zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Trzy osoby z flagą Legionowa

11 medali Delfina w Burghausen

Data dodania: 21 grudnia 2022

Aż 11 medali! Tyle krążków przywiozło trzech zawodników z Klubu UKS „Delfin” Legionowo z międzynarodowych zawodów w pływaniu zimowym w Burghausen.

Cofnij

W dniach 9-11 grudnia br. odbył się Puchar Świata federacji IWSA w zimowym pływaniu w Burghausen (Niemcy). Na wydarzenie to zjechało się mnóstwo zawodników z całego świata, a wśród nich z Chile, Argentyny, Austrii oraz z Polski. Ta dyscyplina z roku na rok staje się coraz popularniejsza.

W naszym mieście dzięki Michałowi Perlowi, który jest mistrzem oraz rekordzistą świata w tej dyscyplinie coraz więcej osób przekonuje się do podjęcia takiego wyzwania. Także tym razem nie Michał, lecz jego zawodnicy wybrali się na zimową imprezę rangi międzynarodowej odnosząc przy tym niemałe sukcesy. Klub UKS „Delfin” Legionowo reprezentowało troje zawodników: Jakub Rapacki, Piotr Rapacki oraz Maciej Perl. Łącznie przywieźli 11 medali rożnego koloru. Każdy z nich startował w innej kategorii wiekowej.

Najmłodszy, Kuba Rapacki przywiózł ze sobą 4 złote medale. Zdobył je na poszczególnych dystansach: 25 m dowolnym oraz klasycznym; 50 m dowolnym oraz klasycznym. W swojej kategorii wiekowej A1 (czyli do 15 roku życia) okazał się bezkonkurencyjny. Był to również najmłodszy uczestnik zawodów.

Najstarszy z całej trójki - Piotr Rapacki, tata Kuby wywalczył łącznie 5 medali. Dwa srebrne oraz cztery brązowe. Ścigał się w kategorii E (40-45 lat). Najcenniejsze trofea wywalczył na dystansach: 25 m klasycznym oraz 50 m dowolnym. Medale brązowe na: 25 m dowolnym, 50 m klasycznym oraz 200 m dowolnym. Piotr również startował na dystansie 100 m dowolnym, ale ostatecznie zajął 4 miejsce.

I trzeci z zawodników Maciej Perl. Młodszy brat naszego utytułowanego legionowianina Michała Perla, który idzie jego śladami. Maciek wywalczył dwa złote medale w kategorii A2 (15-19 lat) stylem dowolnym na dystansach 25 m i 50 m.

Podsumowując, zawodnicy przywieźli 11 medali z Pucharu Świata, ale też mnóstwo nowych doświadczeń. To pierwsza taka impreza o randze międzynarodowej. Początek sezonu można więc uznać za idealny. Nowe pokolenie idzie śladami Michała. Może za kilka lat usłyszymy imię nowego Mistrza Świata. Gratulujemy i czekamy na kolejne fantastyczne wyniki.