zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KORONAWIRUSPilne

  Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem od 25.03

  dodano: 24 marca 2020

  Ministerstwo Zdrowia przedstawia w skrócie nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.

 • KORONAWIRUSHufiec ZHP Legionowo

  #Stołeczniprzymaszynach

  dodano: 24 marca 2020

  Hufiec ZHP Legionowo włączył się do akcji domowego szycia maseczek #stołeczniprzymaszynach. W ten sposób pełnoletni harcerze pełnią służbę i pomagają potrzebującym w trakcie pandemii.

 • KORONAWIRUSOśrodek Pomocy Społecznej w Legioowie logotyp

  Ciepłe posiłki dla seniorów z dostawą do domu

  dodano: 23 marca 2020

  W tym szczególnym okresie Ośrodek Pomocy Społecznej szczególnie skupia się na pomocy seniorom i samotnym osobom starszym. Od dziś (23.03) dzięki pomysłowi Anny Brzezińskiej, dyrektor OPS w Legionowie, rusza dowóz posiłków właśnie dla nich. Rozwozić je będą Wojska Obrony Terytorialnej z pomocą pracowników OPS.

 • KomunikatyPotrzebujemy Ciebie plakat promujący

  Akcja - Potrzebujemy Ciebie

  dodano: 23 marca 2020
  „W obliczu panującej sytuacji potrzebujemy każdych rąk do pracy na terenie całej Polski!" - z takim apelem do rozpowszechnienia zwróciła się do nas Polska Grupa Farmaceutyczna.
 • KomunikatyWażne

  Świadczenia chorobowe dla osób objętych obowiązkową kwarantanną po przekroczeniu granicy

  dodano: 23 marca 2020

  Osoba, która przekracza granicę państwową, ma obowiązek odbycia obowiązkowej kwarantanny, która trwa 14 dni.

 • Straż MiejskaBaner informacyjny: Nie jesteś niezniszczalny, kamapnia Urzędu Miasta Legionowo

  OPS i OSP łączą siły w pomocy osobom przebywającym w kwarantannie

  dodano: 20 marca 2020
  Ośrodek Pomocy Społecznej i Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie udzielają pomocy osobom objętym kwarantanną w czasie epidemii koronawirusa. Osoby znajdujące się w takiej sytuacji i pozostające w izolacji (zgłoszone do SANEPIDU) w szczególności osoby samotne, chore, seniorzy mogą uzyskać pomoc w formie żywności i leków.
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Policja /źródło: pixabay.com

  Uwaga na oszukańcze ogłoszenia związane z epidemią koronawirusa

  dodano: 20 marca 2020

  Komenda Główna Policji oraz FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed oszukańczymi ogłoszeniami związanymi np. z potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19, czy przejęciem przez NBP środków klientów zdeponowanych w bankach jako tzw. rezerw krajowych NBP.

 • KomunikatyNa zdjęciu znajduję się jedno z typowych dań serwowanych w Polsce. Kotlet mielony, groszek z marchewką oraz ziemniaki z koperkiem.

  Sprzedajesz jedzenie na wynos? Zgłoś swój lokal, napiszemy o Tobie! [Aktualizacja]

  dodano: 20 marca 2020
  Jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny, którego działalność musi być obecnie ograniczona, możemy wesprzeć Twoją działalność poprzez nasze kanały informacyjne.
 • KomunikatyGdzie znajdziesz numer swojej karty? - plakat informujący/grafika - WTP

  Zawieszenie biletu długookresowego w czasie zagrożenia epidemicznego

  dodano: 18 marca 2020

  Można zawiesić bilet długookresowy w czasie zagrożenia epidemicznego pod adresem zawieswkm.wtp.waw.pl. Wystarczy podać numer karty, na której zakodowany jest bilet; można też pobrać potwierdzenie złożenia wniosku.

 • Samorządowe

  [Aktualizacja] Wyłączona obsługa bezpośrednia Urzędu Miasta Legionowo

  dodano: 18 marca 2020

  Drodzy Państwo,
  w związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 oraz powtarzającymi się przypadkami nieodpowiedzialnego zachowania osób w przestrzeni publicznej, podjęto decyzję o ograniczeniu bezpośredniej obsługi interesantów urzędu miasta. Jako ostatnia gmina w powiecie legionowskim, zdecydowaliśmy, iż sprawy urzędowe, od czwartku 19 marca, będzie można załatwiać jedynie elektronicznie (e-mailowo: kancelaria@um.legionowo.pl; poprzez platformę ePUAP), listownie lub telefonicznie. Wyjątek stanowić będzie rejestracja zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego (22 766 40 22) oraz złożenie ofert w postępowaniach o udzielenia zamówienia publicznego w biurze obsługi klienta (505 281 045), po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
  Dla osób, które chciałby zostawić wnioski lub pisma osobiście, przed wejściem do ratusza ustawiona zostanie urna (bez możliwości otrzymania potwierdzenia złożenia dokumentu).

