Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Logo BIP

Przed tygodniem były myśliwymi, w sobotę same stały się zwierzyną!!!

Data dodania: 17 października 2011

Tak można opisać ostatnie dwa pojedynki siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Podopieczne trenera Romana Murdzy w miniony weekend rozgromiły Spartę Warszawa, teraz zostały rozbite przez legionowską Siódemkę.
Tak jak przed tygodniem w Warszawie, tak i w Legionowie mecz trwał nieco ponad godzinę. O pierwszym secie można napisać jedynie..., że się odbył.

Cofnij

Przy stanie 4:3 na zagrywkę weszła Anna Sołodkowicz, schodząc z linii 9 metra przy wyniku 21:4! Rozpędzone Legionowianki zmiażdżyły w pierwszym secie rywalki wygrywając 25:5. Bez emocji była również druga odsłona meczu. Dzięki asom serwisowym Kingi Bąk podopieczne Wojciecha Lalka szybko odskoczyły na trzy punkty (3:0) przez większość seta powiększając przewagę. W zespole przyjezdnych ciężar gry próbowała wziąć na siebie Marina Winogradowa. Białorusinka skutecznie grała tylko do połowy tej partii, później ponownie dominował tylko zespół Siódemki, który wygrał 25:13.

Także od mocnego uderzenia rozpoczęła się trzecia partia meczu. Beniaminek z Mazowsza prowadził 9:2, a Wojciech Lalek dał szansę gry, siatkarkom, które dotąd stały w kwadracie dla rezerwowych. Przy stanie 14:9 wyraźnie zrezygnowane ostrowczanki zaczęły zmniejszać straty. Atak z obiegu wykonała Iwona Kosiorowska, punkt z zagrywki dołożyła Ksenia Mazur i przy błędach miejscowych straty akademiczek zmalały do jednego punku (13:14). Gospodynie ponownie miały cztery oczka przewagi po tym, jak na boisku pojawiła się Barbara Bawoł (20:16). Nie był to jeszcze koniec meczu, gdyż po kilku akcjach w Arenie Legionowo gra ponownie prowadzona była na styku. Przy stanie 24:22 punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Kosiorowska, jednak decydujący głos należał do Bawoł, która potężnym atakiem ustaliła wynik seta 25:23.

MVP spotkania: Anna Sołodkowicz

Siódemka Legionovia Legionowo - AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:5, 25:13, 25:23)

Składy zespołów:
Siódemka Legionovia: Sołodkowicz (12), Łukaszewska (5), Studzienna (5), Plebanek (7), Bąk (7), Skorupa (9), Siwka (libero) oraz Lizińczyk (3), Bawoł (3), Jóźwicka i Chojnacka (1);
AZS KSZO: Mazur (7),Bernatowicz, Tomsia, Kosiorowska (7), Chmiel, Król (7), Soja (libero) oraz Lisiecka, Winogradowa (3), Świerszcz, Nowakowska (1) i Słonecka