zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Flaga Ukrainy

Wyżnica

Data dodania: 5 marca 2018

Obwód czerniowiecki – jeden z 24 obwodów Ukrainy. Leży w południowo-zachodniej części Ukrainy, na południu graniczy z Rumunią i Mołdawią, na zachodzie i północnym zachodzie z obwodem iwanofrankowskim, na północy z obwodem tarnopolskim i chmielnickim, na wschodzie z obwodem winnickim. W dwudziestoleciu międzywojennym jako jedyny obwód znajdował się w granicach Rumunii.

Cofnij

Wyżnica – miasto na Ukrainie, w obwodzie czerniowieckim, nad rzeką Czeremosz, siedziba władz rejonu wyżnickiego. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1158, od 1855 siedziba powiatu, status miasta od 1940. Do 1939 r. rumuńska miejscowość przy granicy z Polską na wysokości Kut. Od 1940 r. wraz z całą Besarabią i częścią Bukowiny pod okupacją radziecką. Od 1941 r. ponownie w granicach Rumunii. W wyniku powojennych zmian granic państwowych znalazła się w granicach Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.Ludność miasta liczy około 5000 osób.

Umowa o partnerstwie i współpracy pomiędzy społeczością terytorialną Rejonu Wyżnickiego Obwodu Czerniowieckiego i Gminą Miejską Legionowo została podpisana 28 września 2018r.

Herb Rejony Wyżnickiego Obwodu Czerniowieckiego