zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciulekarz trzyma fiolkę ze szczepionką i strzykawkę

Wznowiona rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów w wieku 70+

Data dodania: 30 marca 2021

Jeśli masz 70 lub więcej lat, możesz znów rejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19. Wznawiamy rejestrację dla osób 70+ od 25 marca, ponieważ szczepionki firm Pfizer i Moderna, przeznaczone dla tego grupy wiekowej, są już dostępne. Nie zwlekaj i zapisz się na szczepienie. Potrzebujesz pomocy w rejestracji? Poproś swoich bliskich o wsparcie.

Cofnij

Jak można zarejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19?
Seniorze, pamiętaj, że nie musisz wychodzić z domu żeby zarejestrować się na szczepienie. Możesz to zrobić zdalnie: telefonicznie lub przez internet. Jeżeli potrzebujesz pomocy w rejestracji poproś bliskich lub sąsiada. Na pewno w swoim otoczeniu znajdziesz pomocną dłoń, która okaże Ci wsparcie. Zobacz jak możesz się zapisać:

  • Zarejestruj się przez infolinię 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.
  • Zarejestruj się on-line na pacjent.gov.pl – po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały,  możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.
  • Wyślij SMS – przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy. Na numer 880 333 333 wyślij wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.

  • Zarejestruj się w punkcie szczepień – to kolejny, dostępny sposób. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

Seniorze, zadbaj o siebie i swoich najbliższych
Szczepionka daje nadzieję na powrót do normalności, ale szanse na to będą tym większe, im więcej osób przyjmie preparat. Pandemia nie zwalnia, przeciwnie ponownie odnotowujemy spore wzrosty liczby osób zakażonych, ale też i tych, którzy przegrali walkę z chorobą. Nie zwlekaj – przyjmij szczepionkę, aby uchronić siebie i swoich najbliższych.