Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

XIII Grand Prix Legionowa w pływaniu

Data dodania: 20 stycznia 2011

Aż 320 zawodników z 29 klubów z całej Polski wzięło udział XIII Grand Prix Legionowa w pływaniu. Nasz czołowy legionowski klub pływacki - UKS Delfin Legionowo - reprezentowało 36. młodych sportowców, którzy zdobyli w sumie 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale.

Cofnij

Spośród naszych zawodników najlepiej spisali się Dawid Szulich, który zdobył 2 złote medale na 100m st. zmiennym - 0:58,92  i 100m st. klasycznym - 1:01.59 . Dawid zajął również I miejsce w klasyfikacji punktowej na najlepszego zawodnika. Bardzo dobrze pływał brat Dawida, Igor Szulich, który zdobył 1 złoty na 100m st. klasycznym -1:22.42.

Również panie dobrze zaprezentowały się na zawodach. 1 złoty na 100m st. klasycznym i 1 brązowy medal na 100 m. stylem zmiennym zdobyła  Joanna Żbikowska, a jej klubowa koleżanka, Joanna Paciorek stanęła na najwyższym podium w konkurencji na 100m st. grzbietowym oraz zajęła drugą pozycję na 100 m. stylem zmiennym. Na pochwały zasługują również Magda Ratajczyk (srebrny medal) i Michał Perl (srebro i brąz), którzy również stawali na podium.

Organizacyjnie zawody zostały przeprowadzone wzorowo i bardzo sprawnie co podkreślił doświadczony sędzia międzynarodowy Eugeniusz Waraksa - sędzia główny zawodów w Legionowie. Podczas legionowskiego Grand Prix padło wiele wartościowych wyników sportowych i mnóstwo rekordów życiowych.

Zawodnikom życzymy dalszych sukcesów, a organizatorom gratulujemy udanego przeprowadzenia zawodów.