zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Dwa długopisy obok dokumentów

Od 15 grudnia obowiązują nowe obostrzenia antycovidowe

Data dodania: 15 grudnia 2021

Zmniejszenie do 30% limitu miejsc udostępnianych publiczności w kinach, teatrach, filharmoniach i operach oraz zakaz konsumpcji podczas seansu w kinie – to nowe obostrzenia antycovidowe, które wchodzą w życie 15 grudnia br. Do ww. limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego certyfikatu, negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia o powrocie do zdrowia w związku z Covid-19.

Cofnij

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, opublikowaną w Dzienniku Ustaw (poz. 2311), zmiany będą obowiązywały do 31 stycznia 2022 r. ​

Nowelizacja rozporządzenia wprowadza następujące zmiany:

  1. W kinach obowiązuje limit 30 proc. obłożenia widowni, bez udostępniania miejsc siedzących obok siebie, oraz obowiązek zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków podczas seansu.
    • Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego certyfikatu, negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia o powrocie do zdrowia w związku z Covid-19.
  2. Limit 30 proc. obłożenia widowni bez udostępniania miejsc siedzących obok siebie obowiązuje również w teatrach, operach, filharmoniach, domach i ośrodkach kultury, a także podczas koncertów i widowisk cyrkowych.
    • Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego certyfikatu, negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia o powrocie do zdrowia w związku z Covid-19.

Nadal obowiązuje limit – jedna osoba na 15 m² w przestrzeniach zamkniętych bez wyznaczonych miejsc dla publiczności – na koncertach, w domach kultury, bibliotekach, muzeach i galeriach sztuki.

Przejdź do rozporządzenia.

źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego