zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • ZdrowieStarsza kobieta rozmawiająca przez telefon.

  Ruszyła rejestracja na szczepienie dla osób 70+. Osoby po 80. roku życia nadal mogą się zapisywać

  dodano: 22 stycznia 2021

  Jak przypomina administracja rządowa, dziś (22 stycznia), o godz. 6:00 ruszyły zapisy na szczepienie przeciw Covid-19 dla osób w wieku od 70 do 79 lat. Uruchomiono również nową formę rejestracji przez SMS.

 • ZdrowieGrafika wyróżniająca z napisem: Koronawirus Statystyka w powiecie legionowskim

  [Aktualizacja 22.01] Koronawirus. Statystyka w pow. legionowskim

  dodano: 22 stycznia 2021

  [Aktualizacja 24.11.2020] Decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego od 24 listopada stacje epidemiologiczne nie będą podawać komunikatów na temat koronawirusa.

  Poniżej przedstawiamy aktualizowane dane Ministerstwa Zdrowia dla obszaru powiatu legionowskiego.

 • ZdrowiePostać lekarza pokazana od szyi do pasa.

  Nowy podział pierwszego etapu szczepień

  dodano: 21 stycznia 2021

  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, osoby z chorobami przewlekłymi będą szczepione przeciwko COVID-19 wcześniej – już w etapie I. Administracja rządowa apeluje także do wszystkich, aby przy rejestracji korzystali z infolinii 989 lub rejestrowali się on-line. Jak deklarują, osobom starszym, które mogą mieć problemy z rejestracją przez internet, pomoże Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

 • SamorządoweNa zdjęciu monety ułożone w stosach na stole, obok drewniany domek.

  Prace nad ulgami dla przedsiębiorców

  dodano: 20 stycznia 2021

  Urząd Miasta Legionowo opracował kolejne uchwały skierowane do przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, które najbardziej potrzebują wsparcia z powodu pandemii. W minionym roku były one zawarte w ramach tak zwanego Legionowskiego Pakietu Pomocowego dla Przedsiębiorców (LPPP).

 • EdukacjaNa zdjęciu nauczycielka na tle tablicy

  Nauczyciele z wynikami

  dodano: 18 stycznia 2021

  W ostatnim tygodniu ferii zimowych nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i specjalnych oraz inni pracownicy oświaty, którzy wracają do szkół, mieli przeprowadzone badania na obecność SARS-CoV-2. Były bezpłatne i dobrowolne.

 • KomunikatyWolontariusz z zakupami. Wolontariusz rozmawiający przez telefon.

  Program "Wspieraj Seniora" przedłużony na I kwartał 2021 r.

  dodano: 18 stycznia 2021
  W związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przedłuża realizację programu „Wspieraj Seniora” w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, na I kwartał 2021 r. z ewentualną możliwością wydłużenia jego realizacji o kolejne miesiące, w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju.
 • ZdrowieNa zdjęciukobieta dokonująca zaszczepienia seniorki.

  Legionowo pomoże w transporcie seniorów

  dodano: 14 stycznia 2021

  Od dziś (15.01) rozpoczyna się rejestracja chętnych do zaszczepienia seniorów, którzy ukończyli lub ukończą w 2021 r. 80 lat (roczniki do 1941 r. włącznie). Rejestracja potrwa do 21 stycznia 2021 r. 25 stycznia 2021 r. rozpoczną się szczepienia zarejestrowanych seniorów.

  Miasto pomoże w transporcie seniorów na szczepienia.

 • EdukacjaNa zdjęciu uczeń w maseczce czytający książkę na tle klasy.

  Część uczniów wraca do szkół

  dodano: 13 stycznia 2021

  W związku z powrotem do szkół dzieci z klas I-III odbyło się spotkanie on-line zastępcy prezydenta miasta Piotra Zadrożnego z dyrektorami publicznych placówek oświatowych oraz pracownikami wydziału edukacji. W poniedziałek (18.01) do szkół wróci około 1800 uczniów z 80 oddziałów.

 • ZdrowieNa zdjęciu ramię, w które wkłuwana jest strzykawka z igłą.

  Szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia

  dodano: 12 stycznia 2021

  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Do tej pory zostało wykonanych już ponad 220 tys. szczepień.

 • ZdrowieNa zdjęciu twarz mężczyzny w maseczce.

  Etap odpowiedzialności przedłużony

  dodano: 12 stycznia 2021

  Administracja rządowa poinformowała o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Pamiętajmy, że od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Zbyt wczesne wycofanie obostrzeń, może doprowadzić do drastycznego przyrostu zachorowań. 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym. Przedstawiamy przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia wytyczne oraz harmonogram testowania nauczycieli.

