zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

SEVLIEVO

Data dodania: 13 lutego 2017
Sevlievo jest miastem o bogatej i ciekawej historii położonym w centralnej Bułgarii. Obecnie w Sevlievie mieszka ok. 25 tys. osób.
Cofnij

Początki Sevlieva datuje się na X wiek - miasto powstało i pełniło funkcje centrum administracyjnego, wojskowo-strategicznego i gospodarczego regionu. Z wykopalisk archeologicznych wynika, że w średniowieczu w okolicy wyrabiano przedmioty z metalu i ceramiki.
W XIV wieku Sevlievo, dostało się pod panowanie Imperium Osmańskiego i pomimo tego utrzymało rolę centrum administracyjnego do czasu wyzwolenia Bałkanów spod tureckiego panowania. W XIX wieku w okolicach Sevlieva funkcjonowało centrum ruchu narodowo - wyzwoleńczego

Obecnie Sevlievo jest stolicą okręgu administracyjnego obejmującego swoim zasięgiem miasto Sevlievo i 35 wsi, w których w sumie mieszka prawie 45 tys. Ludzi.

Sevlievo może pochwalić się dobrze rozwiniętą infrastrukturą - w mieście funkcjonują przedsiębiorstwa przemysłu metalowego, spożywczego i transportowego oraz istnieje dobrze rozwinięta sieć placówek sportowo-rekreacyjnych.

Zapraszamy na stronę internetową Sevlieva:

Herb Miasta Sevlievo