zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Jak postępować z odpadami w czasie trwania pandemii

  dodano: 8 kwietnia 2020

  Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Tarcza antykryzysowa -NGO

  dodano: 8 kwietnia 2020
  Jesteś organizacją pozarządową i potrzebujesz wsparcia w realizacji celów statutowych? Te rozwiązania są dla Ciebie!
 • EdukacjaUczeń podczas nauki na komputerze

  Komputery dla uczniów i nauczycieli

  dodano: 7 kwietnia 2020

  Z powodu epidemii koronawirusa szkoły są zamknięte, a nauczanie odbywa się w formie zdalnej. Jednak nie wszyscy uczniowie mają dostęp do komputerów, zwłaszcza gdy mają rodzeństwo, a rodzice pracują zdalnie z domu, używając jedynego, domowego komputera. Dlatego wychodząc naprzeciw ich potrzebom Urząd Miasta Legionowo wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Cyfryzacji w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na kwotę ponad 86 tys. zł na sprzęt komputerowy.

 • KomunikatyBrama cmentarza parafialnego/fot. Gazeta Powiatowa

  Cmentarz parafialny zamknięty do odwołania

  dodano: 6 kwietnia 2020

  W związku z rozpowszechnianiem się zakażeń koronawirusa i wdrożeniem procedur związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zarządca Cmentarza Parafialnego w Legionowie zdecydował o zamknięciu go do odwołania dla odwiedzających od dnia 4 kwietnia br.

 • KORONAWIRUSCentrum Komunikacyjne w Legionowie

  Dezynfekcje dworca

  dodano: 6 kwietnia 2020

  Centrum Komunikacyjne to miejsce przesiadkowe dla wielu mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego. Jednakże w związku z obecną sytuacją pandemii jest to również miejsce pod specjalnym nadzorem. KZB Legionowo Sp. z o.o. jeszcze w marcu podjęła w związku z tym działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka dla odwiedzających.

 • KomunikatyOgłoszenie

  Zamknięcie PSZOK od dnia 16.03.2020.r. do odwołania

  dodano: 6 kwietnia 2020

  W związku z zaistniałą sytuacją związaną z pandemią koronawirusa informujemy o zamknięciu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) od dnia 16.03.2020.r. do odwołania.

 • KORONAWIRUSGrafika wyróżniająca: Rynek on-line Legionowo w ramach akcji #zostanwdomu

  Rynek on-line #zostanwdomu

  dodano: 6 kwietnia 2020

  Świeże warzywa, wiejskie jajka lub ciasta domowej roboty. Coraz bardziej zaczyna nam brakować oferowanych na targowisku produktów. Chcąc wesprzeć lokalnych sprzedawców i ułatwić klientom dotarcie do nich, uruchamiamy na naszej stronie formularz kontaktowy.

 • KORONAWIRUSAkcja dezynfekcji przystanków

  Rusza akcja dezynfekcji

  dodano: 3 kwietnia 2020

  W związku z wyjątkową sytuacją pandemii Urząd Miasta Legionowo zlecił zdezynfekowanie wiat przystankowych, poręczy i paneli wind. Prace rozpoczną się dziś (03.04) w godzinach nocnych zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Działania mają na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym.

 • KORONAWIRUSSzczęśliwe dziecko spożywające kanapkę/fot. freepik

  Obiady dla dzieci

  dodano: 3 kwietnia 2020

  W związku z zamknięciem szkół i placówek oświatowych, Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie zapewni uczniom jeden gorący posiłek na podstawie wydanej decyzji administracyjnej w formie cateringu wraz z dowozem.

 • KomunikatyKomunikat

  Czasowa zmiana godzin otwarcia apteki, ul. Zegrzyńska 115

  dodano: 3 kwietnia 2020

  W dniach 1-30.04.2020 r. nastąpi zmiana godzin otwarcia apteki w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 115.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Bezpłatna pomoc prawna przez Internet

  dodano: 2 kwietnia 2020

  W związku z przeciedziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19 pomoc prawna będzie udzielana przez Internet. Szczegóły na grafice poniżej.

