zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Napis - Przyjmij dawkę przypominającą! Z prawej strony dziecko w maseczce i uniesionym kciukiem do góry

Masz więcej niż 12 lat? Możesz przyjąć dawkę przypominającą szczepionki przeciw Covid-19!

Data dodania: 1 lutego 2022

Od 28 stycznia 2022 r. młodzież, która ukończyła 12. rok życia może zarejestrować się na szczepienie dawką przypominającą. E-skierowanie wystawiane jest automatycznie po 5. miesiącach po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw Covid-19. Nie zwlekaj i już dziś zabezpiecz się na przyszłość.

Cofnij

Zielone światło dla przypominających szczepień dla młodzieży

Zespół ds. Szczepień Ochronnych wydał pozwolenie na szczepienia dawką przypominającą młodzieży. Od 28 stycznia 2022 r. wystawiane są skierowania na tzw. trzecią dawkę dla osób, które ukończyły 12. rok życia. 

Przypominająca szczepionka Pfizera już po 5. miesiącach

Osoby w wieku 12-18 lat przyjmą szczepionkę Pfizer, jako dawkę przypominającą. Warunkiem zgłoszenia się na szczepienie jest odczekanie co najmniej 5. miesięcy od zakończonego procesu szczepienia – dla osób zaszczepionych dwiema dawkami.

Brak kwarantanny po szczepieniu

Kolejna fala zachorowań na koronawirusa powoduje, że coraz więcej osób kierowanych jest na kwarantannę. Możemy to zmienić – nauka stacjonarna przez cały rok ma szansę być realizowana dzięki szczepieniom. Zaszczepiony uczeń nie trafia na kwarantannę, kiedy w klasie lub w grupie pojawia się przypadek zachorowania na Covid-19.

Jak zapisać się na szczepienie?

W prosty sposób możesz dokonać rejestracji na szczepienie:

  • dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989;
  • rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl;
  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień;
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333.

Nie zwlekaj – wybierz dowolny punkt szczepień i chroń całą swoją rodzinę!

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat rejestracji!