zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wernisaż wystawy obrazów Tomasza Stępniaka

11 kwietnia 2024
Galeria Sztuki Ratusz, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41
18:30
Wernisaż wystawy obrazów Tomasza Stępniaka "Było-minęło w Powiecie Legionowskim".

Wystawa otwarta od 11 do 25 kwietnia br. w godzinach pracy ratusza.

Prezentowane prace są odpowiedzią na pytania, które autor sam sobie zadał. Każde miejsce ma jakąś swoją historię. Ale kto o niej pamięta? Kto zdaje sobie sprawę, że jest ono świetnym przykładem tego, jak rozwój systemu obronnego państwa może wpływać na rozwój mikroregionu, dostrzega, że rozwój kolei nadwiślańskiej oraz założenie obozu wojskowego doprowadziło do powstania ponad 50-cio tysięcznej aglomeracji?

Kto wie jak wyglądała pierwsza stacja kolejowa, która stała się wraz z koszarami zalążkiem miasta. Jak wglądały koszary carskie? Jakie obiekty wybudowano dla potrzeb stacjonujących w Legionowie jednostek wojskowych? Jak wyglądały cerkwie w Legionowie i w Zegrzu? Prezentowane prace ukazują obiekty powstałe w Legionowie i na terenie powiatu legionowskiego, których wizerunek zachował się na zdjęciach i pocztówkach.


Tomasz Stępniak, związany z Legionowem od 1990 roku, jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej. Pasjonuje się wędrówkami po górach oraz historią. Malarstwem zajął się amatorsko na zajęciach dla seniorów prowadzonych w MOK Barbarę Retmaniak.

Dwa obrazy przedstawiające budynki i cerkiew