zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A

Komunikacja

Legionowo jako stolica powiatu sąsiaduje z gminami Jabłonna, Nieporęt oraz Wieliszew. Gmina przekazała część swoich zadań własnych z zakresu transportu zbiorowego m.st. Warszawie, które reprezentowane jest przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Zasady współpracy reguluje, podpisywane corocznie, porozumienie międzygminne.

Linie komunikacyjne obsługujące obszar Legionowa pełnią dwojaką funkcję:

 • zapewniają połączenie obszaru Gminy z m.st. Warszawą,
 • z drugiej strony zaspokajają lokalne potrzeby transportowe wewnątrz miasta.

W rozumieniu art. 4 Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, Gmina Miejska Legionowo jest organizatorem linii komunikacyjnych na własnym terenie administracyjnym.

Szybki rozwój połączeń kolejowych z Legionowa w kierunku centrum Warszawy w ostatnich latach wpłynął istotnie na znaczenie Legionowa jako najważniejszego węzła przesiadkowego w powiecie legionowskim. Okolice stacji stały się olbrzymim parkingiem typu „Parkuj i Jedź”.

Władze Legionowo pozyskały fundusze zewnętrznych z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy wybudowały Centrum Komunikacyjne w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Legionowo wraz z parkingami.

 • KomunikacjaNa zdjęciu zjazd z wiaduktu. Droga Krajowa Nr 61

  Podpisano umowę na dk 61

  Data dodania: 25 lipca 2017

  Dzisiaj w godzinach porannych została podpisana umowa w sprawie DK 61 pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie a Wykonawcą: firmą SKANSKA S.A., ul. Gen. Józefa Zajączka 9, 01-518 Warszawa.

  więcej
 • KomunikacjaStacja rowerowa

  Stacje rowerowe

  Data dodania: 21 lipca 2017

  W wakacje powstają kolejne stacje rowerowe na terenie Legionowa. Wykonawcą jest firma A2HM Trade Sp. z o.o.

  więcej
 • Komunikacja

  Zapraszamy na parking przy ul. Kościuszki

  Data dodania: 14 lipca 2017

  Od poniedziałku (17.07) zapraszamy do korzystania z parkingu wielopoziomowego przy ul. Kościuszki, drugiego takiego obiektu wybudowanego w ramach Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. Korzystanie z tego zlokalizowanego w bliskiej odległości od dworca parkingu, na którym jest 286 miejsc na trzech poziomach oraz 60 miejsc na zewnątrz, jest bezpłatne.

  więcej
 • KomunikacjaZdjęcie: UM Warszawa

  Warszawa i okolice w smartfonie

  Data dodania: 14 lipca 2017

  Dwadzieścia cztery gminy metropolii warszawskiej – w tym Legionowo, razem ze stolicą przygotują aplikacje mobilne ułatwiające funkcjonowanie w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym. Projekt warty 70 mln zł dofinansuje Unia Europejska w ramach instrumentu wspierającego rozwój obszarów miejskich – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (tzw. ZIT).

  więcej
 • Komunikacja

  #MetropoliaDziała

  Data dodania: 12 lipca 2017
  W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych metropolii warszawskiej samorządy podpisały umowy na ponad 330,8 mln zł dofinansowania unijnego. Za te pieniądze powstaną m.in. miejsca w żłobkach, drogi rowerowe i parkingi P+R.
  więcej
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w Legionowie