Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Aleksandra Zejdler ponownie w czołówce najlepszych żabkarek w Polsce.

Data dodania: 8 lipca 2008
Cofnij
W dniach 04-06.07.2008 w Oświęcimiu na 50 metrowym basenie miały
miejsce kolejne zawody pływackie rangi Mistrzostw Polski. Tym razem rywalizowali zawodnicy urodzeni w roku 1994.

Do udziału w zawodach zgłoszonych zostało 407 zawodniczek i zawodników reprezentujących 99 klubów z całej Polski.

Wśród zgłoszonych zawodniczek była nasza Aleksandra Zejdler (UKS Delfin Legionowo), która po raz kolejny udowodniła, że należy do ścisłej czołówki najlepszych pływaczek w stylu klasycznym w Polsce.

W pierwszym dniu Mistrzostw Aleksandra Zejdler, w konkurencji 50m stylem klasycznym uzyskała czas 36,96 co było 10 czasem eliminacji i kwalifikowało do Finału B tej konkurencji. W Finale B zajęła 4 miejsce uzyskując czas minimalnie gorszy od wyniku porannego 37,48 i ostatecznie została sklasyfikowana na 12 miejscu w Polsce.

W sobotnich eliminacjach na dystansie 200m stylem klasycznym Ola uzyskała wynik 2:54,27 (co jest nowym rekordem życiowym; poprzedni rekord życiowy był gorszy o ponad 3 sekundy). Osiągnięty rezultat zapewnił Oli start w popołudniowym Finale B, w którym wynikiem 2:55,59
zajęła 5 miejsce i w klasyfikacji końcowej na tym dystansie zajęła 13 miejsce w Polsce.

W niedzielę, w ostatnim dniu Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 14-to letnich, Ola startowała na dystansie 100m stylem klasycznym i z wynikiem 1:21,57 ponownie zakwalifikowała się do Finału B. Startując w popołudniowym Finale B ponownie pokazała lwi pazur wyprzedzając wszystkie rywalki i bijąc o 0,63 sekundy własny rekord życiowy na tym dystansie (1:20,44). Zwycięstwo w Finale B oznacza, że Aleksandra Zejdler jest sklasyfikowana na 9-tym miejscu w Polsce.

Warto podkreślić, że dziewiąte miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym jest jednocześnie najlepszym wynikiem wśród zawodniczek Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego.