zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KomunikatyGrafikawyróżniająca z napisem - Komunikat

  Obwieszczenie

  dodano: 26 października 2020

  Obwieszczenie Prezydenta Miasta Legionowo w sprawie ponownego wyłożenia do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Legionowo dla obszaru tzw. "Śródmieścia Legionowa".

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Pilne

  Urząd Miasta - koronawirus

  dodano: 26 października 2020

  Urząd Miasta informuje, że u jednego z pracowników ratusza potwierdzono testem obecność wirusa SARS-CoV-2. Od razu po powzięciu tej informacji, zlecono dezynfekcję pomieszczeń, w którym pracuje ta osoba. Jednocześnie zwrócono się e-mailowo do PSSE z prośbą o przyspieszenie niezbędnych procedur w celu ewentualnego dalszego działania.

 • ZdrowieNapis COVID-19 na tle graficznego ujęcia Ziemi.

  Kolejne zasady bezpieczeństwa

  dodano: 23 października 2020

  W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną rząd wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa. Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Administracja rządowa uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym.

 • KomunikatyMężczyzna z wyciągniętą dłonią. Na niej rękawiczka i napis: Stop Covid-19

  Zmiana w informowaniu o nałożeniu kwarantanny!

  dodano: 19 października 2020
  Od 19.10.2020 r. decyzje o nakładaniu kwarantanny będą przekazywane ustnie. Zostaje zniesiona forma pisemna.
 • SportBudynek basenu Wodne Piaski w Legionowie

  Funkcjonowanie pływalni Wodne Piaski

  dodano: 19 października 2020

  KZB Legionowo informuje, że zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów z 16.10.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Pływalnia Wodne Piaski jest czynna, choć w ograniczonym zakresie.

 • SamorządoweNa zdjęciu budynek Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie

  Informacje dot. pracy OPS

  dodano: 19 października 2020

  W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych zachorowań i rozprzestrzenianie się wirusa w Ośrodku Pomocy Społecznej w Legionowie, Filii Ośrodka oraz w dziale dodatków mieszkaniowych wprowadza się szczególne zasady pracy oraz przyjmowania interesantów od dnia 19.10.2020 r. do odwołania.

 • KomunikatyGrafika z napisem: Komunikat

  Legionowo w czerwonej strefie – informacje o miejskich instytucjach

  dodano: 19 października 2020
  W związku z włączeniem powiatu legionowskiego do strefy czerwonej w czasie pandemii wirusa COVID-19 zmienią się zasady funkcjonowania instytucji kultury i niektórych instytucji miejskich. Poniżej znajda Państwo wszelkie niezbędne informacje:
 • EdukacjaGrafika wyróżniająca z napisem - Pilne

  [Aktualizacja, 18.10] Koronawirus w II LO

  dodano: 18 października 2020
 • ZdrowieNa zdjęciu osoba trzyma termometr

  Jak się zachować kiedy mam objawy COVID-19?

  dodano: 16 października 2020

  Jeśli masz objawy infekcji m.in.: gorączkę, kaszel, odczuwasz duszność lub straciłeś węch lub smak i podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem (wirusem SARS-CoV-2), nie idź do pracy, pozostań w domu i umów telefonicznie termin teleporady lub porady u lekarza POZ.

 • KomunikacjaGrafika wyróżniająca z napisem - Ważne WTP - DKM

  Obostrzenia w komunikacji

  dodano: 16 października 2020

  Od soboty 17 października do czerwonej strefy epidemicznej włączona zostaje powiat legionowski i Warszawa. W związku z tym w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego i Darmowej Komunikacji Miejskiej Legionowo będzie mogło podróżować tyle osób, ile wynosi 30 proc. wszystkich miejsc – siedzących i stojących – w pojeździe. Połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

 • ZdrowieGrafika informująca o wprowadzeniu strefy czerwonej w Legionowie od 17 października

  Legionowo w czerwonej strefie

  dodano: 15 października 2020

  Podczas dzisiejszej (15.10) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o wprowadzeniu strefy czerwonej w ponad stu powiatach. Wśród tych do niej włączonych znalazł się również powiat legionowski. W związku z tym zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, które będzie obowiązywać od 17 października, wprowadzone zostaną bardziej restrykcyjne zasady.

 • ZdrowieNa zdjęciu senior w maseczce, autor: Bicanski

  Godziny dla seniorów wracają od 15 października

  dodano: 12 października 2020

  Godziny dla seniora w sklepach, aptekach i drogeriach, zaostrzone zasady epidemiczne w placówkach opieki i domach pomocy społecznej, a także samoizolacja osób powyżej 70. roku życia – to wprowadzone przez rząd nowe zasady wsparcia osób starszych. Ta grupa społeczna jest najbardziej narażona na ryzyko zakażenia koronawirusem. Dlatego też apelujemy o szczególną ostrożność, stosowanie zasady „dezynfekcja – dystans – maseczka” i solidarność z seniorami!

 • ZdrowieZdjęcie ze spotkania sztabu kryzysowego

  Spotkanie sztabu kryzysowego

  dodano: 09 października 2020

  W związku z dynamicznym przyrostem zachorowań na COVID-19 oraz zmianami w reżimie sanitarnym przedstawionymi przez administrację rządową odbyło się spotkanie miejskiego sztabu kryzysowego w Legionowie (9.10). Została na nim przeanalizowana bieżąca sytuacja na terenie miasta, omówiono również nowe obowiązki wynikające ze zmiany przepisów wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia.

 • ZdrowieNa grafice informacja o objęciu Legionowa żółtą strefą i obowiązkiem noszenia maseczek

  Żółta strefa zakażeń COVID-19 na terenie całego kraju

  dodano: 08 października 2020

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że cała Polska została objęta obostrzeniami takimi jak w żółtej strefie epidemii koronowirusa. W związku z tym na terenie kraju będą funkcjonowały dodatkowe obostrzenia i zasady bezpieczeństwa. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do wszystkich zasad sanitarnych.

 • EdukacjaGrafika wyróżniająca z napisem Pilne

  [Aktualizacja] Koronawirus w SP nr 7 i PM nr 7

  dodano: 07 października 2020

  Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 7 i Przedszkola Miejskiego nr 7 informują, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie przekazała w dniu dzisiejszym (7.10) informację o stwierdzeniu pozytywnego wyniku testu SARS-COV-2 u zatrudnionego w obydwu placówkach pracownika.

 • KomunikatyWażna informacja dla rolników – zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

  Uwaga! Zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

  dodano: 01 października 2020
  W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID-19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych.
 • KomunikatyUrząd Miasta Legionowo czynny w poniedziałki do godz. 18:00

  Poniedziałki do 18:00

  dodano: 01 września 2020

  Od 7 września włącznie, godziny pracy Urzędu Miasta w poniedziałki zostają wydłużone do 18:00.