 • NGOBiurko z dwoma laptopami, przy nim dwie pracujące osoby.

  Oferta stowarzyszenia BORIS

  dodano: 07 stycznia 2021

  Stowarzyszenie BORIS informuje organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu legionowskiego o możliwości skorzystania ze wsparcia tarczy antykryzysowej COVID-19. Wsparcie dotyczy organizacji, które jeszcze nie skorzystały z pomocy. Jako Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej stowarzyszenie chętnie pomoże zainteresowanym w sprawdzeniu czy mogą skorzystać oraz pomoże w wypełnieniu wniosku.

 • ZdrowieGrafika promująca akcję #szczepimysię

  Mapa punktów szczepień

  dodano: 07 stycznia 2021

  Na stronach rządowych udostępniono mapę z lokalizacjami punktów szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Lista ma być na bieżąco aktualizowana. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień. Na terenie Legionowa jest obecnie pięć punktów szczepień.

 • KomunikatyNa zdjęciu stragan z warzywami

  Brak opłaty targowej na targowisku i na terenie całego miasta

  dodano: 05 stycznia 2021

  Urząd Miasta Legionowo informuje, że zgodnie z art. 1 pkt 38 ustawy z dnia 9 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r., poz. 2255)

 • KORONAWIRUSTelefon stacjonarny oraz słuchawki. Źródło zdjęcia: gov.pl

  989 - infolinia na temat COVID-19

  dodano: 31 grudnia 2020

  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia od kilkuset do kilkunastu tysięcy połączeń dziennie odbierają konsultanci pracujący na infolinii dotyczącej szczepionek przeciwko COVID-19. Z każdym dniem dzwoniących przybywa. O co pytają? Poniżej przedstawiamy zestaw najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

 • SamorządoweNa zdjęciu od lewej Roman Smogorzewski prezydent miasta, dalej komendant Radosław Parapura. Na drugim planie samochód, na jego masce przekazywane sprzęty.

  Miasto wspiera strażaków

  dodano: 30 grudnia 2020

  Urząd Miasta wsparł w miniony wtorek (29.12) Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej przekazując artykuły niezbędne do działań w trakcie pandemii. W ręce strażaków trafiły kombinezony ochrony biologicznej, kompresy, opaski, opatrunki, maski FPP2, termometry, stetoskop, pulsoksymetr i ciśnieniomierz.

 • EdukacjaGrafika wyróżniająca z napisem - Pilne

  ZSP - koronawirus

  dodano: 21 grudnia 2020
 • ZdrowieNa zdjęciu Punkt Pobrań Drive-Thru/fot. Portal samorządowy

  [Aktualizacja] Mobilny Punkt Pobrań Drive-Thru w Legionowie

  dodano: 18 grudnia 2020

  [Aktualizacja] Firma Diagnostyka Sp. z o.o. poinformowała, że punkt pobrań przy ul. Szwajcarskiej nie będzie już świadczył swoich usług. Cały czas jest dostępny punkt firmy Corten Medic, który działa przy zbiegu ulic Jana III Sobieskiego oraz Jerzego Siwińskiego (droga wewnętrzna).

 • ZdrowieNa grafice napis: dodatkowe zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności

  Kwarantanna narodowa

  dodano: 17 grudnia 2020

  Przerwanie transmisji COVID-19 to jedyny skuteczny sposób na zwycięstwo w walce z koronawirusem. Umożliwi to szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpoczniemy proces szczepień, musimy być szczególnie ostrożni i odpowiedzialni. Do 17 stycznia 2021 r. administracja rządowa przedłuża etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadza dodatkowe ograniczenia. Zamknięcie stoków narciarskich oraz zakaz przemieszczania się w Sylwestra – to niektóre z nich. Sprawdź, jakie zmiany czekają nas po świętach.

 • KomunikatyKatedra Transportu - Badanie ankietowe. Na zdjęciu kobieta w maseczce stoi na przystanku przy autobusie.

  Badanie mobilności mieszkańców wybranych krajów europejskich

  dodano: 14 grudnia 2020
  Pracownicy dydaktyczni Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, University of Žilina, The Institute of Technology and Business in České Budějovice, University of Ljubljana oraz University of Zagreb, prowadzą międzynarodowe badania naukowe, obejmujące Polskę, Czechy, Słowację, Chorwację i Słowenię. Tematem badań są zmiany mobilności mieszkańców, po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.