zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Komunikacja

Legionowo jako stolica powiatu sąsiaduje z gminami Jabłonna, Nieporęt oraz Wieliszew. Gmina przekazała część swoich zadań własnych z zakresu transportu zbiorowego m.st. Warszawie, które reprezentowane jest przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Zasady współpracy reguluje, podpisywane corocznie, porozumienie międzygminne.

Linie komunikacyjne obsługujące obszar Legionowa pełnią dwojaką funkcję:

 • zapewniają połączenie obszaru Gminy z m.st. Warszawą,
 • z drugiej strony zaspokajają lokalne potrzeby transportowe wewnątrz miasta.

W rozumieniu art. 4 Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, Gmina Miejska Legionowo jest organizatorem linii komunikacyjnych na własnym terenie administracyjnym.

Szybki rozwój połączeń kolejowych z Legionowa w kierunku centrum Warszawy w ostatnich latach wpłynął istotnie na znaczenie Legionowa jako najważniejszego węzła przesiadkowego w powiecie legionowskim. Okolice stacji stały się olbrzymim parkingiem typu „Parkuj i Jedź”.

Władze Legionowo pozyskały fundusze zewnętrznych z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy wybudowały Centrum Komunikacyjne w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Legionowo wraz z parkingami.

 • KomunikacjaInformacja o zmianie godzin punktu POP ZTM

  Zmiana godzin POP na dworcu

  Data dodania: 07 września 2018

  Od 3 września punkt doładowań kart - Punkt Obsługi Pasażera ZTM na prośby mieszkańców został przeniesiony z ratusza do Centrum Komunikacyjnego w Legionowie (ul. Kościuszki 8a). Od 10 września dla wygody pasażerów zmieniają się również godziny jego otwarcia.

  więcej
 • KomunikacjaZimany funkcjonowania - karta Legionowianina

  Pasażerze!

  Data dodania: 31 sierpnia 2018

  Z uwagi na przenoszenie Punktu doładowań kart z Urzędu do Centrum Komunikacyjnego zostanie on dzisiaj zamknięty o godz. 13:00. Za utrudnienia przepraszamy.

  więcej
 • KomunikacjaZimany funkcjonowania - karta Legionowianina

  Uwaga! Zmiana od 3 września

  Data dodania: 30 sierpnia 2018

  Aby skorzystać z oferty biletu metropolitalnego należy mieć kartę legionowianina. Nie trzeba wymieniać kart aby wgrać nową taryfę.

  więcej
 • Komunikacja

  Wyższe dopłaty do biletów dla legionowian

  Data dodania: 28 sierpnia 2018

  Jutro (29.08) radni podczas Sesji Rady Miasta podejmą uchwałę upoważniającą prezydenta do zawarcia nowego porozumienia z ZTM. Oznacza to, że od 1 września legionowianie zapłaciliby znacznie mniej za bilety ZTM, a różnicę w cenie pokryje legionowski samorząd. Oferta ta będzie dostępna dla posiadaczy Karty Legionowianina. Od 3 września punkt doładowań, zgodnie z wnioskami mieszkańców, zostanie przeniesiony do Centrum Komunikacyjnego.

  więcej
 • KomunikacjaDKM Legionowo - D2 D3

  Zmiana kursów D2 i D3 od 3 września br.

  Data dodania: 27 sierpnia 2018

  Od 3 września br. zmienia się kilka kursów DKM Legionowo linii D2 i D3.

  więcej
KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie