zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Schwarzcharakterki – spektakl

21 kwietnia 2024
Poczytalnia, ul. Tadeusza Kościuszki 8A
19:00
„Bądź przyjemna”, „złość piękności szkodzi”, „jaka nieelegancka mowa”, „taka pani niemiła” – znacie to skądś? Czy zdarza się, że przez tłumione emocje mózg wam czasem eksploduje?

A może zastygłe w bezradnym otępieniu szukacie ukojenia w dziesiątym pączku z lukrem? Zamiast gadać pod nosem, beblać, bełkotać same do siebie – dołączcie do nas: antybohaterek. Uwolnijmy frustrację. Ten gniew. Pozwólmy sobie na to, a świat nabierze nowych barw. Serio.

Zapraszamy na „Schwarzcharakterki” – spektakl, który łącząc elementy stand-up’u, czarnej komedii i groteski, opowiada o kobiecym prawie do bycia sobą w gniewie. Postaci nie wpisują się w stereotyp łagodnej kobiecości, z różnych powodów mają dość, ich ciała krzyczą, a tłumiona przez lata złość domaga się uwagi. Przyjrzymy się nadużyciom wobec kobiet; nadużyciom, które są usprawiedliwiane tradycją, które od tylu lat bywają standardem traktowania, które są tolerowane obyczajowo.

Przygotujcie się na pełen autoironii, tragikomiczny rollercoaster. Aktorki staną w obronie podstawowego prawa swoich postaci – do wyrażania siebie.

„Schwarzcharakterki” w reżyserii Julii Mark to druga, po kieleckiej prapremierze, inscenizacja błyskotliwego, przewrotnego tekstu Martyny Wawrzyniak, który w 2021 roku znalazł się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Muzykę napisał Wiktor Stokowski („Pożar w Burdelu”). W role antybohaterek wcielają się Hanka Chojnacka – Gościniak i Katarzyna Anzorge.


Bilety: ekobilet.pl

Plakat informujacy o przedstawieniu