do Kawiarni Cafe Pasja i Klubu Podróżnika w Młodzieżowym Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego w Legionowie przy ul. Strużańskiej 2B

  więcej
 • Kalendarz wydarzeńOgłoszenie

  Program Współpracy na 2020 r.

  dodano: 11 września 2019

  Trwają konsultacje społeczne programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2020 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego

  więcej
 • Program WspółpracyUścisk dłoni

  Protokół z otwartego spotkania konsultacyjnego w dniu 12 września 2019 r.

  dodano: 26 września 2019

  Protokół z otwartego spotkania konsultacyjnego w dniu 12 września 2019 r. w sprawie: Programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo w 2020 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego i Wieloletniego programu współpracy Gminy Miejskiej Legionowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2020-2022.

  więcej
 • NGOPlakat promujący: Liga NGOs - program szkoleń dla trzeciego sektora

  Liga NGOs - program szkoleń dla trzeciego sektora

  dodano: 03 października 2019

  Liga NGOs to innowacyjny program, którego celem jest rozwój, upowszechnianie i promowanie wartości społeczeństwa obywatelskiego.

  więcej
 • Kalendarz wydarzeńOgłoszenie

  Zaproszenie na posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

  dodano: 09 października 2019

  Zapraszamy na posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Legionowie, które odbędzie się w dniu 21 października 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 12.00 w sali nr 3.44 Urzędzie Miasta Legionowo.

  więcej
 • KomunikatyOgłoszenie

  Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

  dodano: 09 października 2019
  Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej tworzą specjalistki i specjaliści z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości społecznej, chcący towarzyszyć Ci na różnych etapach powstawania i rozwoju Twojego podmiotu ekonomii społecznej.
  więcej