zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

“SPRZĄTANIE ŚWIATA 2004” Konkurs “Rady na odpady 2004”

Data dodania: 22 września 2004
Cofnij
Piknik ekologiczny, który odbył się w dniu 18.09.2004r. zakończył tegoroczną akcję “Sprzątanie Świata 2004”, w Legionowie.
Podobnie jak w roku ubiegłym nie wysyłano dzieci do sprzątania lasów. Wśród odpadów porzuconych w lesie jest dużo odpadów niebezpiecznych lub bardzo ciężkich, których nie powinny zbierać dzieci.
Posprzątaniem lasów zajęła się miejscowa firma specjalistyczna. Zebrała ona z okolicznych lasów 120 m3 odpadów. To o wiele mniej niż w ubiegłym roku (wtedy zebrano 200 m3).
Młodzież szkolna wzięła udział w konkursie “Rady na odpady 2004”.
Konkurs polegał na zgromadzeniu przez poszczególne szkoły jak największej ilości makulatury i zużytych baterii.
Oficjalne wyniki konkursu "Rady na odpady" w roku 2004.
W konkursie wzięło udział 11 szkół z terenu Gminy Legionowo. Zebrano w sumie 30 ton makulatury i 862 kg zużytych baterii.
Pierwsze miejsce zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legionowie – nagrodą jest mikroskop badawczy wraz z kamerą oraz drukarka laserowa.
Drugie miejsce zajęła Gimnazjum nr 3 w Legionowie– nagrodą jest mikroskop oraz drukarka laserowa,
Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie– nagroda to drukarka laserowa,
Udział w konkursie wzięły ponadto następujące szkoły::
Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, Licem Ogólnokształcące w Legionowie, Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych w Legionowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legionowie (dawniej SP 4), Szkoła Podstawowa nr 7 w Legionowie, Zespół Szkół w Legionowie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie.

Makulaturę zebrała legionowska firma “Victoria” Państwa Kadłubowskich, baterie Organizacja Odzysku “Reba”.