zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

W trosce o bezpieczeństwo

Data dodania: 5 grudnia 2023

Mając na względzie pieszych, a zwłaszcza dzieci, Straż Miejska w Legionowie zwróciła się do starostwa powiatowego o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Sobieskiego.

Cofnij

W niedzielę 12 listopada na przejściu dla pieszych miało miejsce wydarzenie, które zostało zgłoszone do legionowskiej straży. Rodzice dziecka przechodzącego na pasach na ulicy Sobieskiego 65 zwrócili uwagę na to, że by uniknąć potrącenia musiało ono zbiec z jedni. Podobne niebezpieczne sytuacje zgłaszali również inni mieszkańcy. Okazuje się, że na wspomnianym przejściu przez jezdnię dochodzi często do sytuacji niebezpiecznych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Straż Miejska w Legionowie zwraca się z prośbą o rozważenie możliwości zastosowania aktywnego przejścia dla pieszych na ul. Jana III Sobieskiego 65 w Legionowie lub innego rozwiązania komunikacyjnego, które wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych korzystających z tego przejścia. - zwraca się w piśmie do Starosty Legionowskiego Sylwestra Sokolnickiego Komendant Straży Miejskiej w Legionowie Adam Nadworski.

Zastosowanie aktywnego przejścia dla pieszych może być jednym z połączonych rozwiązań, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Aktywne przejście dla pieszych to oznakowane przejście wyposażone w specjalne elementy ostrzegawcze, takie jak sygnalizatory świetlne lub sygnalizatory dźwiękowe, które zwiększają uwagę kierowców i zachęcają do zatrzymania się. Legionowo jest miastem bezpiecznym, nie zanotowano tu w ostatnich latach żadnych wypadków śmiertelnych. Ulica Sobieskiego pozostająca pod zarządem starostwa jest jedną z głównych dróg, z których korzystają kierowcy. Poprawa widoczności pieszego byłaby więc wskazana.

Jak informuje Starostwo Powiatowe, w przyszłorocznym budżecie planowane jest uwzględnienie środków finansowych na wykonanie przebudowy wybranych przejść dla pieszych. Starosta Sokolnicki deklaruje też rozważenie możliwości zastosowania rozwiązań komunikacyjnych poprawiających bezpieczeństwo pieszych we wskazanej lokalizacji.