 • KomunikatyWażne

  Informacja dot. prowadzonych postępowań - projekty miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

  dodano: 2 kwietnia 2020

  Uprzejmie informuję, że na podstawie art. 15 zzs ust.1 pkt 10 ustawy z dnia 2 marca 2020 roku (Dz. U z 2020r., poz. 374, 567, 568) o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych bieg terminów w postępowaniach:

 • KORONAWIRUSWażne

  Termin opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego przesunięty

  dodano: 1 kwietnia 2020

  Informujemy, że termin uiszczenia opłaty z tytułu użytkowania wieczystego został wydłużony do 30 czerwca 2020 r. zgodnie z art. 15j „Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw”.

 • KORONAWIRUSPilne

  Kolejne kroki w walce z koronawirusem

  dodano: 31 marca 2020

  Wprowadzono kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

 • SamorządoweOświadczenie

  Oświadczenie ws. przeprowadzenia wyborów prezydenckich

  dodano: 30 marca 2020

  Szanowni Państwo,

  Ustawa Kodeks Wyborczy zobowiązuje mnie do zorganizowania i przeprowadzenia wyborów. Jako doświadczony samorządowiec, wsłuchujący się w głos mieszkańców, czując odpowiedzialność za ich zdrowie i bezpieczeństwo w związku z obecną sytuacją uważam, że przeprowadzenie wyborów w terminie 10 maja stanowi poważne zagrożenie.

 • EdukacjaKomunikat

  Stypendia artystyczne

  dodano: 30 marca 2020
  W związku ze stanem epidemii koronawirusa panującej w całym kraju, dopuszczona zostaje dodatkowa forma składania wniosków o przyznanie stypendium artystycznego dla osób szczególnie wyróżniających się w dziedzinie twórczości artystycznej. Na czas trwania problemu należy składać dokumenty, wraz z załącznikami, w formie skanu na adres mailowy: kancelaria@um.legionowo.pl (oryginały będą wymagane w późniejszym terminie). Wnioski niezmiennie należy składać do 30 kwietnia br.
 • KomunikatyParafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Jana Kantego/Fot. jankantylegionowo.pl

  Msza święta online. Gdzie oglądać transmisję z Legionowa?

  dodano: 30 marca 2020

  W związku z zaistniałą sytuacją legionowskie parafie zapraszają na transmisje online nabożeństw na swoich kanałach na YouTubie. Jednocześnie ze względu na ograniczenia platformy zwracają się z prośbą o subskrypcje. W Internecie możemy na żywo obejrzeć msze z Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Jana Kantego oraz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Targowisko nadal zamknięte

  dodano: 30 marca 2020

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie działając w ochronie zdrowia publicznego mieszkańców powiatu, podtrzymuje decyzję o zasadności zamknięcia Targowiska Miejskiego w Legionowie dla handlu obwoźnego.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Kwarantanna graniczna

  dodano: 30 marca 2020

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie informuje, że wprowadzaniem danych osób objętych kwarantanną graniczną do systemu EWP (informacje dla policji i inspekcji sanitarnej) zajmuje się Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Wojewódzkiego, właściwy terenowo dla miejsca przekroczenia granicy.

 • KORONAWIRUSAmbulans/fot. gazeta miejscowa.pl

  Podziękowania i apel legionowskich ratowników oraz NZOZ Legionowo

  dodano: 26 marca 2020

  Drodzy Państwo, wobec stanu epidemii wirusa COVID-19 (koronawirus), chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc materialną jakiej doświadczamy każdego dnia od mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Nikt z nas nie potrafi przewidzieć czasu trwania aktualnego stanu epidemiologicznego, który wymusza na nas stosowanie wyspecjalizowanych środków ochrony indywidualnej.