zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Niezbędnik Bezpiecznego Seniora

coraz częściej media donoszą o próbach wyłudzania pieniędzy od osób starszych. Pośpiech, roztargnienie, nadmierna ufność lub pragnienie kontaktu z innymi ludźmi sprawiają, że Seniorzy wyłączają swoje wewnętrzne alarmy i stają się łatwym łupem wszelkiej maści złodziei i wyłudzaczy.

 • SeniorzyNa zdjęciu osoba w kominiarce

  Uważaj na oszusta podającego się za krewnego

  dodano: 14 marca 2017

  Metoda „na wnuczka” charakteryzuje się tym, że oszuści dzwonią na telefon domowy przedstawiając się jako wnuk, wnuczka, siostrzeniec lub siostrzenica.

 • Niezbędnik Bezpiecznego SenioraNa zdjęciu złodziej wyjmuje ofierze portfel z tylniej kieszeni

  Uważaj na złodziei kieszonkowych

  dodano: 14 kwietnia 2017

  Uwagę złodzieja zwracają przede wszystkim osoby dobrze ubrane, mające na sobie widoczną biżuterię, sprawiające wrażenie
  ludzi zamożnych. Pamiętaj, że możesz być przez przestępcę obserwowany dłuższy czas - w banku, w środkach komunikacji miejskiej, w sklepie, gdy płacisz rachunek, na targu czy w restauracji... Miasto to raj dla kieszonkowców - nie ułatwiaj im działań.

 • SeniorzyNa zdjęciu osoba w kominiarce

  Oszust puka do naszych drzwi... ?

  dodano: 20 kwietnia 2017

  „Na gazownię” lub „na hydraulika” - oszuści podając się za fachowców wchodzą do domów. Kradną albo wyłudzają kilkaset złotych za usługę, której nie wykonali.

 • SeniorzyPiktogram: Wspólnota

  Bądź czujny! Dbaj o swój dom!

  dodano: 21 czerwca 2017

  Nasz dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Dlatego warto zrobić wszystko, by ograniczyć do minimum zagrożenie włamania. Jest to szczególnie ważne, gdy pozostawiamy dom lub mieszkanie bez opieki.

 • SeniorzyLegionowska kampania profilaktyczno-edukacyjna - Nie daj się nabrać na

  Nie daj się nabrać na "wnuczka" i "policjanta"

  dodano: 6 września 2017

  W Powiecie Legionowskim zainicjowano kampanię profilaktyczno-edukacyjną skierowaną do osób mogących stać się ofiarami oszustów działających metodą m.in. na tzw."wnuczka" czy "na policjanta". Aby informacje dotarły do jak największego grona osób - 10.000 sztuk kolorowych ulotek zostanie, przez dzielnicowych, przekazanych mieszkańcom powiatu. Nie daj się oszukać! Przeczytaj jak działają przestępcy.

 • SeniorzyNa zdjęciu para seniorów spaceruje po parku

  Niezbędnik bezpiecznego Seniora

  dodano: 29 września 2017

  Coraz częściej media donoszą o próbach wyłudzania pieniędzy od osób starszych. Pośpiech, roztargnienie, nadmierna ufność lub pragnienie kontaktu z innymi ludźmi sprawiają, że Seniorzy wyłączają swoje wewnętrzne alarmy i stają się łatwym łupem wszelkiej maści złodziei i wyłudzaczy.

 • SeniorzyWłamywacz próbuje wywarzyć drzwi.

  Bezpieczne mieszkanie

  dodano: 12 lipca 2018

  Okres letni nadal trwa i niezmiennie kojarzy się z dłuższymi wyjazdami i pozostawianiem swoich domów i mieszkań. Niestety jest to czas, który złodzieje wykorzystują do włamań, pozbawiając właścicieli niejednokrotnie dorobku całego życia. Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza, nie ochroni w pełni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali. Dla przypomnienia kilka podstawowych zasad, jak zabezpieczyć własne mieszkanie.