zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wszystkie

 • Samorządowea zdjęciu sześć osób. Pośrodku prezydent miasta.

  Legionowo otrzymało ponad milion złotych na centrum opiekuńczo-mieszkalne

  dodano: 6 grudnia 2023

  Prezydent miasta podpisał wczoraj (5.12) w Warszawie umowę na dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości ponad 1,3 mln zł na realizację centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Legionowie. Co więcej projekt ten wcześniej otrzymał również dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego na ponad 1,5 mln zł.

 • Plakat informujący o konkursie FotoLegioLOVE

  Konkurs FotoLegioLOVE

  dodano: 6 grudnia 2023
  Zapraszamy Wszystkich legionowian do udziału w konkursie, w którym nagrodą jest świeżo wydana książka Kingi Tatkowskiej „Jak się pisze miłość”!
 • KulturaGRafika z napisem informacja

  Terminy zamknięcia biblioteki w okresie świąteczno-noworocznym

  dodano: 6 grudnia 2023

  Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie informuje o terminach w okresie świąteczno-noworocznym, w których biblioteka będzie nieczynna: 23 i 30 grudnia (soboty) 25 i 26 grudnia (poniedziałek i wtorek, Boże Narodzenie) 29 grudnia (piątek, dzień wewnętrzny – zwroty zbiorów będzie przyjmowany przez wrzutnię, ale nie będą ściągane z Czytelniczych kont, wydarzy się to po nowym roku) 1 stycznia (poniedziałek, Nowy Rok) 5 stycznia (piątek, odbiór dnia wolnego za sobotę 6 stycznia) 6 stycznia (sobota, Święto Trzech Króli)

 • EdukacjaNa grafice ozdoby choinkowe

  Muzeum przedstawia: zabytek grudnia

  dodano: 6 grudnia 2023

  Zabytkowe bombki z legionowskich choinek używane w latach 40/50 XX w. przez rodzinę Szklarków na Cegielni i Bukowcu. Dar p. Sławomira Szklarka dla Muzeum Historycznego w Legionowie.

 • KomunikatyGRafika promująca akcję

  Sezon grzewczy trwa – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

  dodano: 6 grudnia 2023

  Okres jesienno-zimowy to czas, w którym zwiększa się częstotliwość użytkowania pieców wykorzystujących różne rodzaje opału i korzystania z urządzeń dogrzewających pomieszczenia. Niestety niewłaściwe użytkowanie może doprowadzić do narażenia życia i zdrowia ludzkiego oraz utraty dorobku. Policjanci radzą, by kontrolować stan pieców i urządzeń, a także dostosować pomieszczenie do prawidłowego ich działania, by w ten sposób ochronić siebie i najbliższych przed zagrożeniami.

 • ZdrowieZmrożone okno

  Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  dodano: 6 grudnia 2023

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • EdukacjaNa zdjęciu napis: Ogłoszenie

  Rytmika w legionowskich przedszkolach

  dodano: 6 grudnia 2023

  Od 1 lutego 2024 r. we wszystkich legionowskich publicznych przedszkolach planowane jest uruchomienie zajęć z rytmiki, czyli związanych z umuzykalnianiem przedszkolaków. W związku z tym poszukiwani są nauczyciele z uprawnieniami do ich prowadzenia - przygotowanie pedagogiczne oraz umiejętność gry na instrumencie/wykształcenie muzyczne (zatrudnienie na podstawie Karty Nauczyciela). Istnieje możliwość łączenia zatrudnienia w kilku placówkach.

 • SamorządoweNa zdjęciu prezydent miasta Legionowo Roman Smogorzewski i Pani Pani Kamila Lipka

  Nowa mieszkanka Legionowa

  dodano: 5 grudnia 2023
  Kama – tak brzmi pseudonim Pani Kamili Lipka (nazwisko po mężu Łagida), która niedawno przeprowadziła się do naszego miasta. To wyjątkowa osoba, która zasługuje na szacunek, stąd Prezydent Miasta Legionowa Roman Smogorzewski, osobiście powitał ją bukietem biało-czerwonych kwiatów.
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: wyłączenia prądu

  Wyłączenia prądu: 12.12.2023 r.

  dodano: 5 grudnia 2023

  PGE Dystrybucja S.A. informuje o wyłączeniach prądu w Legionowie w następujących terminach:

 • Samorządowe

  W trosce o bezpieczeństwo

  dodano: 5 grudnia 2023

  Mając na względzie pieszych, a zwłaszcza dzieci, Straż Miejska w Legionowie zwróciła się do starostwa powiatowego o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Sobieskiego.