zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wszystkie

 • EdukacjaŚlady opon na śniegu.

  Uwaga na trudne warunki na drogach

  dodano: 08 lutego 2021

  Na drogach występują trudne warunki atmosferyczne. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.

 • KomunikatyNa zdjęciu kobieta i mężczyzna z napisem: Tacy ludzie jak Ty zdarzają się raz na dziesięć lat.

  Zostań rachmistrzem spisowym. Nabór kandydatów od 1 lutego

  dodano: 08 lutego 2021
  Roman Smogorzewski - Gminny Komisarz Spisowy w Legionowie ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41 ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 roku spisu powszechnego NSP 2021.
 • EdukacjaNa zdjęciu w centralnym elemencie Wojciech kowalczyk

  Nadzieja w walce z SMA

  dodano: 08 lutego 2021

  Wojtek Kowalczyk to Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Legionowo. W związku z pełnioną funkcją pomaga niepełnosprawnym w ich kontakcie z administracją. Jednak jest również jednym z ambasadorów szerzącym wiedzę o rdzeniowym zaniku mięśni (SMA) i chorych na niego osobach. W ostatnim okresie o tym zagadnieniu oraz o badaniach przesiewowych noworodków i „Projekcie asystentury” wypowiadał się w programie „Między Ziemią a Niebem” na TVP 1.

 • ZdrowieNa zdjęciu policjant pomagający osobie zagrożonej hipotermią.

  Nie bądź obojętny

  dodano: 08 lutego 2021

  Najbliższe prognozy pogody przewidują wysoki spadek temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych, osób starszych i nietrzeźwych, które przebywają na zewnątrz. Każdej zimy wiele osób umiera z wychłodzenia organizmu. Tymczasem wiele z nich można uratować, udzielając choćby podstawowej, pierwszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę, której może grozić wychłodzenie.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Ostrzeżenie meteo.

  Ostrzeżenie: Zawieje/zamiecie śnieżne, intensywne opady śniegu

  dodano: 08 lutego 2021

  Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez opady śniegu oraz wschodni wiatr o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 60 km/h.

 • NGOLaptop na notesach

  Nowości dla NGO i Klubów Sportowych przygotowane przez Fundację Pro NGO

  dodano: 05 lutego 2021

  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoleń dla organizacji pozarządowych.

 • ZdrowieGrafika z napisem - Zmiany w zasadach bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności

  Nowe zasady w reżimie sanitarnym od 12 lutego

  dodano: 05 lutego 2021

  W ramach określonego reżimu sanitarnego administracja rządowa podjęła decyzję o otworzeniu hoteli, stoków, kin, teatrów, basenów. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie. Celem jest powoli i ostrożnie wracać do normalności, stale jednak przypominając, że pandemia trwa. Każdego dnia do szpitali trafiają nowi chorzy, niektórzy przegrywają walkę z wirusem. Pamiętajmy zatem o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Miejmy zdrowie nasze, ale też innych zawsze na pierwszym miejscu.

 • EdukacjaSzczepionka na koronawirusa

  Ruszają szczepienia nauczycieli

  dodano: 05 lutego 2021

  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek (8 lutego) ruszy rejestracja na szczepienia dla nauczycieli. Pierwsze szczepionki zostaną podane pedagogom w piątek (12 lutego). Uprawnionych do szczepień w tej grupie jest ok. 430 tys. osób.

 • SamorządoweNa zdjęciu płk. Kazimierz Przymusiński/Fot. Starostwo Pwoiatowe w Legionowie

  Zmarł płk. Kazimierz Przymusiński

  dodano: 04 lutego 2021

  Z żalem przekazujemy informację, że w dniu wczorajszym (3.02) na wieczną wartę odszedł płk. Kazimierz Przymusiński. Wieloletni Prezes Zarządu Koła Powiatowego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych Rzeczypospolitej Polskiej, podczas okupacji - żołnierz 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK walczący pod pseudonimem „Jastrząb”, odznaczony wieloma medalami za udział w Ruchu Oporu oraz pełną poświęcenia pracę na rzecz społeczności lokalnej.

 • EdukacjaGrafika promująca kampanię - Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku. W tle kominy i lecący z nich dym.

  Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku

  dodano: 04 lutego 2021
  Fundacja PlasticsEurope Polska prowadzi kampanię edukacyjno-społeczną pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”. Przypomina w niej o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu.