zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Wszystkie

 • Komunikaty

  Miejskie imprezy - czekamy na zgłoszenia organizacji i instytucji

  dodano: 04 kwietnia 2019

  Urząd Miasta Legionowo i Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają do współtworzenia świąt naszego miasta: 100-lecie nazwy Legionowo (11.05.2019) oraz XL Dni Legionowa (15.06.2019), które odbywać się będą m.in. na terenie Stadionu Miejskiego i przy Arenie Legionowo.

  więcej
 • Foto: pixabay

  Zbiórka dla Braci Mniejszych

  dodano: 04 kwietnia 2019

  Urząd Miasta Legionowo prowadzi zbiórkę na rzecz czworonożnych przyjaciół. Prosimy o dostarczanie przede wszystkim karmy, posłań oraz pojemników, ale każdy rodzaj wsparcia rzeczowego jest ogromną pomocą.

  więcej
 • Kalendarz wydarzeń79. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

  79. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

  dodano: 04 kwietnia 2019

  Wiosną 1940 r. sowieccy oprawcy zamordowali kilkanaście tysięcy Polaków – oficerów, podoficerów, rezerwistów. Ogrom tragedii nie ominął Legionowa. W Katyniu poległo 87 osób związanych z powiatem legionowskim, wśród nich 46 oficerów i 3 policjantów z Legionowa. W najbliższą niedzielę (7.04) po raz kolejny przedstawiciele samorządu, kombatanci oraz mieszkańcy spotykają się przy pomniku na terenie Parafii Matki Bożej Fatimskiej, aby wspólnie wspominać męstwo i oddanie oraz by pomodlić się w intencji ofiar.

  więcej
 • Kalendarz wydarzeńOczarowani piosenką

  Oczarowani piosenką

  dodano: 03 kwietnia 2019

  Dziesięć lat temu podczas Nocnego Maratonu Piosenki spotkali się harcerze z legionowskiego hufca ZHP wraz z weteranami harcerskich szlaków. Wspólnota piosenki, atmosfera i klimat spotkania zaowocowały warsztatami w trakcie których weterani wspólnie z hufcową młodzieżą śpiewali, uczyli gry na instrumentach i inspirowali do działania. Efekt- Festiwal Wiosenne Czarowanie, 15 maja 2010 roku w legionowskiej „Jedynce”. Na scenie zaprezentowało się kilkanaście zespołów z hufca i miejscowości ościennych. Koncerty zainaugurował zespół Wołosatki z Kielc, od lat będący ostoją piosenki harcerskiej i turystycznej.

  więcej
 • Prace na Husarskiej

  dodano: 03 kwietnia 2019

  Rozpoczynają się prace remontowe na ulicy Husarskiej.

  więcej
 • Środowisko

  Ścieżka edukacyjna „Ptasi azyl"

  dodano: 03 kwietnia 2019

  Ścieżka edukacyjna „Ptasi azyl” znajduje się w kompleksie leśnym przy ulicy Prymasowskiej w Legionowie. Ścieżka została utworzona dzięki zawarciu porozumienia między Gminą Miejską Legionowo a Nadleśnictwem Jabłonna. Realizacja projektu jest odpowiedzią na apele mieszkańców dotyczące zagospodarowania lasu przy ulicy Prymasowskiej. Otwarcie ścieżki już 5 kwietnia o godzinie 12:00.

  więcej
 • Edukacja

  Strajk w oświacie

  dodano: 02 kwietnia 2019

  Czy nauczyciele zastrajkują? Takie pytanie zadają sobie rodzice dzieci uczęszczających do miejskich placówek oświatowych. Trwają rozmowy przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego z rządem. Do ostatniej chwili zapewne nie będzie wiadomo czy nauczyciele zastrajkują. Jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia, strajk rozpocznie się 8 kwietnia. Nie wiadomo ile potrwa.

  więcej
 • EdukacjaPraca na komputerze

  Ostatnie wolne miejsca na weekendowy kurs w ramach projektu "Ja w internecie"

  dodano: 02 kwietnia 2019

  „Ja w Internecie” to program bezpłatnych szkoleń przeznaczonych dla mieszkańców Legionowa powyżej 25-go roku życia, dotyczący umiejętności korzystania z narzędzi dostępnych w sieci.

  więcej
 • Sport

  LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie

  dodano: 02 kwietnia 2019

  „Legionowo. Porusza!” to legionowskie hasło ponownie idealnie oddało klimat LOTTO Poland Bike Marathon. Gigantyczny tłum amatorów dwóch kółek już dziesiąty raz z rzędu zawitał do podwarszawskiego Legionowa. Frekwencja rekordowa. Na starcie pierwszego etapu cyklu wyścigów, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, stanęło prawie 1100 miłośników jazdy na rowerach górskich. To była wymarzona inauguracja jedenastego sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2019.

  więcej
 • Komunikatyszrotówka kasztanowcowiaczka/fot. szrotowek.com.pl

  Pomóżmy kasztanowcom

  dodano: 01 kwietnia 2019
  Zapraszamy mieszkańców Legionowa do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu ochrony kasztanowców „Pomóżmy Kasztanowcom”. Program polega na leczeniu kasztanowców zaatakowanych przez szkodnika - szrotówka kasztanowcowiaczka.
  więcej