zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Prezentacja książki „Mrok zachodu” po „Świetle wschodu”

26 kwietnia 2024
MOK Legionowo, ul. Norwida 10
20:00

Prezentacja książki Adama Hellera i Izabeli Stanek „Mrok zachodu” po „Świetle wschodu”. Gość specjalny - bard Aleksander Bal.

Wstęp wolny!

„Mrok zachodu” to druga część powieściowej trylogii; o części pierwszej rozmawialiśmy w MOK-u ponad rok temu. Od tamtego czasu nasze postrzeganie konfliktu na osi Wschód-Zachód, o którym powieść traktuje, zmieniło się nieco. Nieodległa w czasie historia jest przedmiotem książkowej narracji - ale może też stać się przedmiotem rozmowy. Do takiej rozmowy o dziejach, wartościach i konfliktach Państwa zapraszamy.

Można też będzie porozmawiać z autorami powieści – Izabelą Stanek i Adamem Hellerem – o założonym przez nich niedawno wydawnictwie literackim „I się wydało”. To niewielkie przedsięwzięcie jest na legionowskim rynku księgarskim samotną, ale cenną jaskółką, zwiastującą, być może „literacką wiosnę” w naszym mieście.

Będzie też niepowtarzalna okazja posłuchania pieśni barda, emigranta z Białorusi, Aleksandra Bala.

Plakat informujący o prezntacji książki