zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • ZdrowiePunkt szczepień przeciwko COVID 19

  Ruszają szczepienia w Lodowej Arenie

  dodano: 7 maja 2021

  Gmina Legionowo otrzymała możliwość uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych, który zostanie otwarty 13 maja 2021 roku. Szczepionek jest mniej niż pierwotnie planowano, ale liczymy, że liczba dawek dostarczanych przez rządową Agencje Rezerw Materiałowych będzie systematycznie rosła.

 • ZdrowieGrafika wyróżniająca z napisem: Koronawirus Statystyka w powiecie legionowskim

  [Aktualizacja 05.05] Koronawirus. Statystyka w pow. legionowskim

  dodano: 6 maja 2021

  Poniżej przedstawiamy aktualizowane dane Ministerstwa Zdrowia dla obszaru powiatu legionowskiego.

 • KomunikatyBanknot dwustuzłotowy

  ZUS: Można wnioskować o pomoc w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej

  dodano: 5 maja 2021
  Od 4 maja przedsiębiorcy z ponad 60 branż mogą starać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku i kolejne świadczenie postojowe. Wnioski należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych.
 • KulturaBudynek Muzeum Historycznego w Legionowie.

  Muzeum Historyczne w Legionowie - otwarte dla zwiedzających od 4 maja

  dodano: 4 maja 2021
  Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że od 4 maja 2021 r. Muzeum Historyczne w Legionowie jest otwarte dla gości zwiedzających indywidualnie.
 • ZdrowieNa trawie rozłożony koc, na nim koszyk i jabłka.

  Apel Głównego Inspektora Sanitarnego

  dodano: 30 kwietnia 2021
  Treść apelu:
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  Nieodpłatna pomoc prawna znów stacjonarnie

  dodano: 29 kwietnia 2021
  Od 4 maja br. porady prawne ponownie będą udzielane w formie stacjonarnej, w punktach zlokalizowanych w powiecie legionowskim.
 • KomunikatyKobieta w maseczce, w tle komórki koronawirusa.

  W maju łagodniejsze zasady bezpieczeństwa

  dodano: 28 kwietnia 2021

  Dane z ostatnich dni pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 dają rezultaty. W ostatnim czasie obserwujemy spadek dziennej liczby zachorowań. Jeśli ta tendencja będzie się utrzymywała – w maju restrykcje będą stopniowo łagodzone. Nie oznacza to jednak, że pokonaliśmy koronawirusa. Walka trwa. Dlatego pomimo znoszenia obostrzeń, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa!

 • EdukacjaWejście do Żłobka Miejskiego w Legionowie

  Ulgi za żłobek

  dodano: 27 kwietnia 2021

  Radni podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Legionowo (27.04) uchwalili częściowe zwolnienie z opłat za korzystanie ze Żłobka Miejskiego w Legionowie. Placówka była zamknięta przez 3 tygodnie w związku z pandemią. Za zniżką głosowali wszyscy radni.

 • KulturaGrafika: Komunikat

  Złóż wniosek o stypendium artystyczne

  dodano: 27 kwietnia 2021

  Informujemy, że 30 kwietnia 2021 roku upływa termin składania wniosków o przyznanie stypendiów artystycznych. Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Legionowo przy ul. Piłsudskiego 41, poniedziałek-piątek w godz.: 08:00-16:00.

 • ZdrowieGrafika z napisem - Szczepionka jest darmowa. W tle strzykawka.

  Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

  dodano: 22 kwietnia 2021
  Poniżej przedstawiamy aktualny harmonogram rejestracji oraz informacje dla osób z poszczególnych grup wiekowych.
 • EdukacjaUczeń wypełniający kartę egzaminacyjną

  Zasady organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w latach 2021-2023

  dodano: 22 kwietnia 2021

  Egzaminy zewnętrzne w 2022 r. przeprowadzane na takich samych zasadach jak egzaminy w 2021 r. oraz rezygnacja z progu zdawalności na egzaminie maturalnym z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w 2023 – to najważniejsze rozwiązania ogłoszone dziś, 21 kwietnia przez Ministra Edukacji i Nauki.

 • KORONAWIRUSNa zdjęciu kobieta w maseczce, w tlle komórki koronawirusa.

  Od 26 kwietnia łagodzenie obostrzeń w 11 województwach

  dodano: 22 kwietnia 2021

  Odpowiedzialność Polaków i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 przynoszą coraz lepsze efekty. Dzięki temu, od 26 kwietnia, można będzie poluzować część obostrzeń w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. Ponownie zostaną tam otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone. W pozostałych 5 województwach wszystkie dotychczasowe ograniczenia pozostają bez zmian. Sprawdź, jak będą wyglądały nowe zasady bezpieczeństwa.

 • ZdrowiePunkt Szczepień w Legionowie

  [Aktualizacja 21.04.2021] Organizujemy punkt szczepień

  dodano: 21 kwietnia 2021

  [Aktualizacja 21.04.2021] Legionowski punkt szczepień powszechnych jest gotowy. Dziś mieliśmy kontrolę z Narodowego Funduszu Zdrowia. Punkt ruszy po weryfikacji NFZ i zapewnieniu dostaw szczepionek. Termin jest obecnie nieznany.

 • ZdrowieNa zdjęciu fiolka ze szczepionką

  Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

  dodano: 21 kwietnia 2021
  Program szczepień to nadzieja na to, że w najbliższym czasie pokonamy epidemię. Staramy się być z Narodowym Programem Szczepień o krok przed dostawami, które w najbliższym czasie będą coraz większe. Do 9 maja każdy z nas, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie. Będziemy mogli zarejestrować się na szczepienie zgodnie z nowym harmonogramem – począwszy od 26 kwietnia codziennie uruchamiana będzie rejestracja dla kolejnych roczników. Podjęliśmy decyzję, że każda osoba dorosła będzie mogła skorzystać z niewykorzystanej dawki w punkcie szczepień. Nie chcemy, by jakakolwiek szczepionka się zmarnowała.
 • SportRęce nad siatką. Piłka do siatkówki.

  Współzawodnictwo dzieci i młodzieży oraz zajęcia sportowe na świeżym powietrzu od 19 kwietnia

  dodano: 15 kwietnia 2021
  Rząd zdecydował o otwarciu od 19 kwietnia współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży oraz zajęć sportowych na świeżym powietrzu.
 • KomunikatyKsiążeczki wojskowe.

  Przesunięcie terminu kwalifikacji wojskowej

  dodano: 15 kwietnia 2021

  W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce Wojewoda Mazowiecki podjął decyzję o przesunięciu daty rozpoczęcia prac przez powiatowe komisje lekarskie na terenie województwa mazowieckiego.

 • KORONAWIRUSLodowa Arena w Legionowie.

  Szczepienia? – czekamy na decyzję wojewody

  dodano: 13 kwietnia 2021
  Już od początku kwietnia trwają prace nad uruchomieniem w Legionowie Punktu Szczepień Powszechnych. Wniosek do wojewody został złożony 2 kwietnia, a prace techniczne nad przygotowaniem obiektu ruszyły zaraz po nim. Obecnie oczekujemy na opublikowanie listy punktów szczepień powszechnych. Jeżeli legionowska propozycja spotka się z aprobatą władz województwa i NFZ, pierwsze szczepienia w punkcie, według obowiązujących wytycznych, będą mogły mieć miejsce po 25 kwietnia.
 • EdukacjaGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  Zwolnienie z opłat

  dodano: 13 kwietnia 2021
  Kolejny już lockdown spowodował, że od 27 marca do 18 kwietnia br. zostało ograniczone funkcjonowanie żłobka miejskiego. Z jego usług mogą korzystać jedynie dzieci rodziców wybranych grup zawodowych (m.in. służby mundurowe, służba zdrowia, pomoc społeczna).
 • ZdrowieNa zdjęciu test na koronawirusa

  Kolejny punkt pobrań

  dodano: 9 kwietnia 2021

  Od poniedziałku (12.04) funkcjonował będzie w Legionowie trzeci punkt pobrań, tym razem prowadzony jest on przez firmę Diagnostyka Sp. z o.o. w formie stacjonarnego punktu pobrań, który będzie się znajdował na ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 30.