zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na garfice napis - Domowa opieka medyczna, w tle wizerunek lekarza, obok pulsoksymetr

Program Domowa Opieka Medyczna

Data dodania: 26 stycznia 2022

Chcesz, aby lekarz na odległość monitorował stan Twojego zdrowia w czasie chorowania na Covid-19? To możliwe dzięki programowi Domowa Opieka Medyczna (DOM). Już ponad 1 mln osób skorzystało z tej formy pomocy. Lekarze udzielili 130 tys. konsultacji chorym korzystającym z pulsoksymetrów. Konsultanci DOM uratowali życie ok. 6 tys. pacjentów, wzywając karetkę. Jeśli chorujesz na koronawirusa nie zwlekaj i dołącz do programu.

Cofnij

Domowa Opieka Medyczna dla chorych na Covid-19
Monitorowanie stanu zdrowia pacjentów pozostających w izolacji domowej jest konieczne. Dzięki programowi DOM pacjenci z Covid-19, którzy znajdują się w grupie ryzyka, mogą zostać objęci zdalnym nadzorem.

Pulsoksymetr, który trafia do chorych oraz korzystanie ze specjalnej aplikacji PulsoCare pozwala monitorować: poziomu saturacji (czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem), tętno i temperaturę oraz inne objawy.

Do kogo skierowany jest program DOM?
Jeżeli jesteś pacjentem z Covid-19, który ukończył 55 lat:

  • zostaniesz automatycznie włączony do programu Domowej Opieki Medycznej,
  • po stwierdzeniu pozytywnego wyniku testu na Covid-19 otrzymasz pulsoksymetr, który dostarczy pracownik Poczty Polskiej.

Jeżeli jesteś pacjentem z Covid-19, który nie ukończył 55 lat możesz:

Jak działa program DOM?

  1. Pracownik Poczty Polskiej dostarczy do Twojego domu pulsoksymetr.
  2. Będziesz sam dokonywał pomiarów stanu zdrowia z użyciem pulsoksymetru i aplikacji PulsoCare.
  3. Jeżeli nie masz smartfonu lub Internetu, możesz zgłaszać wyniki swoich pomiarów z pulsoksymetru przez telefon podczas rozmowy z automatyczną infolinią (22 256 53 23).
  4. Konsultanci i lekarze na bieżąco monitorują wyniki Twoich pomiarów i w razie konieczności wzywają pogotowie ratunkowe.
  5. W sytuacjach niepokojących objawów, zostaniesz skierowany na zdalną konsultację, która odbywa się w formie teleporady.

System jest nadzorowany w Centrum Kontaktu przez całą dobę, i stanowi wsparcie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Dowiedź się więcej na temat programu Domowej Opieki Medycznej!