zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Współpraca zagraniczna

 • Współpraca zagranicznaFlaga Ukrainy

  KOWEL

  dodano: 15 października 2016

  Kowel jest jednym z najstarszych miast zachodniej części Ukrainy. Wykopaliska archeologiczne dowodzą, że początki osadnictwa w okolicach dzisiejszego Kowla można datować na epokę brązu. Miasto jest położone ok. 60 km od polskiej granicy w Obwodzie Wołyńskim, nad Turią (dorzecze Prypeci). Liczy 69 024 mieszkańców (dane 2016 r.)

 • Współpraca zagraniczna

  SEVLIEVO

  dodano: 13 lutego 2017
  Sevlievo jest miastem o bogatej i ciekawej historii położonym w centralnej Bułgarii. Obecnie w Sevlievie mieszka ok. 25 tys. osób.
 • Współpraca zagranicznaFlaga Republiki Chińskiej

  JIUJIANG

  dodano: 13 lutego 2017
  Za czasów dynastii Qing, w 1860 r. miasto Jiujiang zostało nazwane międzynarodowym portem. Rok później tereny miasta zostały wydzierżawione przez Wielką Brytanię i inne państwa kolonialne. W marcu 1927 miasto pierwszy raz rewindykowało międzynarodową dzierżawę terenów.
 • Współpraca zagranicznaFlaga Gruzji

  BORJOMI (BORDŻOMI)

  dodano: 13 lutego 2017
  Borjomi (Bordżomi) to małe, gruzińskie miasto, zamieszkiwane przez ok. 13,6 tys. mieszkańców. Miejscowość łączy funkcję uzdrowiska oraz bazy turystycznej dla wypraw po Małym Kaukazie.
 • Współpraca zagranicznaFlaga Ukrainy

  Wyżnica

  dodano: 5 marca 2018

  Obwód czerniowiecki – jeden z 24 obwodów Ukrainy. Leży w południowo-zachodniej części Ukrainy, na południu graniczy z Rumunią i Mołdawią, na zachodzie i północnym zachodzie z obwodem iwanofrankowskim, na północy z obwodem tarnopolskim i chmielnickim, na wschodzie z obwodem winnickim. W dwudziestoleciu międzywojennym jako jedyny obwód znajdował się w granicach Rumunii.