zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • ZdrowieMężczyzna siedzący przed laptopem i patrzący w kierunku okna.

  Oświadczenie dot. kwarantanny i izolacji – kiedy muszę o nim pamiętać?

  dodano: 11 grudnia 2020

  Osoby, które są ubezpieczone, a przebywają na kwarantannie lub w izolacji (także domowej), mają prawo do świadczeń chorobowych. Zasadniczo, żeby otrzymać świadczenie, nie ma potrzeby składania oświadczenia. Jednak od tej zasady są wyjątki. Wyjaśniamy jakie.

 • SeniorzySenior i osoba w kombinezonie ochronnym.

  Wojsko połączy na święta

  dodano: 10 grudnia 2020
  Żołnierze Wojska Polskiego w okresie przedświątecznym, od 21 do 24 grudnia br. zorganizują wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi przebywającymi w szpitalach i placówkach opiekuńczych oraz kombatantami, a ich rodzinami i bliskimi.
 • ZdrowieNa zdjęciu osoba pisząca na klawiaturze laptopa.

  Koronawirus - najczęściej zadawane pytania

  dodano: 10 grudnia 2020

  Wiele wątpliwości i setki pytań, na które potrzebujemy odpowiedzi. Co zrobić, jeśli miałem kontakt z osobą, która ma koronawirusa? Co to znaczy bliski kontakt? Problematyczny wynik testu na COVID-19 – co dalej? Odpowiedzi na te i ponad 300 innych pytań znajdziesz na gov.pl/koronawirus. Internet daje też możliwość załatwienia wielu spraw zdalnie. W sieci możesz sprawdzić np. wynik testu na COVD-19, zgłosić informację o kontakcie z zakażonym. Zatem zamiast dzwonić, działaj online. Będzie łatwiej i – co bardzo ważne – nadal bezpiecznie, bo bez wychodzenia z domu.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  PSSE: Wprowadzono system SEPIS

  dodano: 09 grudnia 2020
  PSSE w Legionowie informuje, że w związku z wprowadzeniem systemu SEPIS (System Ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej) wszystkie sprawy związane z COVID-19 należy zgłaszać:
 • ZdrowieWykonywanie zastrzyku w ramię.

  Program Szczepień Przeciw COVID-19 - konsultacje ministerstwa zdrowia

  dodano: 08 grudnia 2020

  Rząd ogłosił projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19. Zgodnie z jego założeniami dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać osoby dorosłe oraz dzieci w wieku od 12 lat. Do 12 grudnia każdy może zgłosić swoje uwagi do projektu. Z kolei 15 grudnia rząd planuje przyjąć gotową strategię.

 • ZdrowieGrafika promująca wsparcie psychologiczne on-line z napisem: Wsparcie i anonimowość - Skorzystaj z pomocy - Darmowa rejestracja.

  Wspracie psychologiczne dla mieszkańców Mazowsza

  dodano: 07 grudnia 2020

  Fundacja ADRA Polska i należący do niej portal Grupawsparcia.pl wraz z partnerem akcji Fundacją PZU serdecznie zapraszają mieszkańców województwa mazowieckiego do wzięcia udziału w grupach wsparcia on-line, w celu zadbania o swoją kondycję psychiczną i dobre samopoczucie.

 • ZdrowieNa zdjęciu twarz mężczyzny w maseczce.

  Etap odpowiedzialności

  dodano: 30 listopada 2020

  Od soboty, 28 listopada administracja rządowa wprowadziła nowe zasady i ograniczenia. W ścisłym reżimie sanitarnym będą  funkcjonowały sklepy oraz usługi w galeriach i parkach handlowych. Dopuszczono funkcjonowanie bibliotek. W wigilię, 24 grudnia, zrezygnowano z godzin dla seniora.

 • ZdrowieNa zdjęciu papierowe ludziki, domki i komórka koronawirusa.

  Przebyłeś COVID-19? Sprawdź, jak samodzielnie dojść do formy po chorobie

  dodano: 25 listopada 2020

  Powrót do pełni zdrowia po przebyciu koronawirusa może zająć sporo czasu. Fakt, że objawy i powikłania choroby są różnorodne, powoduje dodatkowy niepokój. Krajowa Izba Fizjoterapeutów przygotowała we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) broszurę „Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19”. Znajdziesz w niej ćwiczenia, które pomogą Ci w powrocie do pełni zdrowia. A także informacje, na co zwracać szczególną uwagą podczas rekonwalescencji.

 • KORONAWIRUSNa zdjęciu kobieta w maseczce oraz komórka koronawirusa.

  Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji!

  dodano: 24 listopada 2020

  Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku – to objawy, które powinny skłonić Cię do działania. Najważniejsza jest samoizolacja i telefon do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Od jego decyzji zależy dalsze postępowanie.

 • ZdrowieNa zdjęciu komórki wirusa.

  Kolejne kroki w walce z koronawirusem

  dodano: 21 listopada 2020

  Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, Premier przedstawił kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej. 

 • ZdrowieNa zdjęciu mama z dzieckiem - dziewczynką, siedzące przy laptopie.

  Twoje dziecko zostało objęte kwarantanną lub izolacją? Dowiedz się jak postępować

  dodano: 18 listopada 2020

  Jeżeli Twoje dziecko miało bliski kontakt z osobą zarażoną koronawirusem – zostaje objęte kwarantanną. Jeżeli natomiast ma pozytywny wynik testu – nałożona jest na niego izolacja. W obydwu przypadkach przysługuje Ci prawo do zasiłku i wolne w pracy z tytułu opieki nad dzieckiem.

 • ZdrowieNa zdjęciu postacie wycięte z kartki papieru. Źródło zdjęcia - gov.pl.

  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kwarantannie

  dodano: 16 listopada 2020

  Kwarantanna to termin, który towarzyszy nam na co dzień od początku epidemii koronawirusa. Żeby rozwiać wątpliwości, zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje na ten temat. Podstawowym celem kwarantanny jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny! To od Twojego postępowania zależy bezpieczeństwo innych osób.

 • SportGrafika wyróżniająca - Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie. W tle mapa Polski i przekreślony symbol koronawirusa.

  Regulacje dotyczące organizacji imprez i zawodów sportowych

  dodano: 13 listopada 2020

  Od soboty, 7 listopada, weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 • KomunikatyGrafika Cyfrowy Wolonariusz. Co należy zrobić żeby zostać cyfowym wlonariuszem.

  Dołącz do pomocy seniorom

  dodano: 13 listopada 2020

  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii. Aby ograniczyć ryzyko zarażenia się koronawirusem seniorów, powołano do życia mechanizm, który łączą osoby chcące pomóc osobom po 75 roku życia, a które potrzebują wsparcia. W akcje zaangażowany jest także Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie, który na co dzień udziela pomocy osobom potrzebującym.

 • KomunikatyStarszy mężczyzna - senior w maseczce. Źródło zdjęcia: pixabay.com.

  Wsparcie dla Seniorów - oferta Urzędu i NGO dla osób starszych

  dodano: 13 listopada 2020

  Seniorze, uważaj na siebie! W dużych skupiskach ludzi koronawirus i inne wirusy łatwiej się rozprzestrzeniają. Dlatego też – ogranicz wyjścia z domu i unikaj miejsc publicznych. Poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach. Skorzystaj z infolinii, dzięki której otrzymasz pomoc w zrobieniu zakupów.