zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Termomodernizacja

Termomodernizacja

Informacje

Wszystkie gminne obiekty oświatowe i większość pozostałych została poddana termomodernizacji polegającej na ociepleniu ścian i stropów oraz wymianie okien. Gmina wspiera też innych właścicieli budynków (SML-W, CSP, wspólnoty mieszkaniowe) w staraniach o dotacje na termomodernizację z środków zewnętrznych.

Artykuły dotyczące termomodernizacji:
 • Termomodernizacja

  Miasto pięknieje również dzięki KZB

  dodano: 21 października 2010

  Komunalny Zakład Budżetowy kojarzy się zwykle z miejskim targowiskiem lub systemem odbioru śmieci, ewentualnie z kompostownikami, które są bezpłatnie użyczane mieszkańcom. Mało kto wie, że KZB inwestuje w mieście sprawiając, że bloki i ich otoczenie są coraz piękniejsze.

 • EdukacjaZdjęcie: prace remontowe w placówkach oświatowych

  W wakacje w szkołach praca wre

  dodano: 8 lipca 2015

  Wakacje to najlepszy czas na prowadzenie remontów placówek oświatowych. Jak co roku, także teraz pracownicy KZB Legionowo Sp. z o.o. remontują legionowskie szkoły i przedszkola. Na ten cel miejska spółka przeznaczy blisko 800 tys zł.

 • EdukacjaFoto: nowa elewacja PM 11

  Kolorowe przedszkola

  dodano: 29 lipca 2015

  Wiosną tego roku spółka KZB Legionowo i jedna z gazet lokalnych zorganizowały konkurs na elewacje dwóch miejskich przedszkoli. Dla Przedszkoli Miejskich nr 3 i 11, znajdujących się na osiedlu Piaski, mieszkańcy mogli wybrać jeden z czterech wariantów kolorystycznych. Widać już pierwsze efekty.

 • InwestycjeZdjęcie: ZSO nr 2

  Szkoły gotowe na pierwszy dzwonek

  dodano: 28 sierpnia 2015

  Zarządca legionowskich placówek oświatowych, KZB Sp. z o.o., bardzo pracowicie spędził tegoroczne wakacje. Wyremontował nie tylko wnętrza placówek, ale też i ich najbliższe otoczenie. Prace specjalistyczne prowadzone były przez firmy zewnętrzne, pozostałe roboty wykonali pracownicy spółki.

 • KomunikatyStacja pomiarowa w Legionowie, źródło: GIOŚ

  Czym oddychamy w Legionowie?

  dodano: 18 lutego 2016

  Spośród 22 stacji pomiarowych w województwie mazowieckim, 7 znajduje się w Warszawie, 3 w Radomiu, 2 w Płocku, po jednej w Siedlcach, Ostrołęce, Mławie, Gutach Dużych, Belsku, Piastowie, Żyrardowie, Otwocku, na granicy Kampinoskiego Parku Narodowego oraz w Legionowie. Stacja pomiarowa w Legionowie została ustawiona przy ul. Zegrzyńskiej 33 na terenie należącym do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Badane są w niej stężenia dwutlenku siarki, tlenków azotu, ozonu, pyłów PM2,5 i PM10 oraz benzo(a)pirenu w pyle PM10. Aktualne wyniki pomiarów można obserwować na stronie internetowej GIOŚ.

 • ZdrowieRadni Porozumienia Prezydenckiego

  Apel Legionowa

  dodano: 27 stycznia 2017

  Podczas sesji Rady Miasta Legionowo 25 stycznia radni apelowali do władz sąsiednich gmin, by te włączyły się w skuteczną walkę ze smogiem.

 • TermomodernizacjaOdbiór techniczny prac w szkole

  Cieplej i taniej na Targowej

  dodano: 7 lipca 2017

  Dzięki inwestycji w szkole na ul. Targowej w Legionowie jednostka prowadząca tę placówkę, czyli Powiat Legionowski, zaoszczędzi fundusze i przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego.