zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Drzwi samochodowe z napisem straż miejska

Strażnicy miejscy w akcji

Data dodania: 1 lutego 2024

Na przestrzeni ostatnich dni Straż Miejska w Legionowie podjęła kilka interwencji, które odbiły się echem w lokalnych mediach. W przypadku pierwszej z nich chodziło o udaremnienie kradzieży oraz powstrzymanie bójki. W drugim przypadku działania monitoringu miejskiego skoordynowane z patrolem straży umożliwiły pomoc półprzytomnej nastolatce.

Cofnij

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w centrum Legionowa. Akcja podjęta została w związku z bójką oraz szarpaniną przed jedną z drogerii, zauważoną w trakcie rutynowego patrolu. Ostatecznie okazało się jednak, że sprawa dotyczyła kradzieży. Na miejscu interweniowały również policja oraz pogotowie. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Drugie zdarzenie miało miejsce w okolicach ronda Poniatowskiego oraz stacji Legionowo Przystanek. Dwóch młodych mężczyzn ciągnęło półprzytomną nastolatkę w kierunku peronów. Pozostawiając ją tam, oddalili się z miejsca zdarzenia. Sytuację zaobserwował, a następnie śledził operator monitoringu miejskiego, który nie wiedząc w jakim stanie jest dziewczyna oraz jakie były intencje prowadzących ją mężczyzn poinformował Straż Miejską, pogotowie i policję. Patrol natychmiast podjął interwencję. Po dotarciu miejsce funkcjonariusze ustalili, że nastolatka nie może stać o własnych siłach i wymaga specjalistycznej opieki. Wezwany zespół ratownictwa medycznego przetransportował ją do szpitala.

Interwencje podejmowane przez straż miejską często umykają większości z nas w związku z ich codziennością i naturalnym realizowaniem zadań. Jednak podkreślić należy, że w większości przypadków jesteśmy pierwsi na miejscu zdarzenia. Mieszkańcy bardzo często najpierw kontaktują się właśnie z nami, gdyż wiedzą, że otrzymają niezbędną pomoc a my będziemy również w stanie powiadomić pozostałe służby. Realizujemy w ten sposób nasz podstawowy cel – bycie skuteczną, wsłuchującą się w mieszkańców jednostką, szerzej patrzącą i czuwającą nad wydarzeniami na terenie miasta – mówi Adam Nadworski, komendant Straży Miejskiej w Legionowie.