zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Zygmunt Pryszmont - tytuł nadano 30.08.2008 r.

Zygmunt Pryszmont (1925-2019) - tytuł nadano 10.11.2006

Data dodania: 24 grudnia 2016

Urodzony w 1925 r., zmarł w 2019 r. Działacz Polskiego Czerwonego Krzyża. W 1978 r. zorganizował Zarząd rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie, pełniąc w nim do dnia śmierci funkcję Prezesa. Z Jego inicjatywy powstał Punkt Opieki nad chorymi w domu przy Zarządzie Rejonowym PCK w Legionowie.

Cofnij

W 1978 roku zorganizował Zarząd rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie, pełniąc w funkcję Prezesa. Z Jego inicjatywy powstał Punkt Opieki nad chorym w domu przy Zarządzie Rejonowym PCK w Legionowie.

Gorący orędownik i propagator honorowego krwiodawstwa. Z wielkim zapałem organizował Kluby Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie i na Mazowszu. Jego działalność czerwonokrzyska łączyła w sobie walory wychowawcze i promujące organizację. Do śmierci szerzył oświatę zdrowotną na spotkaniach z honorowymi dawcami krwi i z młodzieżą szkolną w Legionowie.