zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A

Komunikacja

DKM LEGIONOWO

Darmowa Komunikacja Miejska Legionowo

Linie: 723, 731, 736, N63

Zarząd Transportu Miejskiego

Linie Strefowe (L)

Zarząd Transportu Miejskiego

Linie: S3, S9

Szybka Kolej Miejska (ZTM)

Legionowo jako stolica powiatu sąsiaduje z gminami Jabłonna, Nieporęt oraz Wieliszew. Gmina przekazała część swoich zadań własnych z zakresu transportu zbiorowego m.st. Warszawie, które reprezentowane jest przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Zasady współpracy reguluje, podpisywane corocznie, porozumienie międzygminne.

Linie komunikacyjne obsługujące obszar Legionowa pełnią dwojaką funkcję:

 • zapewniają połączenie obszaru Gminy z m.st. Warszawą,
 • z drugiej strony zaspokajają lokalne potrzeby transportowe wewnątrz miasta.

W rozumieniu art. 4 Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, Gmina Miejska Legionowo jest organizatorem linii komunikacyjnych na własnym terenie administracyjnym.

Szybki rozwój połączeń kolejowych z Legionowa w kierunku centrum Warszawy w ostatnich latach wpłynął istotnie na znaczenie Legionowa jako najważniejszego węzła przesiadkowego w powiecie legionowskim. Okolice stacji stały się olbrzymim parkingiem typu „Parkuj i Jedź”.

Władze Legionowo pozyskały fundusze zewnętrznych z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy wybudowały Centrum Komunikacyjne w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Legionowo wraz z parkingami.

 • KomunikacjaDKM Legionowo - schemat relacji autobusowych

  Darmowa Komunikacja Miejska – nowe rozkłady jazdy

  Data dodania: 08 grudnia 2017

  Od 11 grudnia 2017 r. będą obowiązywały nowe rozkłady jazdy autobusów darmowej komunikacji miejskiej w Legionowie.

  więcej
 • KomunikacjaUwaga

  Zmiany w systemie sprzedaży biletów ZTM!

  Data dodania: 06 grudnia 2017
  ZTM w Warszawie informuje, że od 1 stycznia 2018 r. nastąpią zmiany w systemie sprzedaży biletów. Biletów nie będzie można kupić u kierowcy pojazdu.
  więcej
 • KomunikacjaNa zdjęciu zjazd z wiaduktu. Droga Krajowa Nr 61

  Podpisano umowę na dk 61

  Data dodania: 25 lipca 2017

  Dzisiaj w godzinach porannych została podpisana umowa w sprawie DK 61 pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie a Wykonawcą: firmą SKANSKA S.A., ul. Gen. Józefa Zajączka 9, 01-518 Warszawa.

  więcej
 • KomunikacjaStacja rowerowa

  Stacje rowerowe

  Data dodania: 21 lipca 2017

  W wakacje powstają kolejne stacje rowerowe na terenie Legionowa. Wykonawcą jest firma A2HM Trade Sp. z o.o.

  więcej
 • Komunikacja

  Zapraszamy na parking przy ul. Kościuszki

  Data dodania: 14 lipca 2017

  Od poniedziałku (17.07) zapraszamy do korzystania z parkingu wielopoziomowego przy ul. Kościuszki, drugiego takiego obiektu wybudowanego w ramach Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. Korzystanie z tego zlokalizowanego w bliskiej odległości od dworca parkingu, na którym jest 286 miejsc na trzech poziomach oraz 60 miejsc na zewnątrz, jest bezpłatne.

  więcej
Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w Legionowie