zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • ZdrowieNa zdjęciu test na koronawirusa

  Kolejny punkt pobrań

  dodano: 9 kwietnia 2021

  Od poniedziałku (12.04) funkcjonował będzie w Legionowie trzeci punkt pobrań, tym razem prowadzony jest on przez firmę Diagnostyka Sp. z o.o. w formie stacjonarnego punktu pobrań, który będzie się znajdował na ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 30.

 • ZdrowieGrafika wyróżniająca z napisem: Koronawirus Statystyka w powiecie legionowskim

  [Aktualizacja 09.04] Koronawirus. Statystyka w pow. legionowskim

  dodano: 9 kwietnia 2021

  [Aktualizacja 24.11.2020] Decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego od 24 listopada stacje epidemiologiczne nie będą podawać komunikatów na temat koronawirusa.

  Poniżej przedstawiamy aktualizowane dane Ministerstwa Zdrowia dla obszaru powiatu legionowskiego.

 • KomunikatyKsiążeczki wojskowe.

  Przesunięcie terminu kwalifikacji wojskowej

  dodano: 8 kwietnia 2021

  W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce Wojewoda Mazowiecki podjął decyzję o przesunięciu daty rozpoczęcia prac przez powiatowe komisje lekarskie na terenie województwa mazowieckiego.

 • ZdrowieGrafika z napisem - Przedłużenie zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia.

  Obostrzenia przedłużone

  dodano: 8 kwietnia 2021

  Choć od kilku dni odnotowujemy mniejszą liczbę zakażeń, to sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywają pacjenci wymagający hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. Dlatego obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia.

 • ZdrowieTrzy osoby na tle budynku Lodowa Arena w Legionowie

  Organizujemy punkt szczepień

  dodano: 7 kwietnia 2021
  Trwają prace organizacyjne nad powstaniem miejskiego punktu szczepień w legionowskiej Lodowej Arenie. Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców i obecną sytuację Urząd Miasta Legionowo wystąpił do wojewody o zgodę na utworzenie punktu szczepień masowych. Punkt ten najprawdopodobniej ruszy już 19 kwietnia i zorganizowany będzie przy współpracy z Zespołem Poradni Specjalistycznych NZOZ "Legionowo".
 • ZdrowieGrafika ze starszą kobietą i napisem - Masz 60 lat lub więcej zgłoś się na szczepienie.

  Trwa rejestracja dla osób 60+

  dodano: 6 kwietnia 2021

  Trwa rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 60 lat i więcej. Nie warto zwlekać: przyjęcie szczepionki jest obecnie jedną z najważniejszych zasad profilaktyki w dobie pandemii.

 • ZdrowieRoll-up z napisem - Punkt pobrań wymazów wkierunku Covid-19.

  Drugi punkt wymazowy

  dodano: 3 kwietnia 2021

  W wyniku rozmów z NFZ, w Legionowie został dziś (3.04.2021 r.) czasowo uruchomiony drugi punkt pobrań materiału biologicznego (pobranie wymazu) do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Punkt ten znajduje się na parkingu P&R przy ul. Szwajcarskiej przy stacji Legionowo Piaski i obsługiwany jest przez Laboratorium Genomika Sp. z o.o.

 • ZdrowieNa zdjęciu strzykawka skierowana w komórkę wirusa. W tle fiolka ze szczepionką.

  Szczepienia – zmiany zasad w II kwartale 2021 r.

  dodano: 31 marca 2021

  Większa liczba punktów szczepień, poszerzenie kadry kwalifikującej i wykonującej szczepienia, a przede wszystkim więcej szczepionek – w II kwartale tego roku wchodzimy w nową fazę realizacji Narodowego Programu Szczepień. W obliczu III fali pandemii COVID-19 musimy działać zdecydowanie.

 • KORONAWIRUSNa zdjęciulekarz trzyma fiolkę ze szczepionką i strzykawkę

  Wznowiona rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów w wieku 70+

  dodano: 30 marca 2021

  Jeśli masz 70 lub więcej lat, możesz znów rejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19. Wznawiamy rejestrację dla osób 70+ od 25 marca, ponieważ szczepionki firm Pfizer i Moderna, przeznaczone dla tego grupy wiekowej, są już dostępne. Nie zwlekaj i zapisz się na szczepienie. Potrzebujesz pomocy w rejestracji? Poproś swoich bliskich o wsparcie.

 • KORONAWIRUSNa zdjęciu karetka

  Dodatkowa karetka dla Legionowa

  dodano: 30 marca 2021

  Od czwartku (1.04) na terenie miasta stacjonować będzie dodatkowa karetka pogotowia ratunkowego. To efekt wspólnych starań samorządu miejskiego, powiatowego oraz ZOZ „Legionowo”, który prowadzi ratownictwo medyczne na terenie naszego powiatu. Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego ma skrócić czas oczekiwania na jego przyjazd, który w związku z pandemią znacznie się wydłużył.

 • ZdrowieNa zdjęciu osoba w kombinezonie ochronnym.

  Zmiana godzin pracy Punktu Diagnostyki Mobilnej COVID-19

  dodano: 26 marca 2021

  W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19 przed funkcjonującym Punktem Diagnostyki Mobilnej w ostatnim okresie pojawiły się długie kolejki. Reagując na sytuację podjęliśmy rozmowy z firmą prowadzącą punkt dzięki czemu wydłużone zostaną godziny jego pracy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ).

 • ZdrowieNa zdjęciu karetka

  Trzeba skrócić czas dojazdu karetek

  dodano: 26 marca 2021

  Dodatkowa karetka pogotowia ratunkowego stacjonująca na terenie miasta potrzebna jest od zaraz. Od kilku dni czas oczekiwania na przyjazd zespołu reanimacyjnego potrafi wynieść nawet godzinę. Dlatego przewodnicząca Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych Rady Miasta Anna Łaniewska złożyła wniosek do Wojewody Mazowieckiego o zapewnienie dodatkowego zespołu ratunkowego dla Legionowa i powiatu. Wniosek poparli radni zasiadający w komisji.

 • ZdrowieNa zdjęciu zmagazynowe maseczki w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej.

  Maseczki dla mieszkańców [Aktualizacja 26.03.2021]

  dodano: 26 marca 2021

  Gmina Legionowo przygotowuje bezpieczny system dystrybucji maseczek chirurgicznych dla mieszkańców przekazanych przez Wojewodę Mazowieckiego. Każdy z mieszkańców otrzyma 4 maseczki.

 • ZdrowieNa grafice napis zaostrzenie zasad bezpieczeństwa

  Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa

  dodano: 25 marca 2021

  W ostatnim czasie obserwujemy wyraźny wzrost zakażeń, któremu towarzyszy zwiększona liczba zajętych łóżek oraz respiratorów i przede wszystkim wzrost liczby zgonów. Obecna sytuacja w Polsce wymaga zdecydowanych działań. Od soboty, 27 marca administracja rządowa wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. Pamiętaj, tylko solidarność i wzajemna odpowiedzialność pozwolą nam pokonać COVID-19. Dlatego ogranicz do minimum kontakty społeczne – jeśli możesz, pracuj zdalnie, a zbliżające się święta wielkanocne spędź w gronie swoich domowników!

 • KomunikatyMężczyzna w maseczce, kaszle.

  [Aktualizacja 22.03] Wydłużenie pracy Punktów Diagnostyki Mobilnej COVID-19

  dodano: 22 marca 2021
  By wyhamować rozprzestrzenianie się koronawirusa i grypy oraz nie zarażać swoich bliskich i osób z otoczenia mieszkańcy Legionowa mogą wykonać testy diagnostyczne i dowiedzieć się czy są zarażeni.
 • EdukacjaGrafika wyróżniająca z napisem - Pilne

  Komunikat dot. zmiany numeru w PM z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

  dodano: 22 marca 2021

  W związku z wyłączeniem pracy sekretariatu spowodowanym kwarantanną pracowników, w terminie 22.03-26.03.2021 r. w celu kontaktu z placówką/dyrektorem przedszkola proszę dzwonić pod numer telefonu 509 626 652 w godz. 8:00-16:00.

 • ZdrowieNa zdjęciu strzykawki oraz szczepionki

  Przyspieszenie rejestracji na szczepienia dla osób 60+

  dodano: 22 marca 2021

  Podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego głównym tematem była aktualna sytuacja epidemiczna w kraju oraz przebieg i efektywność Narodowego Programu Szczepień. Rezultatem rozmów było podjęcie decyzji o przyspieszeniu rejestracji na szczepienia dla osób 60+.