 • KORONAWIRUSWażne

  Informacje dla przedsiębiorców

  dodano: 18 marca 2020

  Szanowni Przedsiębiorcy,

  w związku z zaistniałą sytuacją ogłoszenia zagrożenia epidemicznego, zdaję sobie sprawę, że ograniczenie lub zawieszenie działalności gospodarczej może spowodować zmniejszenie dochodów a także straty finansowe.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Informacje o działaniu Biura Paszportowego

  dodano: 18 marca 2020

  W związku z zawieszeniem obsługi klientów w Urzędzie Miasta Legionowo uprzejmie informujemy, że Biuro Paszportowe zlokalizowane w budynku urzędu będzie realizować obsługę klientów wyłącznie wcześniej umówionych.

 • KomunikatyPociągi Kolei Mazowieckich

  Zmiany w Kolejach Mazowieckich w związku z zagrożeniem epidemicznym

  dodano: 18 marca 2020

  Ze względu na panującą sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym Koleje Mazowieckie wprowadzają dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, a także w funkcjonowaniu Punktu Rzeczy Znalezionych oraz kas biletowych.

 • KomunikatyWażne

  Komunikat dot. osób w kwarantannie i samotnych z problemami zdrowotnymi

  dodano: 17 marca 2020

  Szanowni Państwo informujemy, iż w sytuacji gdy mieszkaniec miasta Legionowo objęty zostanie przez SANEPID kwarantanną domową w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i nie może liczyć na pomoc bliskich, może zwrócić się o udzielenie mu pomocy do Ośrodka Pomocy Społecznej.

  Jednocześnie Ośrodek Pomocy Społecznej udziela również pomocy osobom samotnym, które ze względów zdrowotnych nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania.

 • KomunikatyWażne

  Zawieszenie działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej

  dodano: 17 marca 2020

  Od 13 marca br. nie ma możliwości osobistego uzyskania porady we wszystkich punktach bezpłatnych porad prawnych – w sprawach nagłych proszę o kontakt mailowy pod adresem pomocprawna@powiat-legionowski.pl.

 • KomunikatyKoronawirus

  Zmiany godzin funkcjonowania kasy w Urzędzie Miasta Legionowo

  dodano: 17 marca 2020

  Informujemy, że od dnia 17.03.2020 r. KASA w Urzędzie Miasta Legionowo będzie czynna w godzinach 8.00-14.00. Jednocześnie sugerujemy także, aby dokonywać czynności płatniczych poprzez bankowość elektroniczną.

 • KORONAWIRUSPilne

  Termin przyjmowania projektów do BO wydłużony

  dodano: 16 marca 2020

  Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Legionowa w obliczu sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, termin przyjmowania projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Legionowo zostanie wydłużony do kwietnia 2020 r., po świętach wielkanocnych. Dokładny harmonogram Budżetu Obywatelskiego podamy najszybciej jak to możliwe, po uchwaleniu go przez Radę Miasta Legionowo na najbliższym posiedzeniu.

 • Strona głównaGrafika: Komunikat

  Zmiana terminów rekrutacji do oddziałów sportowych i mistrzostwa sportowego

  dodano: 16 marca 2020

  Informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty planowane jest utworzenie dwóch oddziałów sportowych na poziomie klas czwartych ( piłka siatkowa dziewcząt i klasa pływacka koedukacyjna) i jednego oddziału mistrzostwa sportowego na poziomie klas siódmych (piłka siatkowa dziewcząt).

 • KomunikatyOgłoszenie

  Odbiór odpadów

  dodano: 16 marca 2020

  W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemicznego mogą się zdarzyć opóźnienia w terminowym odbiorze odpadów komunalnych. Odpady powinny zostać odebrane w możliwie najkrótszym terminie. Prosimy o wyrozumiałość.

 • KORONAWIRUSWażne

  Jak pracują miejskie instytucje w okresie od 13 do 25 marca?

  dodano: 13 marca 2020

  W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego. Na tej podstawie do 29 marca br. (włącznie) nie będą funkcjonowały instytucje kultury na terenie Legionowa. Informacja dotycząca pracy placówek po tym okresie, zostanie ogłoszona zgodnie z zaleceniami administracji rządowej.